Aj upršaná Viedeň má svoje čaro

Aj upršaná Viedeň má svoje čaro

Posledné dva aprílové dni sme my, 37 Javorákov, venovali exkurziii vo Viedni. I takouto neformálnou a zážitkovou formou sme mali možnosť overiť si a zdokonaliť naše jazykové zručnosti v nemeckom jazyku. Napriek upršanému a chladnému aprílovému počasiu, sme navštívili Wiener ZOO, jednu z najkrajších a najstarších zoologických záhrad sveta, ktorú založil manžel cisárovnej Márie Terézie František I. V súčasnosti tu chovajú viac ako 500 druhov zvierat.

Následne sme sa presunuli do letného sídla Habsburgovcov, do zámku Schönbrunn, kde na nás dýchli dejiny, spojené s Máriou Teréziou či známou Sisi. Absolvovali sme prehliadku 40 izieb či miestností, vďaka ktorým sme si uvedomili, prečo je Schönbrunn nazývaný aj ako „pravý šperk Viedne“, či „viedenský Versailles“. A prečo vlastne názov Schönbrunn (prameň krásy)? Pôvod názvu je vraj spojený s fontánou v zámockom parku. Traduje sa, že kto sa z nej napije, mal by do roka a do dňa skrásnieť. Nuž, škoda, že pršalo, možno by sme sa aj napili…

Tento rok nám síce Viedeň ukázala svoju upršanú tvár, ale aj tak nám dokázala, že bola naozaj zaslúžene spoločenským i politickým centrom Európy.

Pozrite si fotogalériu.

Mgr. Ivana ŠťastnáDátum pridania16.05.2019 13:04
AutorMonika
KategórieOznamy, PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ
NálepkyŽiadne


Cisco