Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24

Floorbalisti o krok ďalej k vytúženému cieľu!

29Január

floorbalisti-o-krok-dalej-k-vytuzenemu-cielu

Začiatkom novembra sa traja naši študenti zúčastnili víkendového sústredenia širšej slovenskej juniorskej reprezentácie vo floorbale. Sústredenia sa zúčastnilo 65 chlapcov z celého Slovenska. Cieľom týchto zrazov je postupne vybrať a sformovať 20-člennú reprezentáciu, ktorá bude Slovensko zastupovať na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2015 vo švédskom Helsingborgu.

Z okresného kola nemeckej olympiády

28Január

z-okresneho-kola-nemeckej-olympiady

V okresnom kole nás naši nemčinári nezahanbili. Aj keď majú poniektorí iba 2 hodiny tohto jazyka týždenne, umiestnili sa aj na stupni víťazov. Najlepšie sa darilo Tamarke Krestianovej, ktorá si vybojovala 2. miesto v kategórii 1B. Na 3. priečke v kategórii 2B obstála Andrea Vojčíková z triedy 3.A. Viktória Bogyová si odniesla v kategórii 1A 4. miesto a Radoslava Lesičková obsadila 4. miesto v kategórii 2A.

Aj to sú výsledky, ktoré nás neustále presviedčajú o šikovnosti našich študentov a robia našu prácu zmysluplnejšou. Ďakujeme za reprezentáciu Javorky!

Vedúca PK CJ Bellka

V obvodnom kole Matematickej olympiády máme opäť 1. miesto

23Január

v-obvodnom-kole-matematickej-olympiady-mame-opat-1-miesto

V januári sa už tradične konal 63. ročník Matematickej olympiády. Kategórie Z9 (deviaty ročník základných škôl) sa zúčastnilo 27 žiakov z celého spišsko-novoveského okresu. Rovnako, ako minulý rok, aj tentokrát získal 1. miesto náš študent Ján Gerčák z Kvarty B. Srdečne gratulujeme! Tešíme sa, že máme takých nadaných a snaživých žiakov. Prajeme veľa úspechov aj naďalej.

Uznanie od Masarykovej univerzity v Brne

23Január

uznanie-od-masarykovej-univerzity-v-brne

Každú školu a pedagógov vždy poteší, keď sa dozvedajú o úspešnosti svojich absolventov. Veľmi príjemnou je preto informácia, ktorú sme obdržali z Fakulty informatiky Masarykovej univerzity v Brne. Z mailu, ktorý sme dostali si dovolíme citovať:

Druhá najlepšia anglická esej v košickom kraji!

22Január

druha-najlepsia-anglicka-esej-v-kosickom-kraji

QXFORD Univerzity Press vyhlásila súťaž pre študentov stredných škôl v košickom kraji, do ktorej sa mohli zapojiť napísaním eseje v anglickom jazyku na tému „Pomáhajú Ti technológie v štúdiu angličtiny?“. S radosťou chceme povedať, že náš študent Martin Makara zo Septimy B získal v tejto súťaži úžasné 2. miesto! Tešíme sa z úspechu a Martinovi blahoželáme.

Úspech v olympiáde z anglického jazyka

17Január

uspech-v-olympiade-z-anglickeho-jazyka

Tento týždeň sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Prinášame Vám výsledky v jednotlivých kategóriách. Sme radi, že sa môžeme pochváliť získanými 1. miestami v dvoch kategóriách.

Keď stredoškolák prekvapí a zaujme aj na akademickej pôde

14Január

ked-stredoskolak-prekvapi-a-zaujme-aj-na-akademickej-pode

O všestrannosti našich študentov sa koncom roka mohli presvedčiť aj študenti Univerzity Konštantína Filozofa v rámci projektu Mladí mladým – tvorivé reflexie. Ako prvý sa v ňom predstavil Martin Makara (septima B) alias spišskonovoveský Jamie Oliver. Autorka projektu Mgr. Lenka Jalilah Hrušková objavia Martina na jednom z najväčších slovenských internetových portálov o varení , na ktorom už druhý rok publikuje vlastné recepty a inšpirácie na jedlá zo slovenskej, indickej, maďarskej, talianskej a mexickej kuchyne.

...ohliadnutie sa za skvelou akciou

09Január

ohliadnutie-sa-za-skvelou-akciou

V piatok pred vianočnými prázdninami sme zorganizovali burzu na pomoc spolužiakovi, určite ste si pozreli nádherné fotografie na stránke školy a pripomenuli si skvelú atmosféru zeleného piatka. Úsilie vložené do príprav sa pretavilo do neuveriteľného výsledku: nazbierali sme rovných 800 eur (presne 794,24 a jeden láskavý človiečik doložil 5,76 do okrúhlej sumy).

Školské kolo nemeckej olympiády

12December

skolske-kolo-nemeckej-olympiady

10. a 11.december 2013. Nemecký jazyk. Olympiáda!

V uvedené dni prebehlo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Obdiv si zaslúžia všetci zúčastnení, najlepší z nich získali aj vecné ocenenia. Fotodokumentácia odhaľuje atmosféru tejto udalosti.

Čakajú nás finálové kolá majstrovstiev v basketbale

29November

cakaju-nas-finalove-kola-majstrovstiev-v-basketbale

V dňoch 26. – 27. novembra sa uskutočnili základné kolá okresných majstrovstiev v basketbale žiakov a žiačok základných škôl. V súťaži žiakov bolo prihlásených 17 a v súťaži dievčat 16 škôl. Chlapci z Javorky si v základnom kole zmerali sily s chlapcami zo Základnej školy na Levočskej ulici.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24