Poznáte význam slova noblesa?

Poznáte význam slova noblesa?

Dňa 26.februára 2016 sa v nádherných priestoroch Koncertnej sály Reduty predstavili vo svojej plnej kráse študenti 2.A a 2.B. V tomto roku sme v našej škole plesali už po druhýkrát na 18. reprezentačnom plese Gymnázia na Javorovej ulici. Nám študentom sa táto slávnosť naozaj zdala ako prehliadka noblesných šiat a noblesného správania. Na parkete sa predstavilo 27 tanečných párov, ktoré predviedli svoje ťažko vydreté tanečné kreácie. Ale začnime pekne od začiatku… Od októbra sme sa všetci stretávali na spoločných hodinách tanca každý piatok.

Tanečné sa mi veľmi páčili. Bol som spokojný hlavne s tým, že sme mali možnosť vidieť autentické ukážky tancov od našich tanečných majstrov,“ hovorí Leo.

Zo začiatku pre nás boli tanečné len našou povinnosťou, ale postupom času sa stali aj záľubou, dokonca nás aj veľmi zblížili,“ spomína Simona.

Ples otvorila pani riaditeľka úderom na gong. Všetci sme sa snažili. Niektorí netúžili priamo vyhrať, ale v prvom rade aspoň nezabudnúť krok a postoj.

Trochu ma trápili topánky na opätku, v ktorých sa poriadne šmýkalo,“ poznamenáva Veronika.

Obavy sa rozplynuli najmä v druhom kole latinsko – amerických tancov, kedy sa všetci už len usmievali. Vyvrcholením večera bola korunovácia novej Kráľovnej a Kráľa plesu 2016, počas ktorej boli ocenené tri najlepšie tanečné dvojice. Víťazným párom sa stali Veronika Kacvinská ( II.B ) a Lukáš Kozák ( cirkevné GY ), druhé miesto patrí Jaroslave Leskovskej ( III.B ) a Denisovi Dzurňákovi ( II.B ) a na tretej priečke skončili Simona Safková ( II.B ) a Adam Griger ( Ssosta PP ).

Môžeme povedať, že sme si ples všetci naplno užili, a to nielen študenti, ale aj rodičia a učitelia.

S mojimi študentmi som to prežívala od samého začiatku. Veľmi som sa bála, či všetko dopadne tak, ako má. Nakoniec realita prekonala moje očakávania. Ku koncu plesu, keď ma študenti vytiahli na záverečný tanec, ma potešil pohľad na zabávajúcich sa študentov, ktorí vydržali tancovať až do samého konca. Bohužiaľ, ja som si musela ísť sadnúť, pretože mi už nestačil dych,“ so smiechom konštatuje p.uč. Krupková.

Na túto „noblesnú šou“ budeme spomínať určite ešte veľmi dlho. Viac fotografií si môžete pozrieť v albume na našom FB

Študenti z 2.BDátum pridania14.03.2016 11:17
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco