Spiaca krásavica v „piškótach"

Príbeh Šípkovej Ruženky nemusíme nikomu zvlášť pripomínať. V knižnej forme, na filmovej obrazovke alebo v kine ho videl už nejeden z nás. No v baletnom spracovaní sa nevidí len tak často.

Rozhodnutie ísť do divadla padlo už skôr. Veď naši študenti majú radi zmenu. A je rozdiel tráviť hodiny predmetu Umenie a kultúra v škole alebo na „mieste činu“, tam, kde sa kultúrou žije. A tak si to v sobotu 11.novembra 2017 skupinka kultúrychtivých dievčeniec zo Sexty A namierila na baletné vystúpenie Spiaca krásavica. Nadchnuté prostredím historickej budovy Štátneho divadla v Košiciach, sediac vo výšinách galérie, odkiaľ sa nám naskytol skvelý pohľad na javisko, sme mali možnosť vniknúť do tajov klasického tanca zvaného balet. Ani sa nám nezdalo, ale vyše dvoch hodín bravúrneho tanca uplynulo ako nič. Dve dejstvá, prvé klasické a to druhé tak trochu modernejšie nás úplne vtiahlo do napínavého deja známej rozprávky bratov Grimmovcov. Obdivovať sa dalo mnoho vecí – samotné umenie baletu v spojení s prekrásnymi kostýmami, pôsobivé hudobné pozadie z dielne Čajkovského, ale aj hra svetiel v kombinácii s dobovými kulisami. Skrátka, stálo to zato!

Nabudúce si niečo podobné rady zopakujeme, však, Lenka, Elenka, dve Veroniky, Natália, Simka a Julka ?

Teší sa na Vás Vaša triedna Bellka

Pozrite si fotogalériu.