Krajské kolo Zenitu

Krajské kolo Zenitu

Sériu informatických súťaží uzatvárame výsledkami v krajskom kole súťaže Zenit, v ktorej javoráci zabojovali v dvoch kategóriách – programovanie a webdizajnér. V oboch síce chalanom medaila tesne ušla, umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste, avšak v silnej konkurencii, dokonca i o dva roky starších študentov, je to úspech.

V kategórii Zenit v programovaní (kategória B) sa v konkurencii 13 študentov z celého kraja umiestnili Štefan Pružinský (Sx. B) a Ján Gerčák (Sx. B) zhodne na 4. mieste, Tomáš Buček (Sx. B) ich so stratou 4 bodov tesne v umiestnení nasledoval.

Kategória Webdesign je spoločná pre všetky ročníky stredných škôl (1. – 4. ročník) a súťažia v nej dvojčlenné tímy v zložení programátor a grafik. Deň pred odchodom na krajské kolo došlo v našom tíme k zmene zloženia tímu a následne k nevyhnutnej rošáde na pozíciách grafik – programátor. Do krajského kola teda vstupovali Dominik Joppa (Kv. A) a Štefan Pružinský (Sx. B) s určitým hendikepom, keďže na rozdiel od ostatných tímov neboli natoľko zohratí. Aj napriek tomu sa im v konkurencii deviatich tímov celého kraja zložených zo súťažiacich, z ktorých poniektorí boli o dva – tri roky starší ako oni, umiestniť na peknom 4. mieste. Svedčí to o ich flexibilite a bohatých vedomostiach i zručnostiach v používaní rôznych technológií.

Chalanom srdečne blahoželáme ;)

Mgr. Monika SedlákováDátum pridania10.03.2016 21:05
AutorMonika
KategóriePK MAT-FYZ-INF, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco