New media and NGOs v Turecku

New media and NGOs v Turecku

V druhej polovici februára sme opäť mali možnosť zúčastniť sa na jednotýždňovom tréningu programu Erasmus+. Pod vedením pani učiteľky Ondzikovej sa štyria z nás spolu s účastníkmi iných krajín, t.j. Turecka, Bulharska, Rumunska, Macedónska, Chorvátska, Poľska, Litvy a Veľkej Británie, stretli v Izmire, treťom najväčšom tureckom meste. Projekt niesol názov „New media and NGOs“.

Bol organizovaný trochu inak než sme boli zvyknutí. Počas prvého dňa sme sa mohli zapísať do jednej z dvoch skupín, pričom obe mali iné zameranie. Prvá skupina sa venovala príprave krátkej knihy o “Hate speech“ a druhá mala možnosť zúčastniť sa základného kurzu práce s programom na tvorbu internetových stránok, Wordpressom. Dopadlo to úspešne. Na konci projektu sme videli výsledky našej práce v podobe vytlačenej knihy a prezentácii vytvorených internetových stránok.

Ako na každom projekte, tak aj na tomto, sme spoznávali kultúry iných krajín. Na kultúrnych večeroch sme ochutnávali rôzne jedlá, naučili sa tancovať tradičné tance, zahrali si kvíz a videli videá zobrazujúce krásy jednotlivých krajín. Nedá mi nespomenúť, že ako Slováci sme bodovali a náš kultúrny večer s dvomi plnými stolmi tradičného jedla už neprekonal nik. :P

Najviac sme však spoznávali tureckú kultúru. Pili sme pravú tureckú kávu a čaj, ochutnali ich tradičné želé, no a obrovský kebab za euro päťdesiat, ktorý bol dokonalý. Populárnym miestom pre „rozbíjanie peňaženiek“ sa stal bazár, ktorý sme otočili niekoľkokrát. Káva, korenie, čaj, sušené ovocie i mnoho iného sa nám postupne zbieralo až sme sa začínali báť, či sa vôbec zmestíme do limitu váhy batožiny. Veľkú tržbu, aj radosť, sme urobili pánovi v stánku so šatkami. Nečakaným zážitkom bol aj jeden menší konflikt s kohútom bývajúcim na streche nášho hotela. Nikomu sa na šťastie nič nestalo.

Po týždni sme sa vrátili domov plní dojmov a zážitkov. Veľa sme sa naučili, zažili, videli, ochutnali. Ak sme aj mali nejaké predsudky, už ich nemáme.

Ďakujeme pani učiteľke Ondzikovej za možnosť zúčastniť sa na tomto projekte, tešíme sa na ďalšie a hlavne odporúčame každému, kto ešte niečo podobné nezažil, aby sa nebál a prihlásil sa, keď príde nová ponuka.

Pozrite si fotogalériu.Dátum pridania01.04.2018 17:21
AutorMonika
KategórieOznamy, PK ANJ
NálepkyŽiadne


Cisco