Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Hviezdoslavov Kubín 2016

07Apríl

hviezdoslavov-kubin-2016

V okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavovho Kubína, ktorá sa konala 6. apríla 2016 v priestoroch spišskonovoveskej GUS, boli naši recitátori opäť úspešní! Dvaja súťažiaci reprezentovali IV. kategóriu – umelecký prednes mládeže. Do krajského kola postupuje priamo Adrián Ondov, ktorý využil svoje právo prednášať „na okrese“ nesúťažne, …

Prejsť na celý článok

Druhý ročník Prvosienky zožal úspech!

05Apríl

druhy-rocnik-prvosienky-zozal-uspech

Rok sa s rokom stretol … Opäť tu máme jar, snáď najkrajšie ročné obdobie. Príroda nepotrebuje módnych návrhárov, je krásna sama o sebe.“ zazneli úvodné slová moderátoriek. Ocitli sme sa na Prvosienke – jarnom festivale Javorky, ktorý sme prvým ročníkom zaviedli už minulý rok. A verte nám, že sa nejedná len tak o hocijaký festival…

Prejsť na celý článok

Zlato v okresnom kole Pytagoriády

23Marec

zlato-v-okresnom-kole-pytagoriady

Svoj matematický talent a logické myslenie predviedli dňa 9. 3. 2016 naši žiaci zo sekundy A a B. Zúčastnili sa okresného kola Pytagoriády. Napriek tomu, že celková úspešnosť súťažiacich bola len 8,7%, tak Jakub Šťastný a Lenka Dzurňáková (obaja zo sekundy A) úspešne zabojovali a urobili nám veľkú radosť. Z 57 riešiteľov boli síce len piati úspešní, a práve Jakub skončil na víťaznom 1. mieste a Lenka na peknom 4. mieste.

Prejsť na celý článok

Andrejkin celoslovenský úspech!

21Marec

andrejkin-celoslovensky-uspech

Hádam mi dáte za pravdu, ak poviem, že slovo „internet“ je jedným z najpoužívanejších výrazov posledných rokov. Je s nami všade a tak niet divu, že sa rovnako stal predmetom rôznych školských súťaží. Jednou takou je aj celoslovenská súťaž Junior Internet, organizátorom ktorej je AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Tento rok sa konal už 11. ročník pozostávajúci zo 6 súťažných kategórií. V kategórii JuniorText tento rok zvíťazila jedna mladá dáma. Na moju veľkú radosť (ale iste nie len na moju) ide o Andreu Lengvarskú – študentku Sexty A, ktorá svoj nespochybniteľný talent tento víkend ukázala znova!

Prejsť na celý článok

Naši recitátori uspeli na Hviezdoslavovom Kubíne

21Marec

nasi-recitatori-uspeli-na-hviezdoslavovom-kubine

Krása slova poteší, rozcitlivie, či pripomenie, že je ešte láska na zemi, že ešte rastú kvety, ktoré sú pre citlivé srdiečka. Aj na Javorke máme ľudí, ktorým sa poézia a próza votrela do sŕdc. Ľudia potrebujú vidieť krásu, lásku a ba aj utrpenie. Kým bude človek človekom, bude s ním aj krása slova. Naši recitátori znovu úspešne zabojovali v najstaršej recitátorskej súťaži Slovenska – Hviezdoslavovom Kubíne.

Prejsť na celý článok

Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

18Marec

uspechy-v-celoslovenskych-informatickych-online-sutaziach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

Prejsť na celý článok

Ako Ema CZ.Komiks.15 vyhrala a do Francúzska vycestovala

17Marec

ako-ema-cz-komiks-15-vyhrala-a-do-francuzska-vycestovala

V stredu 6. januára zasadla odborná porota 3. ročníka komiksovej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl z Českej Republiky a Slovenska CZ.Komiks.15. Z celkových 39 súťažných prác vybrala tri najlepšie z České republiky a tri najlepšie zo Slovenska.

Študenti zo Slovenska, ktorým sa táto súťaž otvorila prvýkrát, zaslali do súťaže 23 prác. Z tesného súboja vyšla víťazne naša Ema Lavríková (II. B) s komiksom Prečo je na svete bieda.

Prejsť na celý článok

Poznáte význam slova noblesa?

14Marec

poznate-vyznam-slova-noblesa

Dňa 26.februára 2016 sa v nádherných priestoroch Koncertnej sály Reduty predstavili vo svojej plnej kráse študenti 2.A a 2.B. V tomto roku sme v našej škole plesali už po druhýkrát na 18. reprezentačnom plese Gymnázia na Javorovej ulici. Nám študentom sa táto slávnosť naozaj zdala ako prehliadka noblesných šiat a noblesného správania. Na parkete sa predstavilo 27 tanečných párov, ktoré predviedli svoje ťažko vydreté tanečné kreácie. Ale začnime pekne od začiatku… Od októbra sme sa všetci stretávali na spoločných hodinách tanca každý piatok.

Prejsť na celý článok

Krajské kolo Zenitu

10Marec

krajske-kolo-zenitu

Sériu informatických súťaží uzatvárame výsledkami v krajskom kole súťaže Zenit, v ktorej javoráci zabojovali v dvoch kategóriách – programovanie a webdizajnér. V oboch síce chalanom medaila tesne ušla, umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste, avšak v silnej konkurencii, dokonca i o dva roky starších študentov, je to úspech.

Prejsť na celý článok

Zlato v krajskom kole olympiády v informatike

10Marec

zlato-v-krajskom-kole-olympiady-v-informatike

Po úspešne absolvovanom domácom kole Olympiády v informatike boli do Košíc na krajské kolo pozvaní až piati naši sextania, pričom Jankovi Gerčakovi (Sx.B) sa dokonca podarilo vybojovať zlatú medailu.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Cisco