Úspechy

iBobor 2011/2012

02Február

ibobor-2011-2012

Už ste sa nemohli dočkať? Je to tu! Po vynikajúcom úspechu z minulého roku sa 78 študentov Javorky rozhodlo i tento rok popasovať so zaujímavými logickými a algoritmickými úlohami. Zapojili sa do celoslovenského kola medzinárodnej internetovej súťaže iBobor, ktorej sa zúčastnilo 36 382 žiakov z celého Slovenska. A naša bilancia? 27 úspešných riešiteľov, z toho jeden víťaz v kategórii Benjamín: Ján Gerčák(S.B).

Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

01Február

olympiada-v-anglickom-jazyku-okresne-kolo

Aj tento rok Javorka tradične zabodovala v okresnom kole známej postupovej súťaže  – v Olympiáde v anglickom jazyku. Jej cieľom je preveriť nielen jazykové kompetencie súťažiacich, ako sú počúvanie a čítanie s porozumením, kde je nutnou podmienkou slovná zásoba a gramatika, ale aj praktické ovládanie jazyka, kde mohli študenti prejaviť svoju tvorivosť i fantáziu a preukázať jazykovú pohotovosť v dialógoch.

A tu sú umiestnenia v jednotlivých kategóriách:

• 1. miesto Samuel Verbovský v kategórii 1B
  • 1. miesto Peter Macejko v kategórii 2A
  • 2. miesto Alica Kačengová v kategórii 3B

Títo olympionici nás budú reprezentovať na krajskom kole v Košiciach. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palec do ďalšieho porovnávania síl ;)

Úspech v medzinárodnej súťaži Genius Logicus

29Január

uspech-v-medzinarodnej-sutazi-genius-logicus

Matej J a k u b e k, študent štvrtého ročníka ( kvarta B ) osemročného štúdia Gymnázia na Javorovej ulici v Spišskej Novej Vsi, významne zabodoval v medzinárodnej súťaži Genius Logicus. Je to najobľúbenejšia medzinárodná logická súťaž, ktorá precvičuje prirodzený intelekt žiakov a ich kombinačné schopnosti ako ten najlepší základ pre správne riešenie problémov. Matej súťažil 23. novembra 2011 v Košiciach a následne sa umiestnil na 6. mieste v konkurencii ôsmich európskych krajín, pričom od prvého miesta ho delilo iba deväť bodov. Blahoželáme :)

PaedDr. Gabriela Zahurancová

Šport v mesiaci december

15Január

sport-v-mesiaci-december

Aj v mesiaci december žiaci našej školy žali úspechy na športovom poli.

Skvelé 1. miesto v obvodnom kole v basketbale dosiahli naši žiaci: Macejko, Dovčík, Pižem, Korfanta, Kamenický R., Verbovský, Bučák, vybojovali si tak účasť na majstrovstvá kraja, kde sa niektorí z nich prebojovali už po tretí krát v rade. Pevne dúfame, že nadviažu na vynikajúce výsledky z predchádzajú­cich rokov,

Radosť aerobičiek v Košiciach

29November

Ani v Košiciach naše nadšenkyne aerobicu nesklamali. Na krajskom kole aerobicu v Košiciach sa naše dievčatá v štvorhodinovom maratóne predviedli, ako sa patrí. Už v januári bude na najúspešnejšiu štvoricu z nich čakať reprezentácia na celoslovenskom kole. Držte teda už teraz prsty Juliane Sopkovej, Anne Liteckej, Simone Streberovej, Monike Hozovej a Kataríne Halásovej !

Veríme, že nesklamú a v tvrdej konkurencii dokážu celému Slovensku, že aj v menšom mestečku sa dá robiť veľký šport.

Krásny úspech v aerobicu

22November

krasny-uspech-v-aerobicu

Na obvodnom kole aerobikového maratónu, ktorý po dvojročnej odmlke organizovalo dňa 22.11. 2011 Centrum voľného času v Spišskej Novej Vsi, sa naše dievčatá umiestnili na prvých troch priečkach.

Cezpoľný beh

03Október

cezpolny-beh

Máme za sebou prvú súťaž z kalendára SAŠŠ  – Majstrovstvá okresu v Cezpoľnom behu, do ktorej sa úspešne zapojili aj naši žiaci.

Študent roka 2010/2011

04September

student-roka-2010-2011

Titul Študent roka 2010/2011 získala Alica Kačengová, študentka 2. B triedy, ktorá svoj všestranný talent preukázala v mnohých súťažiach.

Kompletné výsledky súťaží v šk. roku 2010/2011

30August

kompletne-vysledky-sutazi-v-sk-roku-2010-2011

V šk. roku 2010/2011 naši študenti nelenili a v takomto počte sa úspešne zapojili do jednotlivých druhov súťaží:

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]