Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

Na čo čakáš? ISIC/EURO<26 je tu pre teba!

08Jún

na-co-cakas-isic-euro-26-je-tu-pre-teba

Blíži sa koniec šk. roka, určite si už plánujete výlety, dovolenky a rôzne aktivity… Viete o tom, že mnohé obchody, kúpaliská, reštaurácie, festivaly či múzeá ponúkajú pre držiteľov kariet ISIC/EURO<26 rôzne zľavy? Pri potulkách sa určite zíde aj zľava na autobusovú (MHD, SAD) alebo železničnú dopravu, ktorú môžete využívať už počas celých prázdnin a celý budúci šk. rok 2014/2015.

Prejsť na celý článok

Fénix

28Máj

fenix

Fénix je mýtický vták – symbol znovuzrodenia a nesmrteľnosti. Fénix je tiež jedno z 88 súhvezdí modernej astronómie. Ale Fénix, to je aj organizácia, ktorá patrí deťom a mladým ľuďom z celého Slovenska. S Fénixom sme sa zúčastnili na Bambiriáde v Českých Budějoviciach ako jediná organizácia zo Slovenska.

Prejsť na celý článok

Premierová účasť na CISCO "olympiáde" s vynikajúcim výsledkom

14Máj

premierova-ucast-na-cisco-olympiade-s-vynikajucim-vysledkom

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach na celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. V deviatom ročníku Networking Academy Games (NAG), ktoré v spolupráci s ITAS a spoločnosťou Cisco organizovala Technická univerzita v Košiciach, si zmerali sily nielen v teoretických, ale aj praktických zručnostiach. Pre zúčastnených je úspech v súťaži zároveň zárukou profesionálneho uplatnenia. To, že zamestnávatelia uprednostňujú uchádzačov so skúsenosťami a priemyselnými certifikátmi totiž v štúdii Cisco potvrdili tak manažéri, ako aj žiadatelia o zamestnanie.

Prejsť na celý článok

Medzinárodná spolupráca

12Máj

medzinarodna-spolupraca

V dňoch od 11.4. do 17.4.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili medzištátneho projektu V4Maďarsku. Nataša Kucirková, Anetta Smiková, Veronika Jenčová, Diana Smiková, Jana Zimmermannová, Zoja Štefanková, Patrícia Kresťanková, Katarína Kavuličová, Maroš Kamenický, Liliana Šromeková a Mária Dudžáková v doprovode učiteľov Michaely Bafiovej a Arthura Smitha úspešne reprezentovali nielen našu školu,

Prejsť na celý článok

Zdravoťáci z Javorky oslavujú ďalší triumf

11Máj

zdravotaci-z-javorky-oslavuju-dalsi-triumf

Naši mladí zdravotníci aj tento rok žali úspechy a naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 1. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

Prejsť na celý článok

Gymnastky z Javorky úspešné!

06Máj

gymnastky-z-javorky-uspesne

Na okresnom kole v gymnastike v kategórii C naše dievčatá v zložení A. Makarová, K. Puškášová, V. Turčanová, V. Vikartovská(Kvarta B), E. Školníčková (Tercia A) a V. Liptáková (Príma A) nenašli premožiteľky a suverénne zvíťazili ako družstvo. Náskok pred druhým v poradí bol priepastný.

Prejsť na celý článok

Riešiť chemickú olympiádu sa oplatí!

02Máj

riesit-chemicku-olympiadu-sa-oplati

10. apríla 2014 sa naši študenti zúčastnili krajského kola chemickej olympiády kategórie B. Súťaž sa konala v Košiciach v priestoroch laboratórií UPJŠ. Aj tento rok pozostávala z teoretickej aj praktickej časti. Teoretické úlohy sa týkali všeobecnej, anorganickej a organickej chémie a praktická časť bola zameraná na stanovenie čistoty kyseliny vínnej potravinárskej. Neľahké úlohy úspešne zvládli Branislav Korfanta zo sexty A –7. miesto a Matej Jakubek zo sexty B.- 8.miesto. Obaja obdržali listy od dekana Prírodovedeckej fakulty doc. RNDr. Gabriela Semanišina PhD.,

Prejsť na celý článok

Mladý Európan 2014

01Máj

mlady-europan-2014

S veľkou odvahou a obrovským množstvom vedomostí o Európskej únii sa rozhodli traja naši študenti zmerať si sily so stredoškolákmi z Rožňavy, Gelnice, Krompách a Spišskej Novej Vsi. Ján Gabonay (Sp.B), Alexander Valach (3.A) a Martin Makara (Sp.B) však porotu presvedčili, že práve oni vedia toho o 28 krajinách Európskej únie najviac.

Prejsť na celý článok

Poznáme výsledky matematickej olympiády PANGEA

29Apríl

pozname-vysledky-matematickej-olympiady-pangea

Zabojovali ste v Pangei – celoeurópskej matematickej olympiáde pre žiakov základných a stredných škôl. Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugálsko a Španielsko. Naši študenti Sebastián Petruška (tercia B)a Ján Gerčák (kvarta B) opäť preukázali výborné logické myslenie a schopnosti spájať vedomosti z rôznych oblastí matematiky.

Prejsť na celý článok

Vo floorbale sme proste dobrí!

23Apríl

vo-floorbale-sme-proste-dobri

O tom, že športové aktivity sú našim študentom veľmi blízke, sme sa mohli presvedčiť opäť, pretože odbor školstva Úradu Košického samosprávneho kraja spolu s Centrom voľného času udelili diplom nášmu Gymnáziu za 1. miesto v regionálnom finále V. ročníka dlhodobých športových súťaží, konkrétne vo floorbale chlapcov. Tešíme sa z úspechu a chalanom ďakujeme za kvalitnú reprezentáciu školy. Srdečne blahoželáme! :)

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

Cisco