Svetový deň výživy

16. október ako Svetový deň výživy vyzýva k zdravému stravovaniu sa, čo je významný faktor ovplyvňujúci naše zdravie. Cieľom je dosiahnuť zníženie energetického príjmu, príjmu tukov, cholesterolu, sacharidov a soli v strave. Správna výživa sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave obyvateľstva, ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení.

Stredu 16.10.2019 bude na Javorke hosťovať pán Branislav Michalčík, kuchár, ktorý má so zdravým varením dlhoročné skúsenosti. Pozrite sa na jedálny lístok, čo nám naše pani kuchárky pod jeho vedením pripravia na obed.

V rámci tejto aktivity budú vybrané triedy počuť krátku prednášku o stravovaní priamo od pána Michalčíka a následne budú môcť obedovať tento zdravý pokrm. Tento obed bude čakať samozrejme na všetkých stravníkov školy.Podrobnosti o organizácii dňa nájdete v elektronickej žiackej knižke.

Verím, že vám bude v tento deň chutiť rovnako dobre ako doteraz. Dobrú zdravú chuť.

Pozrite si fotogalériu

Dátum pridania15.10.2019 11:46