Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

Úspechy v celoslovenských  informatických online súťažiach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

IBobor:

Hlavným cieľom súťaže je iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. V tomto roku sa do súťaže zapojilo 41krajín, pričom len na Slovensku sa jej zúčastnilo 66 842 súťažiacich z 982 škôl.

Na Javorke sa do nej zapojilo 101 súťažiacich s nasledovnými výsledkami:

Bobríci

Kadeti

Juniori

Seniori

V tabuľkách uvádzame len úspešných riešiteľov, veríme, že ostatným sa to podarí o rok ;)

Pozn: percentil je číslo od 0 do 100, ktoré vyjadruje úspešnosť súťažiaceho v rámci všetkých ostatných súťažiacich. Presne vyjadruje koľko percent súťažiacich malo menej alebo rovnako veľa bodov ako daný súťažiaci. Napríklad hodnota 80 znamená, že daný súťažiaci predbehol (alebo mal rovnako veľa bodov ako) 80% ostatných a len 20% súťažiacich dosiahlo lepší výsledok než on. Hodnota 50 znamená, že skončil v polovici, 75 znamená, že uzatváral najlepšiu štvrtinu súťažiacich a 100 znamená, že bol najlepší.

Hodina kódovania

Iniciatíva Hodina kódu je celosvetová akcia, ktorú podporuje množstvo známych a nadnárodných organizácií vrátane Microsoftu, Applu, Amazonu, Boys and Girls Clubs of America a College Board. Jej cieľom je záujemcom bez ohľadu na vek, či predošlé vzdelanie poskytnúť úvod do informatiky, priblížiť programovanie a ukázať, že každý sa môže naučiť jeho základy. Zapojilo sa do nej viac ako 60 miliónov študentov z vyše 180 krajín celého sveta.

Na Javorke sme sa do Hodiny kódovania zapojili na hodinách informatiky so študentami sekundy B a neskôr v rámci alternatívneho programu počas januárového štrajku učiteľov. Keďže interaktívne úlohy v prostredia obľúbeného herného titulu Minecraft alebo hviezdneho univerza Star Wars najrýchlejšie a najefektívnejšie vyriešil Filip Pavlík zo sekundy B, získal tento certifikát. 

Nenašiel si sa tu? Alebo dokonca nevieš programovať? Neplač! Ak máš záujem naučiť sa základy programovania, môžeš tak urobiť na stránke HourOfCode, a to aj mimo Týždňa vyučovania informatiky. Vždy lepšie, ako bezcielne blúdiť po Internete alebo sa bezducho vykecávať na Facebooku ;)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom, či dokonca výhercom srdečne blahoželáme ;)

.:informatici:.Dátum pridania18.03.2016 12:07
AutorMonika
KategóriePK MAT-FYZ-INF, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco