Úspechy

Vydarená "Prvosienka"

01Apríl

vydarena-prvosienka

Tí, ktorí si nenechali ujsť minulo týždňový jarný festival Javorky s názvom Prvosienka vedia, že sa na ňom prezentovalo 20 študentov. Tí predviedli svoje schopnosti nie len v hudbe, speve a tanci, ale najmä v cudzích jazykoch. Pozrite si reportáž na TV Reduta a verím, že budete na týchto mladých ľudí rovnako hrdí ako ja. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM všetkým účinkujúcim a organizátorom.

S láskou tvoja Javorka

Nová oddychová zóna

31Marec

nova-oddychova-zona

Milí študenti. Iste ste si všimli, že naša „resting area“ na hornom poschodí akosi opeknela. Táto zmena sa uskutočnila vďaka rodičom, ktorí sa rozhodli škole pomôcť. Ako a prečo k tomu došlo vám prinášame v krátkom rozhovore s Ing. Milanom Školníčkom – sponzorom našej vynovenej oddychovej zóny.

Martin je opäť v TOP 20 na Slovensku

29Marec

martin-je-opat-v-top-20-na-slovensku

Mám právo súdiť názor druhého? Alebo má každý svoju pravdu?“ Odpoveď na túto celkom aktuálnu provokatívnu otázku v štýle akademickej argumentačnej filozofickej eseje hľadal aj Martin Makara z oktávy B. Martin zaujal porotu svojou esejou, v ktorej zameral svoju pozornosť na teroristický útok na redakciu francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo v Paríži, ktorý sa stal 7. januára 2015.

Hviezdoslavov Kubín 2015

21Marec

hviezdoslavov-kubin-2015

Školského kola 61. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015 sa zúčastnilo 10 nadšených prednášateľov, všetci boli skvelo pripravení, vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru krásy slova, najmä však dojmu:

Petra Janíková (1.B), Adriana Pacanovská (1.B), Simona Hovančíková (1.B), Adrián Ondov (1.B), Denis Dzurňák (1.B), Veronika Liptáková (S.A), Terézia Švajková (S.A), Zuzana Dudžáková (P.B), Zuzana Hricová (P.A), Viktória Litecká (P.A).

Naši basketbalisti na krajskom kole na stupni víťazov

19Marec

nasi-basketbalisti-na-krajskom-kole-na-stupni-vitazov

Dlho očakávané majstrovstvá kraja v basketbale máme za sebou, turnaj sa konal v Rožňave. Boj o titul majstra kraja a postup na Majstrovstvá SR vzhľadom na silu nášho družstva nebol nereálny cieľ.

Čo sme zažili v tureckom Izmire

02Marec

co-sme-zazili-v-tureckom-izmire

Vďaka pani učiteľke Ondzíkovej a podpore pani riaditeľky nám bolo umožnené zúčastniť sa Erasmus+ projektu na tému nezamestnanosti mladých a podnikania konajúcom sa v tureckom letovisku Izmir. Naša cesta začala chvíľu po polnoci 6. februára…

Športový začiatok kalendárneho roka bol úspešný

23Február

sportovy-zaciatok-kalendarneho-roka-bol-uspesny

Aj v druhom polroku sa naši žiaci úspešne zapojili do športových súťaží v rámci Slovenskej asociácie športu na školách. V mesiacoch január a február sa konali turnaje v hádzanej a basketbale na úrovni obvodných kôl.

Zuzka a Martin - postupujúci "financmajstri"

12Február

zuzka-a-martin-postupujuci-financmajstri

23. januára bolo oficiálne ukončené prvé kolo finančno-vedomostnej súťaže Finančná olympiáda pre študentov stredných škôl. Od jeho spustenia, t.j. počas viac ako dvoch mesiacov, sa doň zapojilo 4 400 študentov z takmer polovice (292) stredných škôl na Slovensku.

Náš nádejný recitátor

02Február

nas-nadejny-recitator

To, že Sebastián Smik má rád prácu s literárnym textom, dokázal nielen na súťaži v recitácii anglickej literatúry, ale tentokrát aj na Okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko, teda v prednese slovenských povestí. Jeho humorne ladený príbeh o dvoch Goraloch zanechal na tvárach porotcov i všetkých spolusúťažiacich (bolo ich dovedna 13) úsmev a oprávnené uznanie. Boli však dvaja, čo sa hodnotiteľom zapáčili o čosi viac, a tak sa mu ušla „len“ bronzová priečka.

Olympiáda v anglickom jazyku

23Január

olympiada-v-anglickom-jazyku

Dňa 15. januára 2015 bola naša škola dejiskom obvodného kola olympiády v anglickom jazyku. 10 stredných škôl, gymnázií a odborných škôl zo Spišskej Novej Vsi, Gelnice a Krompách poslali 18 víťazov svojich školských kôl, aby súťažili v 4 kategóriach v rámci obvodu Spišská Nová Ves.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21