Exkurzie v železiarňach a Biotike

Možno nám dáte za pravdu keď povieme, že generácia súčasných stredoškolákov pozná prostredie výroby takmer výhradne z obrázkov v učebniciach alebo videí na Youtube. Hoci sú väčšinou kvalitné, zachytávajú len určité momenty a nie sú až také výstižné. A práve preto sa oplatí chodiť na exkurzie. Viac o nich Vám prezradia naši študenti:

Niektorí z nás mali nedávno príležitosť zúčastniť sa dokonca dvoch exkurzií. Do Železiarni Podbrezová a farmaceutického závodu Biotika a vidieť tak na vlastné oči nielen to, ako sa spracúva oceľ, ale aj vypočuť si príbehy jednotlivých zamestnancov a ich spomienky súvisiace s firmou, v ktorej poniektorí pracujú už desiatky rokov. Keďže sme v jeden deň navštívili až dve fabriky, bola to príležitosť bilancovať.

Katka Koťuhová z 3.B rozdiel medzi Železiarňami Podbrezová s Biotikou vidí takto: „videli sme v akých podmienkach ľudia v Biotike pracujú a aké majú z toho dojmy. V Železiarňach to bolo o niečom inom, ľudia boli šťastnejší. Nebola to len exkurzia o tom, ako sa čo vyrába.“

Pre Martina Polláka, tiež z 3.B, bolo obohacujúce to, že videl teóriu v praxi. Najväčším zážitkom preňho bola otvárajúca sa kovová opona a za ňou ako v kine vriaci kotol taveniny. Dodáva, že ak v ňom po exkurzii niečo zostalo, jednoznačne to bol okrem prachu cystín, ktorý sa v Biotike vyrába. „Cítil som ho aj na druhý deň v škole“.

Za príležitosť dostať sa na tieto miesta ďakujeme pani učiteľke Cvengrošovej, ktorá pre nás túto exkurziu zorganizovala a pevne veríme, že nebola posledná.

Dátum pridania08.06.2016 13:56
KategórieOznamy, PK BIO - CHEM, PK MAT-FYZ-INF