Úspechy

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Milí maturanti, dnes už absolventi tried Oktáva A a Piata B!

29Máj

mili-maturanti-dnes-uz-absolventi-tried-oktava-a-a-piata-b

Veľmi netradične opúšťate v tomto školskom roku školu, s ktorou vás po dlhých rokoch štúdia určite spája veľa. Nie sú to len dlhé týždne, mesiace a roky strávené v laviciach, s nimi spojené zážitky, nadobudnuté vedomosti a zručnosti, ale aj tak dôležité vzťahy so spolužiakmi a verím, i s vašimi učiteľmi.

Prejsť na celý článok

Milí naši maturanti

04Apríl

mili-nasi-maturanti

iste ste sa už zoznámili s Rozhodnutím MŠVVaŠ SR o spôsobe a organizácii vašej maturitnej skúšky v školskom roku 2019/2020. Ak nie, pozorne si ho prečítajte v plnom znení.

Konkrétne z toho pre nás vyplýva:

Prejsť na celý článok

Vianoce

22December

vianoce

Na Vianoce ako treba,
nech nájdete poklad z neba.

Pokoj, lásku v hojnosti,
dni prežite v radosti.

Zdravie, šťastie ešte k tomu,
nech prídu aj do Vášho domu.

Na nový rok správny krok
a úsmev po celý rok.

Z celého srdca nádherne prežitie sviatkov želá …

Vaša Javorka

Maratón písania listov

20December

maraton-pisania-listov

V utorok 17. decembra Javorka zorganizovala už 5. ročník aktivity Maratón písania listov na Javorke. Opäť sme sa tak pripojili k ľuďom z celého sveta s nádejou, že aspoň takýmto kúskom prispejeme k tomu, aby boli ľudské práva rešpektované, chránené a dodržiavané.

Viac o prípadoch, ktoré našich študentov nenechali ľahostajnými sa môžete dozvedieť na stránke maraton.amnes­ty.sk

Fotogaléria

Náboj Junior

18December

naboj-junior

Dňa 22.11.2019 sa dve 4-členné družstvá žiakov nášho gymnázia zúčastnili matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj Junior za účasti 25 družstiev z okresov Poprad, Spišská Nová Ves a Kežmarok.

Prejsť na celý článok

Tentoraz aj naša krv istotne pomôže...

10December

tentoraz-aj-nasa-krv-istotne-pomoze

Je skvelé, keď sa škola zapája aj do rozvoja osobností svojich žiakov a vedie ich k dobrým veciam. Jednou z takýchto aktivít je aj darovanie krvi. Je to jednoduchý spôsob pomoci, ktorý však môže zachrániť životy.
Dňa 29. októbra 2019 sa 20 študentov Javorky spolu s pani učiteľkou Cicmanovou zúčastnilo Študentskej kvapky krvi na NTS v Spišskej Novej Vsi.

Prejsť na celý článok

Primátor Spišskej Novej Vsi prijal úspešných študentov

25November

primator-spisskej-novej-vsi-prijal-uspesnych-studentov

Vo štvrtok, 21.11.2019 prijal primátor mesta, pán Pavol Bečarik, študentov stredných škôl, ktorí boli v školskom roku 2018/2019 úspešní na celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Reprezentovali tak nie len svoju školu, no i mesto Spišská Nová Ves.

Prejsť na celý článok

Triedime odpad

25Október

triedime-odpad

Milí Javoráci!

Svojím správaním a životným postojom neustále podporujeme hromadenie odpadkov. Aj my na Javorke si uvedomujeme, že planéta Zem je v ohrození a musíme jej pomôcť. Vstúpili sme si do svedomia a naším krédom sa stane minimalizácia odpadkov a ich separovanie.

Prejsť na celý článok

Oslávte s nami Európsky deň jazykov!

24September

oslavte-s-nami-europsky-den-jazykov

Milí študenti, malí aj veľkí!

Stáva sa už tradíciou, že si 26. septembra pripomíname Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť všetkých, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva.

Prejsť na celý článok

4 medajly Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu putovali i na Javorku.

04September

4-medajly-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu-putovali-i-na-javorku

Vyše 300 mladých ľudí z Prešovského a Košického kraja si včera v Hanušovciach n/Topľou prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Medzi nimi i 4 študenti z Javorky. Išlo o tretí ročník oceňovania absolventov programu na východe republiky. DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred vyše šesťdesiatimi rokmi založil manžel britskej kráľovnej, princ Philip a dodnes je jeho patrónom. Javorákom, ktorí prekonali samých seba blahoželáme ;)

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Cisco