Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

Naši študenti ocenení švajčiarskym veľvyslancom!

29Apríl

nasi-studenti-oceneni-svajciarskym-velvyslancom

Dnes k nám zavítal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie Christian Martin Fotsch. Okrem prednášky na tému „Klimatické zmeny“ a diskusie bolo na programe aj ocenenie študentov, ktorí napísali na už spomenutú tému esej v anglickom jazyku. Eseje hodnotil sám pán veľvyslanec, ktorý vybral najlepšie práce a našich šikovných študentov ocenil. Prinášame vám niekoľko záberov z atmosféry dnešného dňa. Podrobnejšie informácie o priebehu stretnutia vám ešte poskytneme v samostatnom príspevku v najbližších dňoch.

Prvé miesto v matematickej olympiáde

26Apríl

prve-miesto-v-matematickej-olympiade

Tento mesiac sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, ktorej sa zúčastnil náš študent Janko Gerčák z Tercie B. Môžeme s radosťou konštatovať, že svoje matematické zručnosti pretavil do nádherného 1. miesta. Nie je to však jediný Jankov úspech na matematickom poli – v ďalšej matematickej súťaži „Pytagoriáde“ obsadil krásne 2. miesto. Jankovi srdečne gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy. V neposlednom rade držíme palce v budúcich aktivitách.

Prvenstvo v košickom kraji - opäť!

23Apríl

prvenstvo-v-kosickom-kraji-opat

Po víťazstve v okresnom kole populárnej súťaže „Čo vieš o hviezdach“ sa naša študentka Alica Kačengová zúčastnila pokračovania na krajskej úrovni v Košiciach. Držali sme jej palce a nepochybovali o jej úspechu. Alica jednoznačne potvrdila svoje kvality a získala s prehľadom 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo účasť na celoslovenskom kole súťaže. 13. júna sa teda stretnú tí najlepší z celého Slovenska a my veríme, že Alica sa zaradí na popredné miesto. Gratulujeme k 1. miestu a už teraz sa tešíme na celoslevenské kolo.

Návšteva veľvyslanca Švajčiarskej konferderácie na Javorke

22Apríl

navsteva-velvyslanca-svajciarskej-konferderacie-na-javorke

Dňa 29. 4. 2013 o 10:00 sa na pôde školy bude konať podujatie spojené s návštevou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie Christiana Martina Fotscha, ktorého sa budú môcť zúčastniť vybraní študenti štvorročného i osemročného štúdia. Cieľom stretnutia je osobný kontakt žiakov s diplomatom, bližšie predstavenie Švajčiarska, prezentácia názorov a následná diskusia na tému Does climate change affect us all?

Úspech v SOČ

19Apríl

uspech-v-soc

V stredoškolskej odbornej činnosti zaznamenal pekný úspech náš študent druhého ročníka Alexander Valach. V kategórii Životné prostredie, geografia, geológia zaujal svojou prácou na tému Interaktívna mapa územia Krompách a v krajskom kole obsadil pekné 2. miesto. Našu školu bude ďalej reprezentovať na celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční v dňoch 25. – 27. 4. 2013 v Nových Zámkoch.

Alexovi držíme palce a želáme veľa úspechov!

Javorka na TV Reduta

10Apríl

Čo dodať? ;)

Hneď dvojnásobný úspech, ktorý poteší

09Apríl

hned-dvojnasobny-uspech-ktory-potesi

Dňa 26. marca 2013 študent 4. A Gymnázia Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi Michal Kinik úspešne reprezentoval školu v spádovom kole 59. ročníka prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v MKC SNV, kde obsadil krásne 1. miesto.

Následne sa 4. apríla 2013 konalo obvodné (bývalé okresné) kolo v Matici slovenskej, kde svoj úspech zdvojnásobil a v bohatej konkurencii kategórie IV. – mládež SŠ získal vynikajúce 3. miesto. Dvojnásobnému víťazovi za dosiahnuté výsledky srdečne blahoželáme!

za PK SJL (Cicmanová)

TOP Javorka

04Apríl

top-javorka

A je to tu!

Oficiálny hodnotiaci rebríček gymnázií na Slovensku vytvorený Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) uverejnený včera denníkom SME!

Podčiarknuté a sčítané:

• Sme v regióne Spiša najlepšie gymnázium!
  • Košickom kraji sme sa umiestnili na piatom mieste! Zaradili sme sa tým medzi gymnáziá takých zvučných mien ako Poštová či Šrobárka v Košiciach.
  • V porovnaní s gymnáziami na celom Slovensku sme sa umiestili v rebríčku na 28. mieste (žiadne iné novoveské gymnázium sa do rebríčka NAJ škôl ani nedostali!)

24 hodín s EÚ

24Marec

24-hodin-s-eu

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Katedrou európskych politík SPU Nitra a s Inštitútom bankového vzdelávania NBS vybrali naše Gymnázium Javorová ako 1. školu na Slovensku pre realizáciu projektu „24 hodín s EÚ“ .

Poslaním projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii a fungovaní jej inštitúcií.

Obrazy našich študentov na výstave

19Marec

obrazy-nasich-studentov-na-vystave

Tento týždeň prebieha v obchodnom centre Madaras výstava obrazov, ktoré nakreslili naši študenti pod vedením Arthura Smitha – v predmete Umenie a kultúra. Príďte sa pozrieť, aké kresby vytvorili naši bilingvalisti – sami uznáte, že sa nemajú za čo hanbiť. Tešíme sa, že máme takých talentovaných študentov práve na našej škole. Viac fotiek si môžete prezrieť v galérii. Ešte raz Vás srdečne pozývame na prehliadku.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22