Hologramy a Steel Park

Hologramy a Steel Park

Poznáte hologramy? Naši prváci už áno. A nielen to. Poznajú už aj, v čom ten fígeľ spočíva. Stačilo zájsť do kreatívneho centra Steel Park v Košiciach. A tu sú dojmy našich študentov:

V utorok, 17.10., sme celá I.B spolu s pánom učiteľom Štubňom a pani učiteľkou Lučkovou navštívili zábavné technické centrum SteelPark v Košiciach, kde sme sa dozvedeli niečo nové z oblasti fyziky, hutníctva, geológie a podobne. Na rozdiel od iných výstav, v SteelParku sme mali možnosť aktívne využívať exponáty.

Naučili sme sa napríklad čo je to hologram a ako si ho jednoducho vytvoriť. Zábavnou formou sme sa dozvedeli, ako sa separuje kovový odpad a tiež interaktívnou formou vyskúšali vyrobiť surovú oceľ. Zahrali sme aj robotický futbal. Ovládanie robotov nebolo až také jednoduché, ako sa nám na prvý pohľad zdalo. Videli sme, ako sa vyrábajú jednotlivé časti automobilových karosérií a už vyhotovené autíčko sme si mali možnosť zakúpiť pri odchode. Okrem viacerých exponátov, ktoré nám ukázali, čoho všetkého je schopný magnet, náš hlas a veľa ďalšieho sme nahliadli aj do výroby a zdokonalenia lietadiel v 3D kine.

Domov sme si so sebou odniesli zážitok a nové informácie, ktoré sa nám môžu v budúcnosti hodiť či už v živote alebo na hodinách fyziky.

Pozrite si fotogalériu.Dátum pridania30.10.2017 13:52
AutorMonika
KategórieOznamy, PK MAT-FYZ-INF
NálepkyŽiadne


Cisco