More than Sport - mládežnícka výmena v Maďarskom meste Kéked

More than Sport - mládežnícka výmena v Maďarskom meste Kéked

Youth exchange alebo mládežnícka výmena je projekt, na ktorom sa stretnú mladí ľudia z rôznych krajín na jednom mieste a spoločne diskutujú o určitej téme. Nám takýto projekt umožnila práve naša škola v spolupráci s organizáciou YEES. Sedem dní sme strávili v malebnej dedinke Kéked v Maďarsku, blízko slovenských hraníc, spoločne s maďarmi, talianmi a poliakmi.

Celý týždeň nás sprevádzala téma More than sport a boli sme súčasťou rôznych workshopov o športoch v rozličných krajinách, zdravom životnom štýle alebo aj o tom, ako cestovať lacnejšie. Nechýbali ani zaujímavé hry a aktivity, pri ktorých sme sa lepšie spoznali a aj zabavili. Vďaka tomuto projektu sme nemali možnosť spoznať len Maďarsko, ale aj iné krajiny počas Intercultural nights, kde nám ostatní účastníci predstavili ich krajinu, priniesli ich typické jedlo na ochutnávku a naučili nás tancovať ich tance.

Bol to skvelý týždeň a sme zaň nesmierne vďačné. Určite každému odporúčame sa na podobných projektoch zúčastniť. Spoznáte mnoho mladých ľudí z celého sveta, zlepšíte si Vaše jazykové schopnosti, niečo sa naučíte a odnesiete si množstvo zážitkov.

FotogalériaDátum pridania04.05.2016 15:37
AutorMonika
KategórieOznamy, PK ANJ
NálepkyŽiadne


Cisco