Predstavenie gymnázia v TV Reduta

Zaregistrovali ste seriál TV Reduty v ktorom predstavuje stredné školy pôsobiace v meste? V reportáži o našom gymnáziu síce použili viaceré archívne zábery na ktorých sa spoznajú dokonca aj naši absolventi (poniektorí dnes už aj s vysokoškolským titulom), avšak na podstate reportáže to nič nemení…

Kriedové tabule sme vymenili za keramické a interaktívne, staré zničené lavice za nové ergonomické, bilingvalisti či osemročiaci si cibria svoje jazykové zručnosti s našimi lektormi Arthurom Smithom či Martinom Walshom, študenti komunikujú s rovesníkmi a spoznávajú svet vrámci Erasmusu+ (Madeira, Rumunsko, Turecko, Spiš), podkutí vedomosťami z medzinárodného vzdelávacieho programu CISCO sieťových akadémií a MikroTik akadémie sa umiestňujú na popredných miestach v rámci Slovenska (dokonca aj medzi vysokoškolámi), vďaka kvalitnej výučbe programovania sa dostávajú do povedomia IT firiem (IT Valley Košice) a čo je najpodstatnejšie, za osem rokov na Javorke z nich vyrastú úžasné bytosti s vlastným názorom, schopné viesť diskusie na rôzne spoločenské či ekonomické témy témy hoc aj s reportérmi Trendu, ktorých oslovia natoľko, že si vyslúžia prvé miesto na Slovensku.

Samozrejme nesúhlasíme celkom s prostorekým vyjadrením Daniela v tejto reportáži, pretože poznáme medzi kolegami zo základiek mnoho odborníkov a vieme, že deťom dávajú to najlepšie. Faktom však zostáva, že inteligenčne vyrovnaný kolektív na našom osemročnom gymnáziu umožňuje šikovným žiakom napredovať rýchlejšie a viac do hĺbky. V neposlednom rade, tak ako spomínala Anet v závere reportáže, za osem rokov tu vzniknú také silné priateľstvá a väzby o ktoré sa budú môcť Javoráci oprieť aj v budúcom profesionálnom živote.

Príďte sa o tom všetkom presvedčiť v Deň otvorených dverí 12. 2. 2016, kedy Vás všetkých srdečne pozývame na Javoromániu.

Dátum pridania27.01.2016 16:15
KategórieOznamy