Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Naši recitátori uspeli na Hviezdoslavovom Kubíne

21Marec

nasi-recitatori-uspeli-na-hviezdoslavovom-kubine

Krása slova poteší, rozcitlivie, či pripomenie, že je ešte láska na zemi, že ešte rastú kvety, ktoré sú pre citlivé srdiečka. Aj na Javorke máme ľudí, ktorým sa poézia a próza votrela do sŕdc. Ľudia potrebujú vidieť krásu, lásku a ba aj utrpenie. Kým bude človek človekom, bude s ním aj krása slova. Naši recitátori znovu úspešne zabojovali v najstaršej recitátorskej súťaži Slovenska – Hviezdoslavovom Kubíne.

Prejsť na celý článok

Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

18Marec

uspechy-v-celoslovenskych-informatickych-online-sutaziach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

Prejsť na celý článok

Ako Ema CZ.Komiks.15 vyhrala a do Francúzska vycestovala

17Marec

ako-ema-cz-komiks-15-vyhrala-a-do-francuzska-vycestovala

V stredu 6. januára zasadla odborná porota 3. ročníka komiksovej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl z Českej Republiky a Slovenska CZ.Komiks.15. Z celkových 39 súťažných prác vybrala tri najlepšie z České republiky a tri najlepšie zo Slovenska.

Študenti zo Slovenska, ktorým sa táto súťaž otvorila prvýkrát, zaslali do súťaže 23 prác. Z tesného súboja vyšla víťazne naša Ema Lavríková (II. B) s komiksom Prečo je na svete bieda.

Prejsť na celý článok

Poznáte význam slova noblesa?

14Marec

poznate-vyznam-slova-noblesa

Dňa 26.februára 2016 sa v nádherných priestoroch Koncertnej sály Reduty predstavili vo svojej plnej kráse študenti 2.A a 2.B. V tomto roku sme v našej škole plesali už po druhýkrát na 18. reprezentačnom plese Gymnázia na Javorovej ulici. Nám študentom sa táto slávnosť naozaj zdala ako prehliadka noblesných šiat a noblesného správania. Na parkete sa predstavilo 27 tanečných párov, ktoré predviedli svoje ťažko vydreté tanečné kreácie. Ale začnime pekne od začiatku… Od októbra sme sa všetci stretávali na spoločných hodinách tanca každý piatok.

Prejsť na celý článok

Krajské kolo Zenitu

10Marec

krajske-kolo-zenitu

Sériu informatických súťaží uzatvárame výsledkami v krajskom kole súťaže Zenit, v ktorej javoráci zabojovali v dvoch kategóriách – programovanie a webdizajnér. V oboch síce chalanom medaila tesne ušla, umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste, avšak v silnej konkurencii, dokonca i o dva roky starších študentov, je to úspech.

Prejsť na celý článok

Zlato v krajskom kole olympiády v informatike

10Marec

zlato-v-krajskom-kole-olympiady-v-informatike

Po úspešne absolvovanom domácom kole Olympiády v informatike boli do Košíc na krajské kolo pozvaní až piati naši sextania, pričom Jankovi Gerčakovi (Sx.B) sa dokonca podarilo vybojovať zlatú medailu.

Prejsť na celý článok

Prvé a druhé miesto v krajskom kole olympiády v ANJ

03Marec

prve-a-druhe-miesto-v-krajskom-kole-olympiady-v-anj

Ak uspejete iba raz, môže to byť náhoda. Pokiaľ uspejete dvakrát, môže to byť šťastie. Pokiaľ uspejete trikrát, tak vďaka usilovnosti a pracovitosti. (Normandské príslovie)

Po septembrovom víťazstve v súťaži Prelož a spievaj, februárovom 1. mieste v celoslovenskom kole Speaker´s Corner sa našim bilingvalistom podaril ďalší husársky kúsok – 1. a 2. miesto v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku.

Prejsť na celý článok

Víťazi národného kola MLADÝ EURÓPAN v Bruseli.

03Marec

vitazi-narodneho-kola-mlady-europan-v-bruseli

Dvojmiliónové hlavné mesto Belgicka je považované za metropolu Európskej únie. Tiež tu sídli NATO. Napriek križovatke kultúr si drží jedinečný charakter. Jeho neopakovateľný kolorit boli spoznávať víťazi národného kola vedomostnej súťaže „Mladý Európan“: Andrea Lengvarská (Sx.B), Karin Štiffelová (IV.B) a Daniel Hanuščin (Ok.B).

Prejsť na celý článok

V okresnom finále vo volejbale žiakov sa nám darilo

03Marec

v-okresnom-finale-vo-volejbale-ziakov-sa-nam-darilo

Študenti našej školy opäť potvrdili, že v športovej činnosti dosahuje Javorka dlhodobo výborné výsledky. Dôkazom toho sú aj druhé miesta žiakov a žiačok v okresnom finále vo volejbale, ktoré sa konalo v ZŠ na Nejedlého ulici v dňoch 26.2 a 1.3. 2016.

Skvelý výkon podali hlavne

Prejsť na celý článok

Strieborné umiestnenie aj v dejepisnej olympiáde

24Február

strieborne-umiestnenie-aj-v-dejepisnej-olympiade

Iste ste počuli o zlatom a striebornom umiestnení našich geografov. Podobný víťazný triumf sa v tom istom týždni podaril aj Filipovi Bajtošovi (K.A), ktorý zabojoval v okresnom kole dejepisnej olympiády. V kategórii C (9. ročník ZŠ) obsadil z 25 súťažiacich krásne 2. miesto.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Cisco