Úspechy

04Apríl

top-javorka

A je to tu!

Oficiálny hodnotiaci rebríček gymnázií na Slovensku vytvorený Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) uverejnený včera denníkom SME!

Podčiarknuté a sčítané:

• Sme v regióne Spiša najlepšie gymnázium!
  • Košickom kraji sme sa umiestnili na piatom mieste! Zaradili sme sa tým medzi gymnáziá takých zvučných mien ako Poštová či Šrobárka v Košiciach.
  • V porovnaní s gymnáziami na celom Slovensku sme sa umiestili v rebríčku na 28. mieste (žiadne iné novoveské gymnázium sa do rebríčka NAJ škôl ani nedostali!)

24 hodín s EÚ

24Marec

24-hodin-s-eu

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Katedrou európskych politík SPU Nitra a s Inštitútom bankového vzdelávania NBS vybrali naše Gymnázium Javorová ako 1. školu na Slovensku pre realizáciu projektu „24 hodín s EÚ“ .

Poslaním projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii a fungovaní jej inštitúcií.

Obrazy našich študentov na výstave

19Marec

obrazy-nasich-studentov-na-vystave

Tento týždeň prebieha v obchodnom centre Madaras výstava obrazov, ktoré nakreslili naši študenti pod vedením Arthura Smitha – v predmete Umenie a kultúra. Príďte sa pozrieť, aké kresby vytvorili naši bilingvalisti – sami uznáte, že sa nemajú za čo hanbiť. Tešíme sa, že máme takých talentovaných študentov práve na našej škole. Viac fotiek si môžete prezrieť v galérii. Ešte raz Vás srdečne pozývame na prehliadku.

Čo vieme o našich hviezdach?

12Marec

co-vieme-o-nasich-hviezdach

Tento týždeň sa konalo v priestoroch Spišského osvetového strediska regionálne kolo už tradičnej fyzikálnej súťaže Čo vieš o hviezdach. Naše gymnázium v tejto súťaži každoročne zastupuje študentka Alica Kačengová, ktorá jednoznačne a s prehľadom obsadila 1. miesto. Niet sa čo čudovať – po jej úspechoch v minulých rokoch, kedy sa zakaždým prebojovala až medzi celoslovenskú špičku, jej želáme prvenstvo aj na krajskom kole a veríme, že aj tento rok zažiari v celoslovenskom meradle čo najjasnejšie. Alica – fandíme Ti a sme na teba hrdí!

2. miesto v KK nemeckej olympiády

15Február

2-miesto-v-kk-nemeckej-olympiady

Ján Gerčák, študent T.B, si na Krajskom kole nemeckej olympiády v Košiciach vybojoval cenné 2. miesto.

K jeho úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšieho ročníka súťaže.

PK NEJ

Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

14December

Dňa 14. decembra 2012 sa uskutočnilo školské kolo nemeckej olympiády, do ktorého postúpili najúspešnejší riešitelia písomnej časti z pondelka, 10.12. 2012.

Naše študentky ocenené v Košiciach

04December

nase-studentky-ocenene-v-kosiciach

Stalo sa už tradíciou, že z príležitosti osláv Dňa študentov predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa oceňuje vybraných študentov stredných škôl za mimoriadne študijné výsledky a účasť na medzinárodných a celoslovenských olympiádach a súťažiach.

Deň študentstva na radnici

19November

Už tradične bývajú pri príležitosti osláv Dňa študentstva oceňovaní tí najúspešnejší študenti stredných škôl aj na pôde mesta. Ani tento rok nechýbali na tomto slávnostnom akte naši najlepší športovci, riešitelia olympiád a účastníci vedomostných súťaží.

Sme víťazmi národného kola súťaže Mladý Európan

06Jún

sme-vitazmi-narodneho-kola-sutaze-mlady-europan

2. júna 2012 vyvrcholil 7.ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania v kongresovej sále Hotela Patria**** vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese. Národného kola tejto zaujímavej súťaže sa zúčastnilo celkom 11 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Medzi nimi bolo aj družstvo našich študentiek:

Alica Kačengová /3.B/, Kristína Lorková /Sp.A/, Juliana Sopková /Sp.A/.

Dievčatá sa pod vedením PhDr. Renáty Kudrikovej prebojovali v národnom kole na 1.miesto.

Starší chemici majú nasledovníkov

04Jún

starsi-chemici-maju-nasledovnikov

Aj ďalšie kategórie chemickej olympiády sa môžu pochváliť nielen účasťou ale aj úspechmi na kraji. Dňa 10. 5. 2012 sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo CHO kategórie C a 16. 5. 2012 aj krajské kolo kategórie Dg.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23