Úspechy

Hviezdoslavov Kubín 2015

21Marec

hviezdoslavov-kubin-2015

Školského kola 61. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015 sa zúčastnilo 10 nadšených prednášateľov, všetci boli skvelo pripravení, vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru krásy slova, najmä však dojmu:

Petra Janíková (1.B), Adriana Pacanovská (1.B), Simona Hovančíková (1.B), Adrián Ondov (1.B), Denis Dzurňák (1.B), Veronika Liptáková (S.A), Terézia Švajková (S.A), Zuzana Dudžáková (P.B), Zuzana Hricová (P.A), Viktória Litecká (P.A).

Naši basketbalisti na krajskom kole na stupni víťazov

19Marec

nasi-basketbalisti-na-krajskom-kole-na-stupni-vitazov

Dlho očakávané majstrovstvá kraja v basketbale máme za sebou, turnaj sa konal v Rožňave. Boj o titul majstra kraja a postup na Majstrovstvá SR vzhľadom na silu nášho družstva nebol nereálny cieľ.

Čo sme zažili v tureckom Izmire

02Marec

co-sme-zazili-v-tureckom-izmire

Vďaka pani učiteľke Ondzíkovej a podpore pani riaditeľky nám bolo umožnené zúčastniť sa Erasmus+ projektu na tému nezamestnanosti mladých a podnikania konajúcom sa v tureckom letovisku Izmir. Naša cesta začala chvíľu po polnoci 6. februára…

Športový začiatok kalendárneho roka bol úspešný

23Február

sportovy-zaciatok-kalendarneho-roka-bol-uspesny

Aj v druhom polroku sa naši žiaci úspešne zapojili do športových súťaží v rámci Slovenskej asociácie športu na školách. V mesiacoch január a február sa konali turnaje v hádzanej a basketbale na úrovni obvodných kôl.

Zuzka a Martin - postupujúci "financmajstri"

12Február

zuzka-a-martin-postupujuci-financmajstri

23. januára bolo oficiálne ukončené prvé kolo finančno-vedomostnej súťaže Finančná olympiáda pre študentov stredných škôl. Od jeho spustenia, t.j. počas viac ako dvoch mesiacov, sa doň zapojilo 4 400 študentov z takmer polovice (292) stredných škôl na Slovensku.

Náš nádejný recitátor

02Február

nas-nadejny-recitator

To, že Sebastián Smik má rád prácu s literárnym textom, dokázal nielen na súťaži v recitácii anglickej literatúry, ale tentokrát aj na Okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko, teda v prednese slovenských povestí. Jeho humorne ladený príbeh o dvoch Goraloch zanechal na tvárach porotcov i všetkých spolusúťažiacich (bolo ich dovedna 13) úsmev a oprávnené uznanie. Boli však dvaja, čo sa hodnotiteľom zapáčili o čosi viac, a tak sa mu ušla „len“ bronzová priečka.

Olympiáda v anglickom jazyku

23Január

olympiada-v-anglickom-jazyku

Dňa 15. januára 2015 bola naša škola dejiskom obvodného kola olympiády v anglickom jazyku. 10 stredných škôl, gymnázií a odborných škôl zo Spišskej Novej Vsi, Gelnice a Krompách poslali 18 víťazov svojich školských kôl, aby súťažili v 4 kategóriach v rámci obvodu Spišská Nová Ves.

Plavecký výcvik

11Január

plavecky-vycvik

V dňoch 4.12.-11.12.2014 sa triedy 1.A,1.B,2.B zúčastnili plaveckého výcviku, ktorý je súčasťou učebných osnov hodín telesnej výchovy. Študenti si osvojujú a zdokonaľujú techniky plaveckých spôsobov: kraul, znak, prsia, skoky do vody. Význam plávania je veľmi široký, všestranne rozvíja základné funkcie ľudského organizmu a rovnomerne zaťažuje svalstvo. Vplýva aj na správne držanie tela, znižuje stres  – má príjemné upokojujúce účinky.

Olympiáda zo slovenského jazyka

11Január

olympiada-zo-slovenskeho-jazyka

Predstavujeme Vám štyri nádherné dievčatá, ktoré sa 17. decembra 2014 stali víťazkami školského kola VII. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka (OSJL) v kategórii B (študenti 1. a 2. ročníka stredných škôl a 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií). Preukázali vedomosti nielen v testovej forme, ale štylisticky veľmi obratne povýšili svoje krátke slohové útvary na filigránske umelecké dielka. Úspech korunovali ekvilibristickým slovným prejavom v tretej časti.

Zážitky z Rumunska

29December

zazitky-z-rumunska

V polovici decembra sme sa my – študenti z Gymnázia na Javorovej ulici, zúčastnili projektu v Rumunsku, ktorý bol zameraný na sociálne podnikanie. V prvom rade by sme sa chceli poďakovať škole, že nám dala možnosť zúčastniť sa zahraničného projektu.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21