Úspechy

Myslím ekonomicky...

14Apríl

myslim-ekonomicky

…je súťaž dvojíc študentov stredných škôl z celého Slovenska v diskusii na rôzne ekonomické témy. Cesta k víťazstvu nášho tímu bola neuveriteľná a v nás všetkých, ktorí sme v zákulisí videli tú hektiku „prípravy“ na súťaž, vyvolal výsledok, ktorý chalani dosiahli, hlbokú úctu a doteraz pretrvávajúci úžas. Prečo? Nechajme hovoriť Martina Makaru:

Súťaž Bankomat nápadov

13Apríl

sutaz-bankomat-napadov

Veronika Jenčová(Sp. A) a Martin Makara(Ok. B) – študenti seminára z ekonómie, sa zapojili do zaujímavej súťaže s názvom Bankomat nápadov. A oplatilo sa ;) !

Po dištančnom kole sa dostali ako tím s názvom My medzi 6 finalistov, ktorí sa 21. apríla v Bratislave zúčastnia celoslovenského kola. Pred odbornou porotou (zástupcovia finančných inštitúcií a Slovenskej bankovej asociácie) predstavia svoj projekt k téme: „Moderné platobné nástroje v roku 2020“.

Hviezdy a Javorka

06Apríl

hviezdy-a-javorka

Javorka je všade. Aj pri hviezdach. Čo o nich vieme? Niektorí naši žiaci sa chceli dozvedieť viac a zapojili sa do súťaže „Čo vieš o hviezdach?“.

JuniorInternet 2015

juniorinternet-2015

Na prvý pohľad, stretnutie starých kámošov :)  – na fotke je vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek a PÁNI študenti – Martin Makara a Alexander Valach . No v skutočnosti je to ďalší úspech našich maturantov na minulotýždňovom obhajovaní svojich projektov v súťaži JUNIOR INERNET 2015 organizovanou Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Do finále ich po prvom hodnotiacom online kole vybrala porota zložená zo skúsených IT odborníkov, čím ich priradila k sedemdesiatke najkreatívnejšich IT žiakov zo Slovenska.

Návšteva zo zahraničia

navsteva-zo-zahranicia

Estónsko, Španielsko, Taliansko, Rumunsko, Turecko, Macedónsko a Slovensko sa 1. apríla stretli na Javorke! Máte pocit, že je to žart? Ani náhodou :) Totiž v daný deň sme v rámci projektu So close, yet so far privítali v škole 25 mladých ľudí zo spomenutých krajín.

Milé prekvapenie!

mile-prekvapenie

Minulý týždeň sme oceňovali učiteľov, no pekného ocenenia sa dostalo aj celej škole. Ako to? Nuž – Javorka dostala od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže Čestné uznanie za aktívnu podporu ďalších foriem vzdelávania v rámci rozvoja kompetencií mladého človeka a vyjadrenia uznania v oblasti neformálneho vzdelávania. Dodávame, že v rámci Košického kraja bolo ocenených iba 5 stredných škôl a Javorka sa zaradila medzi ne :)

Vydarená "Prvosienka"

01Apríl

vydarena-prvosienka

Tí, ktorí si nenechali ujsť minulo týždňový jarný festival Javorky s názvom Prvosienka vedia, že sa na ňom prezentovalo 20 študentov. Tí predviedli svoje schopnosti nie len v hudbe, speve a tanci, ale najmä v cudzích jazykoch. Pozrite si reportáž na TV Reduta a verím, že budete na týchto mladých ľudí rovnako hrdí ako ja. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM všetkým účinkujúcim a organizátorom.

S láskou tvoja Javorka

Nová oddychová zóna

31Marec

nova-oddychova-zona

Milí študenti. Iste ste si všimli, že naša „resting area“ na hornom poschodí akosi opeknela. Táto zmena sa uskutočnila vďaka rodičom, ktorí sa rozhodli škole pomôcť. Ako a prečo k tomu došlo vám prinášame v krátkom rozhovore s Ing. Milanom Školníčkom – sponzorom našej vynovenej oddychovej zóny.

Martin je opäť v TOP 20 na Slovensku

29Marec

martin-je-opat-v-top-20-na-slovensku

Mám právo súdiť názor druhého? Alebo má každý svoju pravdu?“ Odpoveď na túto celkom aktuálnu provokatívnu otázku v štýle akademickej argumentačnej filozofickej eseje hľadal aj Martin Makara z oktávy B. Martin zaujal porotu svojou esejou, v ktorej zameral svoju pozornosť na teroristický útok na redakciu francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo v Paríži, ktorý sa stal 7. januára 2015.

Hviezdoslavov Kubín 2015

21Marec

hviezdoslavov-kubin-2015

Školského kola 61. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015 sa zúčastnilo 10 nadšených prednášateľov, všetci boli skvelo pripravení, vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru krásy slova, najmä však dojmu:

Petra Janíková (1.B), Adriana Pacanovská (1.B), Simona Hovančíková (1.B), Adrián Ondov (1.B), Denis Dzurňák (1.B), Veronika Liptáková (S.A), Terézia Švajková (S.A), Zuzana Dudžáková (P.B), Zuzana Hricová (P.A), Viktória Litecká (P.A).

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24