Úspechy

Úspech v SOČ

19Apríl

uspech-v-soc

V stredoškolskej odbornej činnosti zaznamenal pekný úspech náš študent druhého ročníka Alexander Valach. V kategórii Životné prostredie, geografia, geológia zaujal svojou prácou na tému Interaktívna mapa územia Krompách a v krajskom kole obsadil pekné 2. miesto. Našu školu bude ďalej reprezentovať na celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční v dňoch 25. – 27. 4. 2013 v Nových Zámkoch.

Alexovi držíme palce a želáme veľa úspechov!

Javorka na TV Reduta

10Apríl

Čo dodať? ;)

Hneď dvojnásobný úspech, ktorý poteší

09Apríl

hned-dvojnasobny-uspech-ktory-potesi

Dňa 26. marca 2013 študent 4. A Gymnázia Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi Michal Kinik úspešne reprezentoval školu v spádovom kole 59. ročníka prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v MKC SNV, kde obsadil krásne 1. miesto.

Následne sa 4. apríla 2013 konalo obvodné (bývalé okresné) kolo v Matici slovenskej, kde svoj úspech zdvojnásobil a v bohatej konkurencii kategórie IV. – mládež SŠ získal vynikajúce 3. miesto. Dvojnásobnému víťazovi za dosiahnuté výsledky srdečne blahoželáme!

za PK SJL (Cicmanová)

TOP Javorka

04Apríl

top-javorka

A je to tu!

Oficiálny hodnotiaci rebríček gymnázií na Slovensku vytvorený Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) uverejnený včera denníkom SME!

Podčiarknuté a sčítané:

• Sme v regióne Spiša najlepšie gymnázium!
  • Košickom kraji sme sa umiestnili na piatom mieste! Zaradili sme sa tým medzi gymnáziá takých zvučných mien ako Poštová či Šrobárka v Košiciach.
  • V porovnaní s gymnáziami na celom Slovensku sme sa umiestili v rebríčku na 28. mieste (žiadne iné novoveské gymnázium sa do rebríčka NAJ škôl ani nedostali!)

24 hodín s EÚ

24Marec

24-hodin-s-eu

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Katedrou európskych politík SPU Nitra a s Inštitútom bankového vzdelávania NBS vybrali naše Gymnázium Javorová ako 1. školu na Slovensku pre realizáciu projektu „24 hodín s EÚ“ .

Poslaním projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii a fungovaní jej inštitúcií.

Obrazy našich študentov na výstave

19Marec

obrazy-nasich-studentov-na-vystave

Tento týždeň prebieha v obchodnom centre Madaras výstava obrazov, ktoré nakreslili naši študenti pod vedením Arthura Smitha – v predmete Umenie a kultúra. Príďte sa pozrieť, aké kresby vytvorili naši bilingvalisti – sami uznáte, že sa nemajú za čo hanbiť. Tešíme sa, že máme takých talentovaných študentov práve na našej škole. Viac fotiek si môžete prezrieť v galérii. Ešte raz Vás srdečne pozývame na prehliadku.

Čo vieme o našich hviezdach?

12Marec

co-vieme-o-nasich-hviezdach

Tento týždeň sa konalo v priestoroch Spišského osvetového strediska regionálne kolo už tradičnej fyzikálnej súťaže Čo vieš o hviezdach. Naše gymnázium v tejto súťaži každoročne zastupuje študentka Alica Kačengová, ktorá jednoznačne a s prehľadom obsadila 1. miesto. Niet sa čo čudovať – po jej úspechoch v minulých rokoch, kedy sa zakaždým prebojovala až medzi celoslovenskú špičku, jej želáme prvenstvo aj na krajskom kole a veríme, že aj tento rok zažiari v celoslovenskom meradle čo najjasnejšie. Alica – fandíme Ti a sme na teba hrdí!

2. miesto v KK nemeckej olympiády

15Február

2-miesto-v-kk-nemeckej-olympiady

Ján Gerčák, študent T.B, si na Krajskom kole nemeckej olympiády v Košiciach vybojoval cenné 2. miesto.

K jeho úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšieho ročníka súťaže.

PK NEJ

Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

14December

Dňa 14. decembra 2012 sa uskutočnilo školské kolo nemeckej olympiády, do ktorého postúpili najúspešnejší riešitelia písomnej časti z pondelka, 10.12. 2012.

Naše študentky ocenené v Košiciach

04December

nase-studentky-ocenene-v-kosiciach

Stalo sa už tradíciou, že z príležitosti osláv Dňa študentov predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa oceňuje vybraných študentov stredných škôl za mimoriadne študijné výsledky a účasť na medzinárodných a celoslovenských olympiádach a súťažiach.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21