Medailová žatva v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

Medailová žatva v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

Olympiáda v anglickom jazyku je každoročne najviac zastúpenou súťažou na našej škole. Počet jej účastníkov stále stúpa, čo odráža školskú aj spoločenskú realitu 21. storočia. Študenti majú angličtinu radi, veľa sa učia z jej jednotlivých oblastí a kompetencii, stretávajú ju na každom kroku, počúvajú hudbu, pozerajú filmy, chatujú a mailujú, angličtina je pre nich jednoducho COOL. Presadiť sa ale v silnej konkurencii olympiády je však čoraz náročnejšie. Naši žiaci sa v nej tohto roku rozhodne nestratili.

V stredu 18.1.2017, sa konalo Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Naše kategórie sa týkali študentov vyšších ročníkov – 2A (1. a 2. roč. gymnázií a hotelových akadémií ), 2B (3.a 4.ročník gymnázií a hotelových akadémií), 2C2( anglofónni študenti) a 2D ( stredné odborné školy).

Celkovo 19 víťazov školských kôl – zástupcov 10 stredných škôl v našom okrese sa zúčastnilo už 27. ročníka olympiády, ktorú vyhlasuje IUVENTA, Slovenský inštitút mládeže. Do 3 komisií boli pozvaní 9 vyučujúci anglického jazyka v okrese, medzi nimi aj 2 pedagógovia z nášho gymnázia. Organizáciou okresného kola bolo poverené Gymnázium Školská pod vedením Mgr. Moniky Pirháčovej a Mgr. Ingrid Jančiarovej. Našu školu v komisii reprezentovali Mgr. Michaela Olejárová a ME. Arthur T. Smith.

Pravidlá olympiády sú všetkým dobre známe, rovnaké na školskej aj celoslovenskej úrovni. Ako prvá začínala písomná časť, ktorá je veľmi časovo limitovaná na 35 minút a je zameraná na posluch a čítanie s porozumením, ako aj na testovanie gramatiky a lexiky. Po krátkej pauze spojenej s občerstvením súťažiaci prešli na ústnu časť, kde opisovali obrázok a viedli situačný dialóg.

S výsledkami okresného kola starších gymnazistov môžeme byť získaním dvoch zlatých a jednej bronzovej medaily veľmi spokojní. V kategórii 2C2 študentka 2.B triedy Lenka Volková a v kategórii 2B študentka Sp.A Andrea Lengvarská získali vynikajúce 1. miesto a budú nás budú reprezentovať v Košiciach na krajskom kole 15.2.2017. Ani Michaela Marcinová zo Sx.A nesklamala, keď v kategórii 2A obsadila krásne 3. miesto.

O deň skôr sa na ZŠ Komenského odohrávala olympiáda v mladších kategóriách, 1A a 1B. Našu školu reprezentovala Terézia Švajková z Kvarty A, ktorá sa umiestnila na 5. mieste a Šimon Dluhoš z Primy A na 4 mieste.

Zo školského kola olympiády priamo do krajského kola postupujú naše dve študentky Soňa Tomčíková za kategóriu 1C a Mária Dudžáková za 2C1, pretože tieto kategórie sú bilingválne a nemajú okresné kolá.

Všetkým výhercom vo svojich kategóriách blahoželáme a budeme im držať palce aj v Košiciach na krajskom kole. ;)

Mgr. Denisa MičekováDátum pridania11.02.2017 23:13
AutorMonika
KategóriePK ANJ, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco