Absolventský ples Javorky

24. februára 2012 – sa koncertná sála spišskonovoveskej Reduty, odetá do slávnostného bordovo-zlatého šatu, stala svedkom nevšednej udalosti – Absolventského plesu gymnazistov Javorky.

Táto dobrá myšlienka sa zrodila pred rokom v hlavách bývalých študentiek Denisky Oravcovej a Zuzky Harenčárovej a do úspešnej podoby ju dotiahol organizačný výbor učiteľov školy pod taktovkou zástupkýň p. Mgr. Edity Sotákovej a p. PaedDr. Ingeborg Skalskej.

Stretnutie bývalých študentov a ich učiteľov sa uskutočnilo pri príležitosti 20. výročia založenia gymnázia, ktoré vzniklo v roku 1992 vďaka zakladajúcemu riaditeľovi p. Mgr. Vladimírovi Nováčekovi.

Úderom gongu a slávnostným prípitkom ples otvoril súčasný riaditeľ školy p. Mgr. Peter Ivančák. Večerom sprevádzali dobre naladení a pohotoví moderátori – Deniska Pirníková a Ľubo Krestián. V programe si hostia mohli vychutnať vášnivé argentínske tango, nechať sa unášať zvukmi čarovných fláut, či pokochať sa mladučkými modelkami v rámci módnej prehliadky. Do tmy ponorenú Redutu rozžiarila efektná svetelná šou Ivanky Iľašovej. Tanečné disco rytmy sa striedali s temperamentnou ľudovou hudbou súboru Čačina so sólistom Mišom Kinikom. Po polnoci do tanca zahral na gitare a zaspieval country pesničky aj Tóno Smatana. Z vystúpení bývalých aj terajších študentov školy program zostavila a bedlivým okom sledovala pani učiteľka PaedDr. Nataša Kittová. Nechýbala ani tradičná plesová tombola. Vyžrebovaní výhercovia získali vďaka sponzorom hodnotné darčeky.

Stretnutie to bolo veľmi milé, prebiehalo v srdečnej atmosfére, v znamení nečakaných stretnutí a nekončiacich sa rozhovorov. Študenti si mohli staré dobré časy pripomenúť na záberoch zostrihaných z videokaziet a DVD-čiek, ktoré boli natočené pri príležitosti rozličných spoločenských akcií jednotlivých tried, a nasmiali sa pritom veru neúrekom. Tí, ktorí prišli pospomínať na študentské rôčky strávené na Javorke, neobanovali a neľutovali ani výdavky, ba ani Atlantik nebol prekážkou stretnúť sa s dobrými priateľmi.

Ale aj „dlouhá noc“, ktorú na začiatku veštila pesnička, má svoj koniec a plesoví hostia sa v povznesenej nálade museli nadránom rozlúčiť. S nádejou, že táto pekná akcia získa podporu u mnohých, ktorých spája neviditeľné puto Javorky, a že sa snáď v budúcnosti pri takejto príležitosti zasa stretnú.

PaedDr. Danka Osvaldová

Dátum pridania07.03.2012 20:31