Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

Ako sme na tom s logikou a algoritmickým myslením?

10December

ako-sme-na-tom-s-logikou-a-algoritmickym-myslenim

Súťaž iBobor je obľúbená informatická súťaž, ktorá dôkladne preverí logiku a algoritmické myslenie študentov. Vznikla v Litve a rozšírila sa do ďalších krajín. Súťažiaci tak mohli odpovedať na úlohy, ktoré vznikli napríklad vo Fínsku, Kanade, Rusku, Švajčiarsku, Nemecku, Česku, Taliansku, Švédsku, Rakúsku či dokonca na Taiwane.

Angličtina a jej úspechy

09December

anglictina-a-jej-uspechy

Že o všetky súťaže v anglickom jazyku na rôznych úrovniach je na Javorke záujem, niet žiadnych pochýb. Tešíme sa, lebo o ne prejavuje záujem veľa študentov – od najstarších až po najmladších. Celý mesiac mohli prezentovať svoje vedomosti, zručnosti, kompetencie, záujem a vzťah k jazyku, ktorý im otvára svet. A že ho majú dobre zvládnutý, dokázali na viacerých frontoch.

Šport a telesná výchova na Javorke

22November

sport-a-telesna-vychova-na-javorke

O tom, že naša škola dosahuje v športe pravidelne vynikajúce výsledky svedčí množstvo ocenení z minulosti. Ani v tomto školskom roku však naši študenti nezaháľali a v rámci nášho okresu, ale aj v rámci Košického kraja získali rad pekných výsledkov. Za zmienku stoja 2. miesta vo florbale, bedmintone a v stolnom tenise študentov SŠ v okresných kolách.

Ako bolo na Madeire?

10Október

ako-bolo-na-madeire

Jednoducho fantasticky! Vďaka organizácii YEES sme dostali príležitosť vycestovať na tréningový kurz zameraný na ochranu životného prostredia a lesov. Spolu s ďalšími účastníkmi zo 6 krajín – Rumunska, Grécka, Estónska, Litvy, Talianska a Portugalska sme objavovali krásy Madeiry – ostrova patriacemu Portugalsku približne 3000km od nášho domova.

Zbierame sa...

10Október

zbierame-sa

… neboj sa,peniaze netreba, stačí starý papier. ;)

Kedy? 10. – 17. 10. 2014

O koľkej? 7.00 – 7.45 alebo 13.30 – 16.00

Ocenení študenti

24Jún

oceneni-studenti

Na záver školského roka sa už tradične konalo v priestoroch Reduty slávnostné oceňovanie študentov stredných a základných škôl. Úspešní študenti prevzali ocenenie z rúk predstaviteľov mesta a Centra voľného času Adam za umiestnenia v rôznych súťažiac. Z našich radov sme sa mohli popýšiť úspechmi Maroša Mariančíka, Janka Gerčáka a Tamarky Krestianovej. V celkovom hodnotení sme získali 3. miesto v kategórii škola roka. Tešíme sa z úspechu a ďakujeme našim talentom za reprezentáciu školy na špičkovej úrovni.

Národné kolo Mladého Európana

16Jún

narodne-kolo-mladeho-europana

V prekrásnom prostredí Vysokých Tatier sa v dňoch 11. – 12. júna 2014 uskutočnilo národné kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2014.

Zúčastnilo sa na ňom 13 súťažných družstiev, víťazov regionálnych kôl zo stredných škôl z celého Slovenska. Záštitu nad tohtoročným 9. ročníkom súťaže prebrali podpredseda Európskej komisie pre medziinštituci­onálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič a vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušan Chrenek.

Krajské ocenenie víťazov

12Jún

krajske-ocenenie-vitazov

Centrum voľného času – Regionálne centrum mládeže v Košiciach už tradične organizuje v mesiaci jún Stretnutie víťazov predmetových olympiád a postupových súťaží, ktorí sa na krajskom kole umiestnili na prvých troch miestach. Toho roku sme dostali pozvánku pre troch víťazov.

Javorka vs Slovensko v pilotnej detskej programátorskej súťaži Scratch Cup

09Jún

javorka-vs-slovensko-v-pilotnej-detskej-programatorskej-sutazi-scratch-cup

Výskumy naznačujú, že najlepším spôsobom, ako podporovať kritické myslenie u detí, je naučiť ich schopnosti analyticky myslieť. Kritické myslenie je o zvedavosti, flexibilite a otvorenej mysli. Vďaka priamej výučbe kritického myslenia sa môžu stať deti múdrejšími, nezávislejšími a kreatívnejšími. Jedným z vynikajúcich tipov pre výučbu kritického myslenia u detí je programovanie.

Na čo čakáš? ISIC/EURO<26 je tu pre teba!

08Jún

na-co-cakas-isic-euro-26-je-tu-pre-teba

Blíži sa koniec šk. roka, určite si už plánujete výlety, dovolenky a rôzne aktivity… Viete o tom, že mnohé obchody, kúpaliská, reštaurácie, festivaly či múzeá ponúkajú pre držiteľov kariet ISIC/EURO<26 rôzne zľavy? Pri potulkách sa určite zíde aj zľava na autobusovú (MHD, SAD) alebo železničnú dopravu, ktorú môžete využívať už počas celých prázdnin a celý budúci šk. rok 2014/2015.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21