Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

V okresnom finále vo volejbale žiakov sa nám darilo

03Marec

v-okresnom-finale-vo-volejbale-ziakov-sa-nam-darilo

Študenti našej školy opäť potvrdili, že v športovej činnosti dosahuje Javorka dlhodobo výborné výsledky. Dôkazom toho sú aj druhé miesta žiakov a žiačok v okresnom finále vo volejbale, ktoré sa konalo v ZŠ na Nejedlého ulici v dňoch 26.2 a 1.3. 2016.

Skvelý výkon podali hlavne

Strieborné umiestnenie aj v dejepisnej olympiáde

24Február

strieborne-umiestnenie-aj-v-dejepisnej-olympiade

Iste ste počuli o zlatom a striebornom umiestnení našich geografov. Podobný víťazný triumf sa v tom istom týždni podaril aj Filipovi Bajtošovi (K.A), ktorý zabojoval v okresnom kole dejepisnej olympiády. V kategórii C (9. ročník ZŠ) obsadil z 25 súťažiacich krásne 2. miesto.

1. a 2. miesto v geografickej olympiáde

24Február

1-a-2-miesto-v-geografickej-olympiade

V poslednom týždni pred jarnými prázdninami nám urobili veľkú radosť mladí geografi Marek Žilavý (P.A) a Jakub Šťastný (S.A). V obvodnom kole geografickej olympiády súťažili v kategórii F (6. a 7. ročník ZŠ) a spomedzi 47 súťažiacich obsadili nádherné 1. (Marek) a 2. miesto (Jakub).

1.miesto v celoslovenskej súťaži Speaker´s Corner!

10Február

1-miesto-v-celoslovenskej-sutazi-speaker-s-corner

Aj tento rok sa naša škola zapojila už do 8.ročníka súťaže v rečníckych prejavoch žiakov stredných a základných škôl v anglickom jazyku pod názvom Speaker`s Corner. A hádajte čo? 1.miesto získala naša študentka z bilingválnej triedy Lenka Volková. Súťaž sa organizuje z dôvodu, že čoraz viac a viac ľudí hovorí po anglicky a sú to hlavne mladí ľudia. Počítalo sa preto so širokým spektrom súťažiacich. Keďže mladí ľudia veľa cestujú a prinášajú si so sebou v jazyku určité veľmi hovorové a neformálne zvyky.

Zuzička opäť potešila!

09Február

zuzicka-opat-potesila

Zaiste si spomínate na obrovský úspech našej Zuzany Hricovej, ktorá koncom minulého školského roka vyhrala II. miesto v celonárodnom kole recitačnej súťaže Dilongova Trstená 2015. Zuzka študuje tento rok už v sekunde a vo svojom víťaznom ťažení pokračuje ďalej.

Športové výsledky Javorky v prvom polroku

29Január

sportove-vysledky-javorky-v-prvom-polroku

Študenti našej školy pravidelne dosahujú výborné výsledky v športovej činnosti a úspešne reprezentujú našu školu na okresných, krajských, ale aj celoslovenských súťažiach. Aj v prvom polroku šk. r. 2015/2016 sa môžeme pochváliť peknými výsledkami.

Olympiádová žatva úspešná

19Január

olympiadova-zatva-uspesna

V utorok a vo štvrtok minulého týždňa nás ešte tak trošku prázdninovo naladených čakala už po druhýkrát organizácia Okresného kola olympiády v nemeckom jazyku a olympiády v anglickom jazyku. Išlo o kategórie starších študentov – 2A (1. a 2. roč. gymnázií a hotelových akadémií ),2B (3.a 4.ročník gymnázií a hotelových akadémií) a 2D (ostatné stredné odborné školy) a v prípade anglického jazyka 2C2 (anglofónni študenti).

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

20December

skolske-kolo-olympiady-zo-slovenskeho-jazyka

Vo štvrtok 10. decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo 8. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka v dvoch kategóriách – A a B.

Zúčastnili sa ho: Andrea Lengvarská ( Sx.A), Maroš Mariančík ( Sx.A ), Andrea Makarová ( Sx.B ), Lenka Volková ( I.B ), Eva Psotiaková ( II.A ), Alexandra Škovránová ( II.A ), Veronika Kacvinská ( II.A ), Denis Dzurňák ( II.B ) a Mária Dudžáková ( IV.B ).

Samotná súťaž pozostávala z troch častí.

Papier kole

15November

papier-kole

Pod týmto záhadným názvom sa skrýva unikátna výstava slovenskej koláže, ktorú navštívili 4. novembra 2015 v rámci vyučovania výtvarnej výchovy žiaci prímy A v Galérii umelcov Spiša. Galerijné priestory umožnili našim najmladším študentom oboznámiť sa s tvorbou 53 slovenských výtvarníkov, ktorých spája práve spomínaná technika koláže.

Európsky certifikát kvality pre Javorku

11November

europsky-certifikat-kvality-pre-javorku

Vážená Ivana Šťastná,

Blahoželám! Vašej škole bol udelený európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu „Mode und die Bekleidung“ v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že vaša práca, práca vašich žiakov i celej vašej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.

No potešilo ;)

Mgr. Ivane Šťastnej a jej študentom z oktávy A ďakujeme a zároveň srdečne blahoželáme ;)

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24