Bronzová cena vojvodu z Edinburghu už aj na Javorke

Bronzová cena vojvodu z Edinburghu už aj na Javorke

Naši študenti sa v školskom roku 2017/2018 zapojili do programu DofE – Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ( https://www.dofe.sk/sk/o-programe/ ). Aby úspešne ukončili bronzovú úroveň programu, museli sa venovať plneniu úloh v štyroch oblastiach, v ktorých sa snažili rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život a stanovili si svoje vlastné ciele.

Išlo o nasledovné oblasti: rozvoj talentu, športová aktivita, dobrovoľníctvo a dobrodružná expedícia. Prvým trom aktivitám sa venujú minimálne 3 mesiace, v jednej znich si stanoví náročnejší cieľ, ktorému sa bude venovať o 3 mesiace dlhšie. Dobrodružná expedícia musí trvať aspoň 2 dni a 1 noc. K získaniu Bronzovej ceny vojvodu z Edinburghu je teda potrebných minimálne 6 mesiacov.

Juliána Meindlová, Katarína Stupáková, Lea Hojnošová, Barbora Soľanová, Simona Safková, Simona Hovančíková, Erik Hominda z tohoročnej 5.B a Viktória Sedláková, Katarína Žoldáková a Daniel Boržík z 3. B úspešne dorazili do cieľa. V Prešove, 14.09.2018, si na slávnostnej ceremónii spolu s ďalšími asi 120 študentmi stredných škôl východného Slovenska prevzali certifikáty a bronzové odznaky za splnené podmienky bronzovej úrovne. Prevzali si ich z rúk prezidenta Národnej kancelárie DofE Mariána Zachara a veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrewa Gartha.

Všetkým bronzovým Dofákom srdečne blahoželáme a prajeme im príjemné sebapoznávanie a sebazdokonaľovanie sa na ceste k úspešnému životu cez striebornú, či zlatú úroveň DofE.

Autor článku: PeadDr. Ingeborg Skalská, riaditeľka školyDátum pridania17.09.2018 17:16
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco