Úspechy

Mladý Európan 2014

01Máj

mlady-europan-2014

S veľkou odvahou a obrovským množstvom vedomostí o Európskej únii sa rozhodli traja naši študenti zmerať si sily so stredoškolákmi z Rožňavy, Gelnice, Krompách a Spišskej Novej Vsi. Ján Gabonay (Sp.B), Alexander Valach (3.A) a Martin Makara (Sp.B) však porotu presvedčili, že práve oni vedia toho o 28 krajinách Európskej únie najviac.

Poznáme výsledky matematickej olympiády PANGEA

29Apríl

pozname-vysledky-matematickej-olympiady-pangea

Zabojovali ste v Pangei – celoeurópskej matematickej olympiáde pre žiakov základných a stredných škôl. Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugálsko a Španielsko. Naši študenti Sebastián Petruška (tercia B)a Ján Gerčák (kvarta B) opäť preukázali výborné logické myslenie a schopnosti spájať vedomosti z rôznych oblastí matematiky.

Vo floorbale sme proste dobrí!

23Apríl

vo-floorbale-sme-proste-dobri

O tom, že športové aktivity sú našim študentom veľmi blízke, sme sa mohli presvedčiť opäť, pretože odbor školstva Úradu Košického samosprávneho kraja spolu s Centrom voľného času udelili diplom nášmu Gymnáziu za 1. miesto v regionálnom finále V. ročníka dlhodobých športových súťaží, konkrétne vo floorbale chlapcov. Tešíme sa z úspechu a chalanom ďakujeme za kvalitnú reprezentáciu školy. Srdečne blahoželáme! :)

4. miesto v celoslovenskom kole biologickej olympiády

15Apríl

4-miesto-v-celoslovenskom-kole-biologickej-olympiady

Po tom, čo v krajskom kole biologickej olympiády obsadila Zuzana Kozáková(1. B) krásne 2. miesto, vydala sa reprezentovať mesto Spišská Nová Ves na celoslovenské kolo tejto náročnej postupovej súťaže. S posterom s názvom Výskyt peľových alergénov v ovzduší obce Markušovce, na ktorom spolupracovala s RNDr. Pavlom Chromým z Múzea Spiša, obsadila 4. miesto, pričom od víťaza ju delili iba 4 body. Za svoju výnimočnú prácu získala Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, doc. RNDr. Milana Triznu, PhD., vďaka ktorej, je už teraz, ako študentka 1. ročníka gymnázia prijatá na univerzitu. Zuzanke blahoželáme a želáme veľa úspechov.

Mladí záchranári CO 2014 z Javorky opäť úspešní

15Apríl

mladi-zachranari-co-2014-z-javorky-opat-uspesni

Javorka získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže Mladí záchranári civilnej ochrany sa naša škola umiestnila na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako 1. miesto. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská, Janko Gerčák a Boris Koršala, všetci z KVARTY B.

Naši mladí chemici prvýkrát v okresnom kole

08Apríl

nasi-mladi-chemici-prvykrat-v-okresnom-kole

V ére nášho gymnázia študenti kvárt boli prvýkrát zaradení v chemickej olympiáde kat. D do okresného kola, pretože v predchádzajúcich rokoch postupovali zo školského kola priamo na krajské kolo. Tak sa 27. marca 2014 zúčastnili naši študenti okresného kola chemickej olympiády kategórie D v počte 5.

Víťazstvo v krajskom kole matematickej olympiády

03Apríl

vitazstvo-v-krajskom-kole-matematickej-olympiady

V priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa 19. marca 2014 konalo krajské kolo Matematickej olympiády v kategórii Z9. Náš študent Ján Gerčák (kvarta B) nielenže úspešne vyriešili zadané úlohy, on ich dokonca vyriešil stopercentne a z celkového počtu 58 súťažiacich obsadili spolu s dvoma žiakmi z Košíc a jedným z Gelnice vynikajúce 1. miesto. Svojim víťazstvom sa tak stal v svojej kategórii nie len najlepším matematikom Spišskej Novej Vsi no dokonca jedným zo štyroch najlepších Košického kraja. Jankovi srdečne blahoželáme ;)

MARTIN JE MEDZI „TOP 20“ V SR!

23Marec

martin-je-medzi-top-20-v-sr

Esejistickú súťaž vo filozofii pre stredné školy SOFIA 2014 vyhlasuje Kolégium Antona Neuwirtha. Pre tento rok bola vyhlásená téma: „Je klamať vždy zlé?“ Spomedzi 134 filozofických esejí bolo vybraných 20 najlepších – bez určenia poradia. Medzi nimi bol aj náš Martin Makara zo Sp.B.

1. miesto v okresnom kole fyzikálnej olympiády

18Marec

1-miesto-v-okresnom-kole-fyzikalnej-olympiady

Akou veľkou silou je napínané lanko, na ktorom je upevnený meteorologický balón? Ako efektívne ochladzovať vodu? Doliatím 1 l vody alebo pridaním 1 kg ľadu (oba s teplotou 0°C)? Ako správne zostrojiť hojdačku v podobe dvojramennej páky?

Odpovede na tieto a množstvo ďalších otázok musel Ján Gerčákkvarty B počas svojej domácej prípravy na fyzikálnu olympiádu nájsť, aby sa mohol vydať na okresné kolo tejto náročnej prírodovednej súťaže. Prípravu pod vedením Mgr. Evy Lajčákovej nepodcenil a tak si v okresnom kole s prehľadom vybojoval najcennejší kov – zlaté 1. miesto.

K úspechu blahoželáme a v krajskom kole budeme držať prsty ;)

Celoslovenské kolo chemickej olympiády kat. A

10Marec

celoslovenske-kolo-chemickej-olympiady-kat-a

Od 23. 2. – 26. 2. 2014 sa v hlavnom meste Bratislave konalo národné kolo chemickej olympiády kat. A, ktorého sa zúčastnil aj náš Marián Teplan, ako úspešný riešiteľ a zároveň druhý postupujúci z krajského kola. 23 účastníkov riešilo náročné teoretické a praktické úlohy. Po teoretickom kole bol náš Majo na 6. mieste, avšak praktické úlohy mu nie celkom vyšli, a tak celkovo obsadil 13. miesto. Len dve miesta ho delili od toho, aby sa dostal do užšieho výberu na medzinárodné kolo, ktoré sa tohto roku koná vo Vietname. Napriek tomu mu za túto úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme a v ďalšom štúdiu prajeme veľa úspechov.

RNDr. Mária Kubenková

Stránkovanie