Pomoc na nezaplatenie.

Pomoc na nezaplatenie.

Takto znela téma tohtoročného ročníka súťaže Bankomat nápadov, ktorá je realizovaná pod záštitou Junior Achievement Slovensko. Do súťaže sa tento rok v rámci seminára z ekonómie zapojili septimanky Aďka Bellušová a Diana Blahutová.

Finančná gramotnosť je spojená aj s rôznymi finančnými rozhodnutiami. Jedným z takých je napríklad aj pomoc tým, ktorí to potrebujú. V dnešnej dobe je možností neúrekom.

Úlohou žiakov v danej súťaži bolo zamyslieť sa nad tým, prečo by sme mali pomáhať aj cudzím osobám, či organizáciám? Môže to pomôcť aj nám? Prečo sa aj veľké a známe spoločnosti venujú podpore a pomoci tým, ktorí to potrebujú? Zohráva finančná gramotnosť v takejto sociálnej pomoci nejakú rolu?

V rámci krátkeho projektu ponúkli naše študentky vlastné riešenie zadanej témy. Informovali o svojich zámeroch, postupoch v realizácii svojho plánu pomoci, o jeho riešeniach a dňa 3. mája 2017 prezentovali výsledky svojej práce pred odbornou komisiou zloženou z odborníkov z praxe.

Cieľom súťaže je u žiakov prebudiť ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať ich samostatnú prácu a finančnú gramotnosť. No a práve naše dievčatá ukázali, že kreatívne, inovatívne a finančne gramotné určite sú. Javorke priviezli tretie miesto z celoslovenskej súťaže Bankomat nápadov.

Dievčatá zároveň dokázali svoj projekt pretaviť aj do reálnej pomoci a presvedčiť tak všetkých, že ak pomáhame iným, pomáhame aj sebe…

Komu sa nakoniec rozhodli pomôcť a ako to celé prebiehalo a stále prebieha, to vám už prezradia samotné dievčatá:

Mgr. Ivana Šťastná

Ahojte! Ako ste si už mohli všimnúť na stránke školy, vybrali sme si pomoc zvieratám, a to konkrétne Útulku šťastný psík, ktorý sídli v Matejovciach nad Hornádom. Síce sme neskončili na prvom mieste, ale bola to pre nás veľmi dobrá skúsenosť. Atmosféra bola veľmi príjemná, čo nám uľahčilo naše prezentovanie. Hoci sa táto súťaž skončila, naša pomoc stále pokračuje. Preto by sme vás chceli opäť vyzvať, aby ste sa zapojili do našej zbierky, ktorá prebieha v priestoroch našej školy. Neváhajte ani sekundu a skontaktujte sa s nami.

Aďka a DianaDátum pridania10.05.2017 14:31
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco