Študentská kvapka krvi

sa uskutočnila na JAVORKE aj v tomto školskom roku. 22. novembra 2016 darovali osemnásťroční študenti spolu so svojimi učiteľkami tekutinu najvzácnejšiu, svoju krv. Reagovali tak na výzvu Slovenského červeného kríža, ktorá sa v tomto roku niesla v duchu hesla Nech si, aký si, potrebujeme aj tvoju krv!

Spomínaný citát vysiela k mladým posolstvo, že ľuďom, ktorí potrebujú krv, známky študentov vôbec netrápia. Ich zdravie či život závisia od ochoty darovať krv. Pre nich je hrdinom študent každej krvnej skupiny bez ohľadu na známky v internetovej žiackej knižke alebo A-čka či B-čka v indexe.

Aj napriek tomu, že počet tohtoročných prvodarcov bol oproti minulým rokom skromnejší, možno práve ich krv zachráni život predčasne narodenému bábätku alebo zranenému človeku.

Ďakujeme všetkým darcom za ich nezištný, humánny skutok a veríme, že svojím príkladom pritiahnu medzi seba ďalších ochotných mladých ľudí ;)

Fotogaléria.

PaedDr. Danka Osvaldová