Ako Ema CZ.Komiks.15 vyhrala a do Francúzska vycestovala

Ako Ema CZ.Komiks.15 vyhrala a do Francúzska vycestovala

V stredu 6. januára zasadla odborná porota 3. ročníka komiksovej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl z Českej Republiky a Slovenska CZ.Komiks.15. Z celkových 39 súťažných prác vybrala tri najlepšie z České republiky a tri najlepšie zo Slovenska.

Študenti zo Slovenska, ktorým sa táto súťaž otvorila prvýkrát, zaslali do súťaže 23 prác. Z tesného súboja vyšla víťazne naša Ema Lavríková (II. B) s komiksom Prečo je na svete bieda.

Druhé miesto patrí Broni Markotánovej zo Súkromnej strednej umeleckej školy vo Zvolene za komiksový príbeh Stop killing animals a tretí miesto Barbore Švábenskej z tej istej školy za komiks The Cat.

Ema (1. miesto za SR)a Kamila Pokorná (1. miesto za ČR) vycestovali koncom januára na najväčší európsky festival komiksu do francúzskeho mesta Angouleme.

A ako to videla Ema?

Výhra v tejto súťaži bola pre mňa veľkým cieľom. Po tom čo mi oznámili, že som prvá a poletím do Francúzska na najväčší a najstarší komiksový festival v Európe, som so slzami v očiach behala po izbe a radosťou až do príletu do Angouleme. Angouleme je staré a krásne mestečko na juhu Francúzka. Dlhá komiksová tradícia sa tu zachováva dodnes a týmto festivalom žije doslova celé. V pavilónoch umiestnených všade v meste sa nachádzajú najúspešnejší vydavatelia a každému, kto má záujem, niečo nakreslia. Na festivale som strávila iba 4 dni, ale bolo to nezabudnuteľné a odniesla som si odtiaľ aj nové inšpirácie.

Eminu víťaznú prácu si budete môcť pozrieť v brnenskej Galérii Vaňkovka v máji 2016 na výstave CZ.KOMIKS.15 , kde budú okrem týchto víťazných prác predstavené i ďalšie vybrané súťažné práce a taktiež kolekcie dvoch profesionálnych výtvarníkov z Českej republiky a Slovenskej republiky. Ak budete mať cestu okolo, pokojne sa zastavte ;)

Fotogaléria

Zdroj: http://www.grapheion.cz/index.php?…Dátum pridania17.03.2016 08:50
AutorMonika
KategóriePK výchovy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco