Úspechy

Naša krajská víťazka!

26Máj

nasa-krajska-vitazka

O talentoch našich študentov sa presviedčame neustále. Najnovším príkladom je študentka Ema Lavríková1.B triedy, ktorá sa pod vedením pani učiteľky Osvaldovej zapojila do výtvarníckej súťaže pre stredné školy v Košickom kraji. Súťaž sa nazýva „Oslava jari – prebúdzanie sa k životu“ a cieľom bolo, aby študent – autor diela (formou obrazu, koláže, či plagátu ľubovoľnou technikou) vytvoril svoju predstavu osláv prichádzajúcej jari. Naša Ema za zhostila témy súťaže a vytvorila svoje dielo,

Bilancujeme chemickú olympiádu v školskom roku 2014/2015.

25Máj

bilancujeme-chemicku-olympiadu-v-skolskom-roku-2014-2015

Začali sme kategóriou D (kvarta a pokúsila sa aj tercia). Po zvládnutí domáceho kola úspešne vyriešili školské kolo a na okres 26.3.2015 postúpili študenti Tamarka Krestianová a Sebastián Petruška. V konkurencii žiakov z 11– tich ZŠ sa umiestnili takto:

• 4. miesto – Sebastián Petruška (K.A)
  • 5. miesto – Tamara Krestianová (K.A)

Naši mladí zdravotníci aj tento rok na stupni víťazov!

25Máj

nasi-mladi-zdravotnici-aj-tento-rok-na-stupni-vitazov

Naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

Štúrov Zvolen

14Máj

sturov-zvolen

Lenka KRIŠANDOVÁ, žiačka Tercie A, a Denis DZURŇÁK, študent 1.B, si vyskúšali jedno umení v dejinách ľudstva – umenie rečniť pred publikom – v okresnej súťaži Štúrovho Zvolena. Súťaž pozostávala z dvoch disciplín – z prednesu voľnej témy v podobe výkladu či úvahy a improvizovaného prejavu podľa vyžrebovanej témy. Obom súťažiacim sa v početnej konkurencii podarilo získať 2. miesto vo svojich kategóriách, a tak im možnosť reprezentovať Javorku v celoštátnom kole unikla len o vlások!

Víťazstvo v krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína

06Máj

vitazstvo-v-krajskom-kole-hviezdoslavovho-kubina

Klasika Marka Twaina – alebo návod na „Skrotenie bicykla“ v podaní Adriána ONDOVA, študenta 1.B, očarili nielen okresnú, ale aj krajskú porotu. Adrián si zo súťaže v umeleckom prednese prózy v kategórii SŠ, ktorá sa konala 5. mája 2015 v Michalov­ciach, odnáša trofej najcennejšiu – 1. miesto ;) ;)

Rétorika po Javorácky

01Máj

retorika-po-javoracky

Práve Ty čítaš práve teraz tento riport? Práve Ty ma počúvaj, lebo práve Teba čakáme budúci rok podporiť rétoriku, si v práve prísť! Prečo? Lebo práve na Javorke sa skrýva v mladých ľuďoch dychvyrážajúci potenciál !

Práve v stredu, v deň, ktorý sa tváril právom ako nepravý piatok, práve o pol jedenástej, právom sa stal víťazom školského kola súťaže Štúrov Zvolen práve Denis Dzurňák (1.B), pravý majster v rétorike.

Mladý Európan 2015

28Apríl

mlady-europan-2015

,,Mladí Európania" z našej školy opäť úspešne zabodovali v regionálnom kole, ktoré bolo 22. apríla 2015 v Spišskej Novej Vsi. Získali 1.miesto a ich vedomosti boli ocenené tabletmi. Víťazi – Andrea Lengvarská (Kv.A), Daniel Hanuščin (Sp.B), Karin Štiffelová (3.B) postupujú do národného kola, ktoré sa bude konať v Bratislave v hoteli Bôrik.

Druhé miesto pre platobný systém z Javorky

27Apríl

druhe-miesto-pre-platobny-system-z-javorky

Budeme ešte v roku 2020 používať hotovosť alebo ju nahradíme čipmi implantovanými v dlani? Ani jedno, ani druhé. My veríme, že budeme platiť svojimi smartfónmi. Možno s tým nesúhlasí každý, ale My nie je osobné zámeno, avšak minimalistický názov nášho tímu.

Naozaj sa zdá, že v jednoduchosti je krása, pretože z bratislavskej centrály Prvej stavebnej sporiteľne sme si priniesli okrem knihy a darčekových predmetov za účasť aj čosi iné. Konkrétne jednu zo súčastí nášho systému Lira: smartfón, ktorým si o päť rokov budeme snímať QR kódy a tak platiť za svoje nákupy. Príliš komplikované? Jednoducho Javorke sme priviezli druhé miesto z celoslovenskej súťaže Bankomat nápadov.

61. ročník Hviezdoslavovho Kubína

26Apríl

61-rocnik-hviezdoslavovho-kubina

Adrián Ondov a Denis Dzurňák, študenti 1. B úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole 61. ročníka Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa konalo 14. apríla 2015 v priestoroch GUS v Sp. Novej Vsi.

Adrián sa umiestnil v IV. kategórii v prednese prózy na I. mieste a bude nás s ukážkou z diela Marka Twaina zastupovať na krajskom kole v Michalovciach. Denisovi ušlo víťazstvo v recitácii poézie Lýdie Vadkerti-Gavorníkovej len „o chĺpok“, obsadil veľmi pekné II. miesto.

Úspešné gymnastky!

25Apríl

uspesne-gymnastky

Gymnastika určite patrí medzi zaujímavé športy. Naše dievčatá – Veronika Liptáková, Ema Školníčková, Klaudia Hanzelyová a Katarína Stupáková pod vedením pani učiteľky Jelky Böhmerovej po víťazstve na okresnom kole postúpili do krajského kola súťaže Gymnastický štvorboj (kategória C) v Košiciach a získali 4. miesto. Ak premýšľate, z čoho uvedený štvorboj pozostáva, tak si vás dovolíme informovať, že v kategógii C, teda kategórii žiačok 7. až 9. ročníka ide o disciplíny:

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21