Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21

Ďalší úspech pre Javorku! Tentokrát v BIO!

17Február

dalsi-uspech-pre-javorku-tentokrat-v-bio

V našom krajskom meste v Košiciach sa konal 12. 2. 2014 už 48. ročník krajského kola biologickej olympiády. V silnej konkurencii naša bilingvalistka Zuzka Kozáková1.B obsadila krásne 2. miesto v kategórii B s posterom, ktorého názov je: „Výskyt peľových alergénov v ovzduší v obci Markušovce“. Zuzka spolupracovala s Múzeom Spiša v Spišskej Novej Vsi a postupuje na celoslovenské kolo. Celá Javorka jej bude držať všetky prsty.

Pochvalu si zaslúži aj Matej Jakubek zo Sx. B, ktorý sa stal úspešným riešiteľom v kategórii B v teoretickej aj praktickej časti.

Ing. Jarmila Jendrichovská

Rétorika v anglickom prevedení

07Február

retorika-v-anglickom-prevedeni

Na Súkromnom gymnáziu v Žiline sa od roku 2008 koná Speaker´s Corner. Ide o celoslovenskú rétorickú súťaž v anglickom jazyku. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 6 našich študentov. Aký je výsledok? … môžeme sa popýšiť získaním úžasného 2. miesta. Ak si myslíte, že to si len tak idete „pokecať in english“, tak sa veľmi mýlite. Ide o dosť náročnú disciplínu. Súťažiaci sú rozdelení do skupín podľa veku – Juniors, Intermediate a Seniors. Dĺžka jednotlivých prejavov je 3, 4 alebo 5 minút.

CHO

01Február

Dňa 29. – 30.1.2014 sa Marián Teplan (oktáva A) zúčastnil posledný, piatykrát krajského kola chemickej olympiády v najvyššej kategórii A. Prvý deň súťaže riešil praktické úlohy na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ a druhý deň sa popasoval s teoretickými úlohami. Už počet zúčastnených študentov z celého kraja (7) hovorí o tom, aká je táto súťaž nesmierne náročná. O náročnosti svedčí aj to, že tohto roku na krajskom kole boli úspešní len dvaja študenti.

Keď slony slzy ronili, skúmavky zázračne svietili a poháre s vodou tajuplne hrali...

30Január

ked-slony-slzy-ronili-skumavky-zazracne-svietili-a-pohare-s-vodou-tajuplne-hrali

Myšlienka, ktorá zrela v mysliach pedagógov Javorky ponúknuť vlastným študentom ako aj deťom zo širšieho okolia niečo viac, konečne nadobudla reálne kontúry. Na svete je JaPoŠko, ktorý nasýti detskú zvedavosť, pomôže spoznať nepoznané, umožní zažiť prekvapenie vo svete, v ktorom sa zdá, že všetko je jasné (veď „všetko je na nete“)… S JAvorkouPOŠKOle môžeme odbočiť zo školských osnov a naučiť deti niečo, čo by na hodinách v škole počuť ani vidieť nemohli.

Floorbalisti o krok ďalej k vytúženému cieľu!

29Január

floorbalisti-o-krok-dalej-k-vytuzenemu-cielu

Začiatkom novembra sa traja naši študenti zúčastnili víkendového sústredenia širšej slovenskej juniorskej reprezentácie vo floorbale. Sústredenia sa zúčastnilo 65 chlapcov z celého Slovenska. Cieľom týchto zrazov je postupne vybrať a sformovať 20-člennú reprezentáciu, ktorá bude Slovensko zastupovať na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2015 vo švédskom Helsingborgu.

Z okresného kola nemeckej olympiády

28Január

z-okresneho-kola-nemeckej-olympiady

V okresnom kole nás naši nemčinári nezahanbili. Aj keď majú poniektorí iba 2 hodiny tohto jazyka týždenne, umiestnili sa aj na stupni víťazov. Najlepšie sa darilo Tamarke Krestianovej, ktorá si vybojovala 2. miesto v kategórii 1B. Na 3. priečke v kategórii 2B obstála Andrea Vojčíková z triedy 3.A. Viktória Bogyová si odniesla v kategórii 1A 4. miesto a Radoslava Lesičková obsadila 4. miesto v kategórii 2A.

Aj to sú výsledky, ktoré nás neustále presviedčajú o šikovnosti našich študentov a robia našu prácu zmysluplnejšou. Ďakujeme za reprezentáciu Javorky!

Vedúca PK CJ Bellka

V obvodnom kole Matematickej olympiády máme opäť 1. miesto

23Január

v-obvodnom-kole-matematickej-olympiady-mame-opat-1-miesto

V januári sa už tradične konal 63. ročník Matematickej olympiády. Kategórie Z9 (deviaty ročník základných škôl) sa zúčastnilo 27 žiakov z celého spišsko-novoveského okresu. Rovnako, ako minulý rok, aj tentokrát získal 1. miesto náš študent Ján Gerčák z Kvarty B. Srdečne gratulujeme! Tešíme sa, že máme takých nadaných a snaživých žiakov. Prajeme veľa úspechov aj naďalej.

Uznanie od Masarykovej univerzity v Brne

23Január

uznanie-od-masarykovej-univerzity-v-brne

Každú školu a pedagógov vždy poteší, keď sa dozvedajú o úspešnosti svojich absolventov. Veľmi príjemnou je preto informácia, ktorú sme obdržali z Fakulty informatiky Masarykovej univerzity v Brne. Z mailu, ktorý sme dostali si dovolíme citovať:

Druhá najlepšia anglická esej v košickom kraji!

22Január

druha-najlepsia-anglicka-esej-v-kosickom-kraji

QXFORD Univerzity Press vyhlásila súťaž pre študentov stredných škôl v košickom kraji, do ktorej sa mohli zapojiť napísaním eseje v anglickom jazyku na tému „Pomáhajú Ti technológie v štúdiu angličtiny?“. S radosťou chceme povedať, že náš študent Martin Makara zo Septimy B získal v tejto súťaži úžasné 2. miesto! Tešíme sa z úspechu a Martinovi blahoželáme.

Úspech v olympiáde z anglického jazyka

17Január

uspech-v-olympiade-z-anglickeho-jazyka

Tento týždeň sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Prinášame Vám výsledky v jednotlivých kategóriách. Sme radi, že sa môžeme pochváliť získanými 1. miestami v dvoch kategóriách.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21