Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Prvé a druhé miesto v krajskom kole olympiády v ANJ

03Marec

prve-a-druhe-miesto-v-krajskom-kole-olympiady-v-anj

Ak uspejete iba raz, môže to byť náhoda. Pokiaľ uspejete dvakrát, môže to byť šťastie. Pokiaľ uspejete trikrát, tak vďaka usilovnosti a pracovitosti. (Normandské príslovie)

Po septembrovom víťazstve v súťaži Prelož a spievaj, februárovom 1. mieste v celoslovenskom kole Speaker´s Corner sa našim bilingvalistom podaril ďalší husársky kúsok – 1. a 2. miesto v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku.

Prejsť na celý článok

Víťazi národného kola MLADÝ EURÓPAN v Bruseli.

03Marec

vitazi-narodneho-kola-mlady-europan-v-bruseli

Dvojmiliónové hlavné mesto Belgicka je považované za metropolu Európskej únie. Tiež tu sídli NATO. Napriek križovatke kultúr si drží jedinečný charakter. Jeho neopakovateľný kolorit boli spoznávať víťazi národného kola vedomostnej súťaže „Mladý Európan“: Andrea Lengvarská (Sx.B), Karin Štiffelová (IV.B) a Daniel Hanuščin (Ok.B).

Prejsť na celý článok

V okresnom finále vo volejbale žiakov sa nám darilo

03Marec

v-okresnom-finale-vo-volejbale-ziakov-sa-nam-darilo

Študenti našej školy opäť potvrdili, že v športovej činnosti dosahuje Javorka dlhodobo výborné výsledky. Dôkazom toho sú aj druhé miesta žiakov a žiačok v okresnom finále vo volejbale, ktoré sa konalo v ZŠ na Nejedlého ulici v dňoch 26.2 a 1.3. 2016.

Skvelý výkon podali hlavne

Prejsť na celý článok

Strieborné umiestnenie aj v dejepisnej olympiáde

24Február

strieborne-umiestnenie-aj-v-dejepisnej-olympiade

Iste ste počuli o zlatom a striebornom umiestnení našich geografov. Podobný víťazný triumf sa v tom istom týždni podaril aj Filipovi Bajtošovi (K.A), ktorý zabojoval v okresnom kole dejepisnej olympiády. V kategórii C (9. ročník ZŠ) obsadil z 25 súťažiacich krásne 2. miesto.

Prejsť na celý článok

1. a 2. miesto v geografickej olympiáde

24Február

1-a-2-miesto-v-geografickej-olympiade

V poslednom týždni pred jarnými prázdninami nám urobili veľkú radosť mladí geografi Marek Žilavý (P.A) a Jakub Šťastný (S.A). V obvodnom kole geografickej olympiády súťažili v kategórii F (6. a 7. ročník ZŠ) a spomedzi 47 súťažiacich obsadili nádherné 1. (Marek) a 2. miesto (Jakub).

Prejsť na celý článok

1.miesto v celoslovenskej súťaži Speaker´s Corner!

10Február

1-miesto-v-celoslovenskej-sutazi-speaker-s-corner

Aj tento rok sa naša škola zapojila už do 8.ročníka súťaže v rečníckych prejavoch žiakov stredných a základných škôl v anglickom jazyku pod názvom Speaker`s Corner. A hádajte čo? 1.miesto získala naša študentka z bilingválnej triedy Lenka Volková. Súťaž sa organizuje z dôvodu, že čoraz viac a viac ľudí hovorí po anglicky a sú to hlavne mladí ľudia. Počítalo sa preto so širokým spektrom súťažiacich. Keďže mladí ľudia veľa cestujú a prinášajú si so sebou v jazyku určité veľmi hovorové a neformálne zvyky.

Prejsť na celý článok

Zuzička opäť potešila!

09Február

zuzicka-opat-potesila

Zaiste si spomínate na obrovský úspech našej Zuzany Hricovej, ktorá koncom minulého školského roka vyhrala II. miesto v celonárodnom kole recitačnej súťaže Dilongova Trstená 2015. Zuzka študuje tento rok už v sekunde a vo svojom víťaznom ťažení pokračuje ďalej.

Prejsť na celý článok

Športové výsledky Javorky v prvom polroku

29Január

sportove-vysledky-javorky-v-prvom-polroku

Študenti našej školy pravidelne dosahujú výborné výsledky v športovej činnosti a úspešne reprezentujú našu školu na okresných, krajských, ale aj celoslovenských súťažiach. Aj v prvom polroku šk. r. 2015/2016 sa môžeme pochváliť peknými výsledkami.

Prejsť na celý článok

Olympiádová žatva úspešná

19Január

olympiadova-zatva-uspesna

V utorok a vo štvrtok minulého týždňa nás ešte tak trošku prázdninovo naladených čakala už po druhýkrát organizácia Okresného kola olympiády v nemeckom jazyku a olympiády v anglickom jazyku. Išlo o kategórie starších študentov – 2A (1. a 2. roč. gymnázií a hotelových akadémií ),2B (3.a 4.ročník gymnázií a hotelových akadémií) a 2D (ostatné stredné odborné školy) a v prípade anglického jazyka 2C2 (anglofónni študenti).

Prejsť na celý článok

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

20December

skolske-kolo-olympiady-zo-slovenskeho-jazyka

Vo štvrtok 10. decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo 8. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka v dvoch kategóriách – A a B.

Zúčastnili sa ho: Andrea Lengvarská ( Sx.A), Maroš Mariančík ( Sx.A ), Andrea Makarová ( Sx.B ), Lenka Volková ( I.B ), Eva Psotiaková ( II.A ), Alexandra Škovránová ( II.A ), Veronika Kacvinská ( II.A ), Denis Dzurňák ( II.B ) a Mária Dudžáková ( IV.B ).

Samotná súťaž pozostávala z troch častí.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Cisco