Deň EÚ v meste Spišská Nová Ves

Deň EÚ v meste Spišská Nová Ves

Dňa 8.9.2017 sa v koncertnej sále Reduty uskutočnilo podujatie Deň EÚ v meste Spišská Nová Ves 2017 za účasti mladých ľudí, študentov miestnych stredných škôl.

Pozvanie na podujatie prijala pani Anna Záborská, poslankyňa Európskeho parlamentu, pán Róbert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu a pani Antónia Poklembová- Eures poradca.

Nosnou témou stretnutia bolo: Mladí ľudia a Európska únia – Dialóg s mládežou o budúcnosti EÚ – úvahy a scenáre pre štáty EÚ27 k vývoju po roku 2025, migrácia, „Brexit“, podpora zamestnávania mladých ľudí.

Pani Anna Záborská po svojom vystúpení odpovedala na množstvo zaujímavých otázok, ktoré sa dotýkali nielen jej práce a činnosti v Európskom parlamente, ale aj jej súkromného života.

V závere tejto akcie bola vylosovaná tombola, do ktorej prispela vecnými cenami aj pani poslankyňa. Niekoľkí naši študenti sa potešili USB kľúčom, externým diskom, praktickým batohom a dve študentky boli europoslankyňou pozvané na sponzorovaný zájazd do Štrasburgu. Naša Simona Hovančíková (IV.B) a Viktória Hricišáková (Sp.A) tak dostali príležitosť priamej účasti v Európskom parlamente.

Pozrite si foto a video z tohto podujatia.

PhDr. Renáta Kudriková, PhD.Dátum pridania25.09.2017 00:13
AutorMonika
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco