1. miesto v súťaži EÚ INVEST HUNT

1. miesto v súťaži  EÚ INVEST HUNT

Súťaž EÚ Invest Hunt je regionálna školská súťaž zameraná na poznávanie svojho mesta a projektov financovaných z európskych fondov, ktoré zlepšujú život v regióne. Úlohou tímu je zdokumentovať 6 zmien v meste, ktoré boli financované z fondov EÚ a odpovedať na súťažné otázky v čo najkratšom čase. Všetky stredné školy v meste môžu postaviť ľubovoľný počet 5-členných družstiev do tejto súťaže.

Víťazmi pre tento rok sa stali naši Javoráci v zložení Katka Stupáková (3.B), Simona Safková (3.B), Elena Kovalská (3.B), Jakub Lengvarský (Sp.B), Tatiana Hantáková (Sp.A). Získali veľmi zaujímavé a hodnotné vecné ceny.

5-členné súťažné družstvá museli byť zorientované nielen v teoretických vedomostiach o našom meste a Európskej únii, ale dôležitá bola aj fyzická kondícia, keďže po meste nabehali približne 8 km hľadajúc stanovištia, kde boli uložené indície k vedomostným otázkam.

V rámci tohto podujatia zavítal do SNV aj vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek. Spolu so stredoškolákmi z nášho mesta diskutoval na témy, čo nové v budúcnosti pripravuje Európska komisia pre mladých, alebo čo spôsobí vystúpenie Veľkej Británie z EÚ. Pozrite si video z dielne TV Reduta.

Nášmu súťažnému tímu blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

PhDr. Renáta Kudriková, PhD.Dátum pridania29.06.2017 00:43
AutorMonika
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco