Bronzové a strieborné ocenenie pre Javorákov od vojvodu z Edinburghu

Bronzové a strieborné ocenenie pre Javorákov od vojvodu z Edinburghu

27. októbra 2020 sa konala online ceremónia, na ktorej Národná kancelária DofE, oficiálna inštitúcia zastrešujúca priebeh tohto programu aj na našej škole, ocenila aj našich Dofákov, ktorí aj napriek tejto neľahkej dobe nepoľavili, naopak, zo všetkých síl zabrali a podarilo sa im získať bronzovú, či dokonca striebornú úroveň.

V tejto súvislosti pripájame aj zopár hrejivých slov od Dominiky Bašistovej:

" Ešte dnes si živo pamätám, ako mi pani riaditeľka Skalská na začiatku roku 2020 zapriala všetko dobré v novom roku a povedala, že to bude dobrý a úspešný rok. A veruže, pre našich nezlomných Dofákov aj bol.

Jedenásť našich Javorákov bojovalo aj v týchto neľahkých dňoch, aby dokončili svoju DofE bronzovú alebo striebornú púť. Pracovali ešte tvrdšie a kreatívnejšie na svojom talente, nezanedbali ani fyzickú pohodu a zdravie a taktiež pomáhali. Neobišla ich ani pomyselná čerešnička na torte – dobrodružná expedícia. Za ich snahu boli odmenení krásnym odznakom a certifikátom, ktorý im, veríme, otvorí dvere k novým a lepším možnostiam uplatniť sa v budúcnosti.

A hoci tieto odznaky a certifikáty ešte oddychujú u nás, vedúcich programu DofE, čakajúc na poriadnu javorácku ceremóniu, Národná kancelária DofE, oficiálna inštitúcia zastrešujúca priebeh tohto programu aj na našej škole, sa tiež postarala o ocenenie aj našich Dofákov. Hoci len v online priestore, o to sa však s väčšou vervou a odhodlaním Dofákom vlastnými pustili do organizácie veľkolepej online ceremónie, ktorá sa uskutočnila 27. októbra 2020 a v ktorej nás podporujúcim slovom potešili herci a herečky, športovci a športovkyne, naši župani či aj pani prezidentka Zuzana Čaputová.

Do našej ceremónie nám len ostáva dúfať, že sa skoro stretneme v dobrom zdraví, že si ju užije celá Javorka a hlavne naši úspešní Dofáci onedlho po otvorení školských brán a že tak spolu oslávime úspechy jedenástich úžasných mladých ľudí z našich radov. Dovtedy vám však ponúkame link na online ceremóniu:www.youtube.com/watch?… , zopár fotiek, ale najmä vám predstavíme všetkých úspešných absolventov DofE programu v školskom roku 2019/2020 (bližšie aj v JavorkaNews, sledujte nás).//

Pod vedením pani psychologičky Lucie Bafiovej získali bronzové DofE ocenenie Alexandra Mária Topoliová, Sára Dutková a Simona Hrebeňárová z II.B a Eliška Lašková z Kv.A. Sama pani psychologička Lucia zároveň s vedením svojich úspešných Dofáčok absolvovala bronzovú úroveň tohto programu a taktiež bola ocenená.

Pod vedením nášho študenta a úspešného Dofáka Daniela Boržíka získali bronzové DofE ocenenie Paula Zemková, Ema Čekovská a Viktória Martinková z II.B.

Pod vedením našej študentky a úspešnej Dofáčky Viktórie Sedlákovej získali bronzové ocenenie Simona Mlynárová a Veronika Vrábľová z II.B.

Pod vedením už bývalej pani učiteľky Dominiky Bašistovej získala bronzové DofE ocenenie Annamária Birošová z IV.B a strieborné ocenenie Viktória Sedláková z V.B.

Pred koncom sa chcem poďakovať aj vedúcim v programe DofE na našej škole, všetkých mentorom jednotlivých aktivít, našim expedičákom – pánom učiteľom Jozefovi Bakovi a Ľubomírovi Vojčíkovi, pani učiteľke Melánii Ondzikovej, koordinátorke programu, a našej pani riaditeľke Ingeborg Skalskej, bývalým kolegom, rodičom a priateľom, i vám, našim žiakom, za všetku vašu podporu, ktorú ste preukazovali tak Dofákom, ako aj všetkým zainteresovaných v tomto programe.

Dofáci, vaša snaha o prekonanie samých seba je inšpirujúca a obdivuhodná. Prešli ste obrovský kus cesty a vykonali ešte väčší kus dobrej a poctivej práce. Tieto pocity a spomienky nech hrejú vaše srdcia aj v ďalších dňoch a vedzte, že ste úžasní a silní. Veríme, že vaše aktivity v DofE vám ukázali nielen vašu cenu, silu, húževnatosť, vytrvalosť a ľudskosť, ale vás aj pripravili prakticky na vaše budúce povolanie a život.

Aj v tom vám drží palce, ďakuje a ostáva s úctou
Vaša Javorka
a Dominika Bašistová, autorka článku"

My len dodávame, že všetkým menovaným študentom blahoželáme a pripájame sa k Dominikinému poďakovaniu v závere článku ;)Dátum pridania03.11.2020 16:11
AutorMonika
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco