Úspechy

2. miesto v KK nemeckej olympiády

15Február

2-miesto-v-kk-nemeckej-olympiady

Ján Gerčák, študent T.B, si na Krajskom kole nemeckej olympiády v Košiciach vybojoval cenné 2. miesto.

K jeho úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšieho ročníka súťaže.

PK NEJ

Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

14December

Dňa 14. decembra 2012 sa uskutočnilo školské kolo nemeckej olympiády, do ktorého postúpili najúspešnejší riešitelia písomnej časti z pondelka, 10.12. 2012.

Naše študentky ocenené v Košiciach

04December

nase-studentky-ocenene-v-kosiciach

Stalo sa už tradíciou, že z príležitosti osláv Dňa študentov predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa oceňuje vybraných študentov stredných škôl za mimoriadne študijné výsledky a účasť na medzinárodných a celoslovenských olympiádach a súťažiach.

Deň študentstva na radnici

19November

Už tradične bývajú pri príležitosti osláv Dňa študentstva oceňovaní tí najúspešnejší študenti stredných škôl aj na pôde mesta. Ani tento rok nechýbali na tomto slávnostnom akte naši najlepší športovci, riešitelia olympiád a účastníci vedomostných súťaží.

Sme víťazmi národného kola súťaže Mladý Európan

06Jún

sme-vitazmi-narodneho-kola-sutaze-mlady-europan

2. júna 2012 vyvrcholil 7.ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania v kongresovej sále Hotela Patria**** vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese. Národného kola tejto zaujímavej súťaže sa zúčastnilo celkom 11 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Medzi nimi bolo aj družstvo našich študentiek:

Alica Kačengová /3.B/, Kristína Lorková /Sp.A/, Juliana Sopková /Sp.A/.

Dievčatá sa pod vedením PhDr. Renáty Kudrikovej prebojovali v národnom kole na 1.miesto.

Starší chemici majú nasledovníkov

04Jún

starsi-chemici-maju-nasledovnikov

Aj ďalšie kategórie chemickej olympiády sa môžu pochváliť nielen účasťou ale aj úspechmi na kraji. Dňa 10. 5. 2012 sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo CHO kategórie C a 16. 5. 2012 aj krajské kolo kategórie Dg.

Slovenský Červený kríž a naša budúca generácia.

30Máj

Naši mladí zdravotníci aj tento rok žali úspechy a naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži s účasťou okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča, ktorú každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

SOFIA 2012

10Máj

Súťaž pre stredoškolákov v tvorbe filozofickej eseje

Kolégium Antona Neuwirtha vyhlásilo pre tento rok už 7. ročník tejto súťaže pre stredoškolákov. Z našich študentov sa do nej zapojila Stanislava Barabasová z 3.B triedy s esejou na tému „Myslíš si, že zmysel tvojho života je vopred daný a ty ho máš objaviť, alebo si ho tvoríš sám?“ Stanka sa dostala do finále medzi 20 vybraných študentov z celého Slovenska. Týmto finalistom bol venovaný bezplatný víkendový pobyt na Donovaloch v penzióne Zornička v termíne 27. – 29. apríla 2012. Stanka prežila víkend plný intelektuálnych diskusií v neformálnej priateľskej atmosfére. Jeho súčasťou bol aj filmový večer, šport, zábava či turistika.

Autorka príspevku: PhDr. Kudriková Renáta

Chemici opäť výborne v kraji

26Apríl

chemici-opat-vyborne-v-kraji

Tak ako po minulé roky aj tento rok sa naša známa trojica chemikov (Marián Teplan, Dominik Pižem a Viktor Petrášek – všetci zo sexty A) zúčastnila 12. apríla 2012 v Košiciach krajského kola Chemickej olympiády kat.B .

Naši basketbalisti opäť v celoslovenskom finále

24Apríl

nasi-basketbalisti-opat-v-celoslovenskom-finale

Po získaní celkového víťazstva v obvodnom kole žiakov v basketbale, v ktorom bola konkurencia naozaj veľmi silná (stačí spomenúť nášho súpera vo finále ZŠ Hutnícku, minuloročného finalistu z majstrovstiev Slovenska), sme úspešne reprezentovali našu školu aj v krajskom kole, ktoré sa konalo 3.4.2012 v Ko­šiciach. Krajským kolom sme prešli bez prehry, porazili sme Michalovce, Rožňavu a vo finále sme si poradili so ZŠ Bruselskou z Košíc 46:23.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21