Ako sme Hviezdoslavovali Kubínovali

Ako sme Hviezdoslavovali Kubínovali

Ahojte, všetci! Som kabinet slovenčiny a podávam riport o dianí u nás za ostatné obdobie.

Ešte pred jarnými prázdninami som usporiadal školské kolo známej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Z triednych preborov do školského levelu postúpili

v II. kategórii: Benjamín Gábor – próza ( P.A ), Emka Bednárová – poézia ( P.B ) a Cyril Vojtila – próza (P.B). Ďalej sa v III. kategórii aktívne zapojili Mariettka Mareková – próza ( S.A ) a Zuzanka Hricová – poézia ( T.A ). Do štvrtej kategórie sa rozhodli dobrovoľne prispieť svojimi výstupmi: Karolínka Bérešová – poézia ( I.B ), Miška Harničárová – poézia ( I.B ), Laura Bartošová – próza ( Sx.A ), Adam Kubala – próza ( III.B ) a Denis Dzurňák – poézia ( III.B ).

Každému z účastníkov veľmi pekne ďakujem, že sa odvážne postavil pred publikum a potešil prítomných spolužiakov i porotu ( p. Osvaldová, p. Zahurancová ). Vaše prednesy boli zaujímavé a inšpiratívne. Recitácia tých, ktorí postúpili, sa zapáčila i porotám vo vyšších kolách.

Obvodné kolo pre II. a III. kategóriu prebehlo 16. marca 2017 v Základnej škole na Lipovej ulici. Pre našu Javorku bolo nadmieru úspešné. Benjamín Gábor si odniesol žltý diplom za III. miesto. Emka Bednárová, Mariettka Mareková a Zuzanka Hricová sa stali absolútnymi víťazkami svojich kategórií. Trojlístok grácií postupuje do okresného kola. Bude sa konať v Galérii umelcov Spiša 6. apríla 2017.

Najstarší študenti súťažili v Redute dňa 21. marca a, veru, oplatilo sa im prísť do obvodného kola. Adam Kubala skončil tretí a postupuje do okresného kola spolu s Denisom Dzurňákom, ktorý obsadil druhé miesto. Okresná súťaž pre ich kategóriu sa uskutoční 7. apríla 2017 – taktiež v galérii nášho mesta.

Milá postupujúca skupina, budeme na Vás z Javorky myslieť a držíme päste! Prekonajte svoje osobné rekordy!!! Som na Vás právom hrdý.

Váš kabinet

Pozn admina: súťažiaci už majú za sebou ďalšie kolá a vy sa tak môžete už čoskoro tešiť na pokračovanie tohto riportu. ;) Za omeškanie uverejnenia príspevku sa ospravedlňujeme všetkým súťažiacim i samotnému kabinetu ;)Dátum pridania18.04.2017 16:18
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco