Beseda s Mary Weber

26 žiakov nášho gymnázia sa v Poprade 30.9.2019 zúčas­tnilo popularizačnej prednášky americkej astronautky Mary Ellen Weber, ktorá sa zúčastnila 2 misií amerických raketoplánov STS-70 Discovery a STS-101 Atlantis, počas ktorých strávila vo vesmíre 450 hodín.

V priebehu prednášky boli premietané originálne zábery z misií pri vypúšťaní satelitu aj zo života na medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Okrem svojich zážitkov z vesmíru nám sympatická astronautka popísala aj svoju životnú cestu ako sa dopracovala k svojmu vysnenému cieľu – letieť do vesmíru.

Žiaci takto mali možnosť vidieť a počuť príklad toho, že šťastie praje pripraveným, čo v jej prípade ako sa popísala znamenalo usilovné štúdium matematiky, fyziky a chémie na univerzitách Purdue University a University of California, Berkeley. Na záver sme mali možnosť sa s Mary E. Weber aj odfotiť.

Viliam Štubňa

Dátum pridania17.10.2019 14:00