Výstava výtvarnej súťaže "Prečo som na svete rád/rada" Na JAVORKE!

Vďaka Spišskému osvetovému stredisku v SNV a hlavne jej dlhodobej pracovníčke p. Milade Wembo, ktorá od roku 1992 pracuje v oblasti primárnej prevencie proti drogám a závislostiam bude od 14.-24.2.2012 pre všetkých žiakov našej školy prezentovaný celoslovenský protidrogový výtvarný projekt s medzinárodnou účasťou.

17.ROČNÍK má putovný charakter po školách a obsahuje aj výtvarné výpovede z oblasti ekológie,rodinného zázemia a krás života očami vašich rovesníkov. Každá forma života sa prejavuje predovšetkým vo vývine.U človeka to znamená nekonečnú sebavýchovu. Život sa dá žiť, iba pokiaľ je nám opojením. Ako si to opojenie životom udržať? Priniesť si do dospelosti niečo zo svojej mladosti,nadšenie pre každú maličkosť,záujem o človeka a doveru k ľuďom. Nezabudnúť na ideály dospievania- byť stále náročný k sebe, nielen kritický k druhým. Pestovať nielen telo, ale aj dušu v kontakte s ľudmi,prírodou a umením. NEPOKAZIŤ SI VZŤAH K ŽIVOTU vnútornou prázdnotou a nerozvážnym presýtením. Nenechať vyhasnúť svetlo svojich dní predpokladá citlivo kráčať každou chvíľou,vnímať a reagovať,nezaspať za pochodu.

Pekný umelecký zážitok!

Mgr. Jela Böhmerová-KPP