Striebro v Súťaži mladých záchranárov CO

Striebro v Súťaži mladých záchranárov CO

Javorka aj tento rok obhájila svoje tradičné úspechy. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili naši najmladší záchranári z osemročného gymnázia Lenka Dzurňáková (Sekunda A), Zuzka Dudžáková (Sekunda B), Matúš Gavin (Sekunda A) a Damián Smik (Tercia A).

Absolvovali náročnú trať a množstvo vedomostných aj vytrvalostných disciplín od streľby zo vzduchovky, cez orientáciu v priestore, zabezpečenie evakuácie obyvateľstva v prípade živelnej katastrofy alebo iných udalostí, poskytovanie prvej pomoci, vedomostné testy z dopravy, zdravotníckej prípravy, civilnej ochrany a požiarnej ochrany, nasadzovanie ochranných masiek a hasenie malých požiarov. Pozrite si našu fotogalériu alebo reportáž z dielne TV Reduta.

Zaujímavé ukážky nám predviedli členovia horskej záchrannej služby Slovenský raj a aj my sme si mohli vyskúšať ako sa prenášajú ranení a chorí turisti z vysokohorského alebo nebezpečného terénu. Boli to nezabudnuteľné zážitky.

Víťazom blahoželáme a držíme prsty v ďalšom už celonárodnom kole.

Ing. J. JendrichovskáDátum pridania11.05.2016 19:34
AutorMonika
KategórieOznamy, PK BIO - CHEM, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco