Úspechy

Ďalšia ponuka tréningového kurzu Erasmus+

21November

dalsia-ponuka-treningoveho-kurzu-erasmus

Zaujímaš sa o média, weblog aplikácie a prevenciu šírenia nenávistného prejavu v médiach? Ponúkame 3 voľné miesta na tréningovom kurze New Media and NGO v Izmire.

Chceš vedieť viac? Čítaj!

Ďalší ročník projektu na rozvoj podnikateľských zručností

20November

dalsi-rocnik-projektu-na-rozvoj-podnikatelskych-zrucnosti

Po minuloročnom vynikajúcom úspechu nášho tímu Flexboxákov v projekte na podporu podnikateľských zručností iNOVEum sa v tomto roku rozbieha nový ročník. Ďalší nádejní Javoráci sa chcú na problémy pozerať podnikateľskou optikou a rozvíjať svoje individuálne, inovatívne a kritické myslenie. Budeme držať palce ;)

Výmenné pobyty študentov

20Október

vymenne-pobyty-studentov

Vážení rodičia, milí študenti!

Ak máte záujem stráviť školský rok alebo polrok v cudzine, kdekoľvek na svete, nadišiel čas nad tým pouvažovať a rozhodnúť sa. ROTARY KLUB Spišskej Novej Vsi práve v tomto období prijíma žiadosti na školský rok 2018/2019.

Diana na konferencii JA Mladý líder 2017

12Október

diana-na-konferencii-ja-mlady-lider-2017

Spomínate si ešte na naše šikovné študentky Aďku Bellušovú a Dianu Blahutovú, ktoré sa minulý školský rok zapojili v rámci seminára z ekonómie do súťaže Bankomat nápadov? So svojim projektom pomoci Útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom si v národnom kole vybojovali 3. miesto.

Okrem vecnej ceny si dievčatá zároveň „vysúťažili“ možnosť zúčastniť sa v dňoch 19. – 22. 9. 2017 konferencie s názvom JA Mladý líder 2017, ktorá sa konala v Bellušských Slatinách.

Turistika - III. B a Sp. A

29September

turistika-iii-b-a-sp-a

V pondelok 2.10. 2017 sa uskutoční pre žiakov 3.B a Sp.A turistická časť Kurzu ochrany života a zdravia vo Vysokých Tatrách. Zraz je najneskôr 6:50 na železničnej stanici v SNV. Odchod vlaku je 7:05. Plánovaná trasa je zo Štrbského plesa na Popradské pleso, zdatnejší žiaci prípadne na Ostrvu. Potrebné je zabezpečiť si čo najskôr lístok na vlak, vhodnú výstroj, t.j. pevnú obuv, teplé a nepremokavé oblečenie, náhradné oblečenie, stravu, pitný režim a preukaz poistenca.

Deň EÚ v meste Spišská Nová Ves

25September

den-eu-v-meste-spisska-nova-ves

Dňa 8.9.2017 sa v koncertnej sále Reduty uskutočnilo podujatie Deň EÚ v meste Spišská Nová Ves 2017 za účasti mladých ľudí, študentov miestnych stredných škôl.

Anička, ako zástupca Slovenska, na Willy Brandt Conference v Nórsku.

10September

anicka-ako-zastupca-slovenska-na-willy-brandt-conference-v-norsku

Willy Brandt bol nemecký ľavicový politik , ktorý dostal Nobelovu cenu za mier v roku 1971. Presne po ňom sa niesol názov konferencie, na ktorej sa celý víkend, 1.9–3.9.2017, riešila problematika imigrantov, terorizmu a extrémizmu. Pozvanie od IFM-SEI a Framfylkingen bolo prijaté a zástupca za Slovensko bol na ceste.

Preukaz ISIC/EURO<26

20August

preukaz-isic-euro-26

Vážení rodičia, milí študenti,

aj v tomto šk. roku máte možnosť objednať si študentský preukaz ISIC/EURO<26, ktorý má viacero funkcií. Okrem toho, že funguje ako medzinárodný identifikačný preukaz študenta, môžete ním získať množstvo rôznych zliav a v neposlednom rade ho môžete využiť na zľavnené cestovné v rámci MHD, SAD a ŽSR.

1. miesto v súťaži EÚ INVEST HUNT

29Jún

1-miesto-v-sutazi-eu-invest-hunt

Súťaž EÚ Invest Hunt je regionálna školská súťaž zameraná na poznávanie svojho mesta a projektov financovaných z európskych fondov, ktoré zlepšujú život v regióne. Úlohou tímu je zdokumentovať 6 zmien v meste, ktoré boli financované z fondov EÚ a odpovedať na súťažné otázky v čo najkratšom čase. Všetky stredné školy v meste môžu postaviť ľubovoľný počet 5-členných družstiev do tejto súťaže.

Víťazmi pre tento rok sa stali naši Javoráci v zložení Katka Stupáková (3.B), Simona Safková (3.B), Elena Kovalská (3.B), Jakub Lengvarský (Sp.B), Tatiana Hantáková (Sp.A). Získali veľmi zaujímavé a hodnotné vecné ceny.

Štyri a viac divov na Ďurkovci

26Jún

styri-a-viac-divov-na-durkovci

Vďaka o.z. VERBUM BONUM a podpore Nadácie Ekopolis, v spolupráci s Mgr. Zuzanou Hricovou sme sa v jedno májové dopoludnie zúčastnili tohto veľmi zaujímavého projektu: 4 a viac DIVOV na Ďurkovci Jedným z našich regionálnych „divov“ je Skamenené treťohorné more na Spiši THETYS – Kameňolom Ďurkovec.

Mnohí domáci nepoznajú význam tejto výnimočnej paleontologickej lokality a žiaci našej školy triedy Tercia A a Príma A, mali možnosť sa takéhoto projektu zúčastniť a prehĺbiť si učivo zážitkovou formou pri hľadaní skutočných skamenelín.

Stránkovanie
1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23