Javorka » JAVORÁCKA kvapka krvi

JAVORÁCKA kvapka krvi

Krv je najdôležitejšou tekutinou v našom tele, no niektorí ľudia jej niekedy nemajú dostatok. Preto sme sa my, študenti, v sprievode pani profesorky Ďuriškovej, Cicmanovej a Užákovej rozhodli dňa 5. decembra 2017 ísť darovať krv.

Som prvodarca a pred dvoma mesiacmi som dosiahla vek, kedy je možné podeliť sa o vzácnu tekutinu, a tak som ani na minútku nezaváhala a zapísala som sa na zoznam u pani profesorky Cicmanovej.
Mám „mierny“ strach z ihiel, takže deň predtým sa u mňa prejavili dosť veľké stresy a, samozrejme, aj v to konkrétne ráno. Sestričky na hematológii ma všemožne uisťovali, že všetko bude v absolútnom poriadku, len aby som sa nebála. Keďže nezvyknem piť dostatočné množstvo vody, mám veľmi hustú krv. Preto sa mi jej nepodarilo darovať viac ako 200 ml, pričom bežne sa odoberá 450 – 480 ml.
Som však veľmi rada, že som svoj počiatočný strach prekonala a mohla tak pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Už teraz sa teším na februárovú, resp. „koncomarcovú“ kvapku krvi a chcem tým povzbudiť aj ďalších mojich rovesníkov, ktorí ešte na darcovstvo nenašli dosť odvahy.

Pridajte sa pri najbližšej príležitosti k nám a prispejte svojou kvapkou krvi do oceánu zdravia pre iných. JE TO SKRÁTKA SUPER!!!

Silvia Olekšáková, IV. B

Pozrite si fotogalériu.