Úspechy

Ocenenie Študent Košického samosprávneho kraja pre Matúša

26November

ocenenie-student-kosickeho-samospravneho-kraja-pre-matusa

Košický samosprávny kraj pri príležitosti Dňa študentov i v tomto šk. roku slávnostne ocenil žiakov stredných škôl vo svojej územnej pôsobnosti, ktorí v tom, čo robia, vynikajú. Jedným z nich je i náš oktávan Matúš Gavin. Že ste o ňom ešte nepočuli?

„Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom.“

13November

podaj-mi-ruku-chcem-mat-kontakt-so-zivotom

Tento rok sa Červený kríž na Slovensku inšpiroval slovami známej piesne od Zuzany Smatanovej ku kampani Študentská kvapka krvi. Túto výzvu sme prijali aj my – a tak sa triedy septima, oktáva, III.B, IV.B a V.B spoločne rozhodli darovať krv na Hematologicko-transfúznom oddelení v nemocnici u nás v Spišskej Novej Vsi.

Týždeň zdravej výživy

12November

tyzden-zdravej-vyzivy

Týždeň zdravej výživy sa tohto roku premietol pre študentov zatiaľ iba do jediného dňa, zdravej desiaty a pani kuchárky pripravili v kuchyni zdravý obed. Pripravené prednášky sa zatiaľ nemohli uskutočniť pre zlú epidemiologickú situáciu. Ak to bude možné, naplánujeme ich neskôr, veď zdravo sa stravovať nestačí iba jediný týždeň v roku. Zdravá strava je bezpochyby najdôležitejším pilierom zdravého životného štýlu. Mnohí však, aj napriek tomuto faktu, s ňou vedú dlhotrvajúci spor a chybne sa domnievajú, že musí byť nudná a monotónna. Preto pani učiteľka Cvengrošová a Študentská rada Javorky vymysleli spôsob, aby aj tento rok mali študenti možnosť ochutnať – prípadne potom doma aj vyskúšať – jednoduché, zdravé a lákavo vyzerajúce nátierky. Spolu s pani učiteľkou Kaščákovou a ďalšími ochotnými pomocníkmi z tried I.B, septima A a členmi ŠR sa počas týždňa zdravej výživy rozhodli ukázať, že to ani zďaleka nemusí byť pravda. Viac si prečítajte v našom článku.

Oznam

09September

oznam

Vážení rodičia, milí žiaci a študenti.

Návšteva pápeža Františka na Slovensku v dňoch 12. – 15. septembra 2021 ovplyvní aj naše vyučovanie.

V pondelok, 13.9.2021 bude vyučovanie prebiehať dištančne offline formou. Žiaci budú dostávať od učiteľov podľa rozvrhu hodín zadania, ktorých vypracovanie budú musieť odosielať v čase konkrétnej vyučovacej hodiny. Preto žiadame žiakov, aby tento deň sledovali EduPage, cez ktorú budú komunikovať so svojimi vyučujúcimi.

V utorok, 14.9.2021 je podľa Pokynu predsedu Úradu KSK, pána R. Trnku udelené žiakom riaditeľské voľno. Pokyn predsedu ÚKSK_Návšteva Pápeža v SR.pdf

Vyučovanie bude opäť prezenčne prebiehať od štvrtka, 16.9.2021.

Z obeda budú žiaci v dňoch 13. a 14. septembra 2021 automaticky odhlásení.

PaedDr. Ingeborg Skalská

A prišiel opäť deň víťazstva...

18Máj

a-prisiel-opat-den-vitazstva

Ako to už na našej Javorke býva dobrým zvykom, aj tento rok sme zožali úspech v podobe ďalšieho cenného prvenstva v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. A zaslúžila sa o oň naša talentovaná žiačka z prímy A – Sárka Búzová.

Srdečne blahoželáme, SÁRKA, k tvojmu heroickému výkonu a získanému oceneniu a pevne veríme, že aj naďalej ponesieš úspešnú štafetu umeleckého prednesu na našej škole.

Vyučovanie od 10.5.2021

06Máj

vyucovanie-od-10-5-2021

V súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 2021/12811:1-A1810 z 12. apríla 2021 a podľa COVID školského automatu MŠVVaŠ SR sa od 10. mája 2021 obnovuje prezenčná forma vzdelávania vo všetkých ročníkoch Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves. V tejto súvislosti Vám prinášame aktuálne informácie.

Oznam o udelení riaditeľského voľna

29Apríl

oznam-o-udeleni-riaditelskeho-volna

Riaditeľka Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 5. máj 2021 (streda) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov osemročného a bilingválneho štúdia z organizačných dôvodov. V tento deň sú všetci žiaci z obeda odhlásení. Vyučovanie bude pokračovať 6. mája 2021 (štvrtok) v režime prezenčného vyučovania pre žiakov prímy až kvarty a končiacich ročníkov a vo forme dištančného vyučovania pre ostatných žiakov.

Úspechy Javoráckych debatérov

28Apríl

uspechy-javorackych-debaterov

Debatný klub funguje na našej škole už dlhšie, tento rok sme sa však pokúsili o jeho rozšírenie, čo sa nám aj podarilo. Stredoškolský klub DK Javorka má aktuálne šesť členov a základoškolský klub DK Javorka ml. deväť členov. Chcete vedieť, ako sa im tento rok darilo? Čítajte ďalej :)

Bystrá hlava , rýchle prsty - to je Európsky kvíz o peniazoch

26Marec

bystra-hlava-rychle-prsty-to-je-europsky-kviz-o-peniazoch

Európsky kvíz o peniazoch je zameraný na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov hravou a zábavnou formou. Hrá sa na platforme Kahoot! Kvíz je súčasťou Európskeho týždňa financií (22. – 26. marec 2021), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou (EBF) na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Slovenské národné kolo organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

Prijímačky na nečisto pre záujemcov o 8ročné štúdium

06Marec

prijimacky-na-necisto-pre-zaujemcov-o-8rocne-studium

Nie ste si istí, ako na tom Vaše dieťa kvôli dištančnej výučbe je?

Využite možnosť „cvičných prijímačiekz matematiky a slovenského jazyka, kde môžete odhaliť, čo by ste mali do skutočných prijímačiek ešte s deťmi docvičiť .

Ak máte záujem o absolvovanie týchto cvičných testov, zaregistrujte sa.

O ďalšom postupe Vás budeme včas informovať.

Vaša Javorka

Stránkovanie