Úspechy

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Vianoce

22December

vianoce

Na Vianoce ako treba,
nech nájdete poklad z neba.

Pokoj, lásku v hojnosti,
dni prežite v radosti.

Zdravie, šťastie ešte k tomu,
nech prídu aj do Vášho domu.

Na nový rok správny krok
a úsmev po celý rok.

Z celého srdca nádherne prežitie sviatkov želá …

Vaša Javorka

Maratón písania listov

20December

maraton-pisania-listov

V utorok 17. decembra Javorka zorganizovala už 5. ročník aktivity Maratón písania listov na Javorke. Opäť sme sa tak pripojili k ľuďom z celého sveta s nádejou, že aspoň takýmto kúskom prispejeme k tomu, aby boli ľudské práva rešpektované, chránené a dodržiavané.

Viac o prípadoch, ktoré našich študentov nenechali ľahostajnými sa môžete dozvedieť na stránke maraton.amnes­ty.sk

Fotogaléria

Náboj Junior

18December

naboj-junior

Dňa 22.11.2019 sa dve 4-členné družstvá žiakov nášho gymnázia zúčastnili matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj Junior za účasti 25 družstiev z okresov Poprad, Spišská Nová Ves a Kežmarok.

Prejsť na celý článok

Tentoraz aj naša krv istotne pomôže...

10December

tentoraz-aj-nasa-krv-istotne-pomoze

Je skvelé, keď sa škola zapája aj do rozvoja osobností svojich žiakov a vedie ich k dobrým veciam. Jednou z takýchto aktivít je aj darovanie krvi. Je to jednoduchý spôsob pomoci, ktorý však môže zachrániť životy.
Dňa 29. októbra 2019 sa 20 študentov Javorky spolu s pani učiteľkou Cicmanovou zúčastnilo Študentskej kvapky krvi na NTS v Spišskej Novej Vsi.

Prejsť na celý článok

Primátor Spišskej Novej Vsi prijal úspešných študentov

25November

primator-spisskej-novej-vsi-prijal-uspesnych-studentov

Vo štvrtok, 21.11.2019 prijal primátor mesta, pán Pavol Bečarik, študentov stredných škôl, ktorí boli v školskom roku 2018/2019 úspešní na celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Reprezentovali tak nie len svoju školu, no i mesto Spišská Nová Ves.

Prejsť na celý článok

Triedime odpad

25Október

triedime-odpad

Milí Javoráci!

Svojím správaním a životným postojom neustále podporujeme hromadenie odpadkov. Aj my na Javorke si uvedomujeme, že planéta Zem je v ohrození a musíme jej pomôcť. Vstúpili sme si do svedomia a naším krédom sa stane minimalizácia odpadkov a ich separovanie.

Prejsť na celý článok

Oslávte s nami Európsky deň jazykov!

24September

oslavte-s-nami-europsky-den-jazykov

Milí študenti, malí aj veľkí!

Stáva sa už tradíciou, že si 26. septembra pripomíname Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť všetkých, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva.

Prejsť na celý článok

4 medajly Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu putovali i na Javorku.

04September

4-medajly-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu-putovali-i-na-javorku

Vyše 300 mladých ľudí z Prešovského a Košického kraja si včera v Hanušovciach n/Topľou prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Medzi nimi i 4 študenti z Javorky. Išlo o tretí ročník oceňovania absolventov programu na východe republiky. DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred vyše šesťdesiatimi rokmi založil manžel britskej kráľovnej, princ Philip a dodnes je jeho patrónom. Javorákom, ktorí prekonali samých seba blahoželáme ;)

Lenka, Saška a Mimka na zasadnutí OSN

10Jún

lenka-saska-a-mimka-na-zasadnuti-osn

Snívaš o tom, že budeš v budúcnosti diplomatom? Že budeš riešiť na medzinárodnej úrovni najkritickejšie problémy súčasného sveta? Chceš si túto prácu vyskúšať ešte počas štúdia na strednej škole? Pomôže Ti projekt ZAMUN.

Prejsť na celý článok

Ako chutí Cyprus - študenti 8-ročného štúdia na Erasme+

15Máj

ako-chuti-cyprus-studenti-8-rocneho-studia-na-erasme

Just BeYourself“ bol názov krátkodobého projektu v rámci Erasmus+, na ktorom sme sa ja, Dominika Bašistová, a naši študenti Júlia Novotná, Veronika Danišová, Marek Kacvinský a Jakub Šťastný zúčastnili v dňoch 4. – 12.5.2019. Pri­vítala nás slnečná dedinka Oroklini v cyperskom letovisku Larnaka …

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Cisco