Andrejkin celoslovenský úspech!

Andrejkin celoslovenský úspech!

Hádam mi dáte za pravdu, ak poviem, že slovo „internet“ je jedným z najpoužívanejších výrazov posledných rokov. Je s nami všade a tak niet divu, že sa rovnako stal predmetom rôznych školských súťaží. Jednou takou je aj celoslovenská súťaž Junior Internet, organizátorom ktorej je AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Tento rok sa konal už 11. ročník pozostávajúci zo 6 súťažných kategórií. V kategórii JuniorText tento rok zvíťazila jedna mladá dáma. Na moju veľkú radosť (ale iste nie len na moju) ide o Andreu Lengvarskú – študentku Sexty A, ktorá svoj nespochybniteľný talent tento víkend ukázala znova!

Jej práca s názvom „Šesť mesiacov príležitostí“ získala zlatú priečku a po jej prečítaní aj sami usúdite, že zaslúžene.

Výherný Andrejkin text je zverejnený na stránkach o umení a humanitných vedách s názvom Štúrová parta a venuje sa téme „Ako by malo Slovensko viesť Európu?“ Andrea prirovnáva predsedníctvo EÚ k vysokej škole členstva EÚ. „Náš, rozlohou nie veľký štát, si o niekoľko mesiacov touto školou prejde.“ píše autorka. „Dostaneme väčšiu možnosť vo veľkom prezentovať naše bohaté kultúrne dedičstvo“ pokračuje ďalej.

Uvedomujúc si však váhu zodpovednosti pri výkone predsedníctva v Rade Európskej únie má ale autorka jasnú predstavu: „Nepochybne, na hmotné i nehmotné poklady našich praotcov pamätať treba, no môj názor je, že náš pohľad by sa pri predsedaní Rady EÚ mal uberať skôr dopredu, než dozadu.

Andrea píše o veľkých témach ako sú nezamestnanosť, či vzdelávanie, nevynechajúc ani sektor informačno-komunikačných technológií a digitálneho sveta. Ak by vás napadlo, že záver práce pri takých závažných témach by mohol byť skeptický, tak sa veľmi mýlite. Práve naopak – zo záverečných riadkov je cítiť energia mladého ducha, odhodlanie a viera v budúcnosť! Dovolím si len dodať – nepotrebujeme snáď práve to?

Andrejke zo srdca blahoželám k úžasnému úspechu. Celé znenie je víťaznej práce si môžete prečítať na tomto odkaze.Dátum pridania21.03.2016 13:38
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco