Ako sme si poradili na Javorke? Fungujeme ONLINE!

Je to už 10. týždeň, čo malí aj veľkí Javoráci nenavštívili svoju Javorku. Už pred jarnými prázdninami sme mali informácie o tom, že vo svete i v Európe vystrája nebezpečný vírus. A tak sa stalo, že po jarných prázdninách naši Javoráci do školy už ani nenastúpili. Všetko sa zmenilo. Možno nám čas ukáže, že na niečo to bolo dobré. “Vysvetlíme vám to…”

Spočiatku sme sa snažili ísť v tempe riadneho vyučovania. No po dvoch týždňoch sme zistili, že deti sú preťažené, rodičia zúfalí a učitelia frustrovaní. Nie, tade cesta nevedie! Chcelo to zmenu! Prestavali sme rozvrh, zredukovali sme učivo a začali sme online komunikáciu so žiakmi. Keď koncom apríla minister školstva predstavil redukciu učiva, ukázalo sa naše rozhodnutie ako jednoznačne správne. Všetkým prímanom až kvartánom sme tak umožnili „stretnúť“ sa so svojimi učiteľmi z každého predmetu jednou hodinu denne online v prostredí Microsoft Teams. Starším žiakom aj viac. Žiaci, ale aj učitelia, sa ukázali ako digitálne veľmi zruční a s novými technológiami sa hravo popasovali. Týmto chceme pochváliť všetkých Javorákov, ako to úžasne zvládli a stále zvládajú. ;) Žiaci museli prevziať zodpovednosť za vlastné učenie. Nikto ich na to nepripravoval. Zrazu boli hodení do situácie, ktorá si vyžaduje zodpovednosť, schopnosť riadiť si vlastný čas aj proces učenia. Veľkú trpezlivosť a ochotu spolupracovať prejavili aj rodičia našich žiakov, za čo im chceme vyjadriť veľké poďakovanie.

Je to už 10. týždeň, čo sme doma. To je dlhá doba. Už teraz mnohé deti hovoria o tom, ako im chýba škola. To je super! Deti sa tešia na učiteľov aj spolužiakov. A my sa tešíme na nich.

A poznanie? Naplno sme si uvedomili, že u nás na Javorke sa so súčasnými náročnými podmienkami vieme celkom dobre popasovať. Sme flexibilní, otvorení novým možnostiam a výzvam. Veríme, že návrat do “bežného režimu” nebude pre nás až taký náročný.

Vaša Javorka

Dátum pridania04.05.2020 22:09