Úspechy

Olympiády zo slovenského jazyka

06December

olympiady-zo-slovenskeho-jazyka

Dňa 1. decembra 2016 sme v našej milej Javorke zorganizovali školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka v kategóriách A a B, teda pre starších študentov. Prihlásilo sa 22 odvážnych mladých ľudí od pätnásť rokov, ktorí si preverili svoje znalosti v polhodinovom teste, po ktorom tridsať minút štylizovali sloh. Hádam psychicky najnáročnejšou časťou zápolenia v rodnom jazyku bolo

1.miesto vo vedomostnej súťaži „NAŠE MESTO“

05December

1-miesto-vo-vedomostnej-sutazi-nase-mesto

Dňa 30. 11. 2016 sa uskutočnila vedomostná súťaž Naše mesto, ktorú organizoval Školský úrad a Miestny odbor Matice slovenskej. Naše študentky preukázali, že majú výborné znalosti z histórie Spišskej Novej Vsi a okolia. V konkurencii 10 trojčlenných družstiev zo všetkých stredných škôl v meste obsadili zaslúžene 1. miesto.

Prípravné stretnutie k ďalšej mládežníckej výmene Erasmus+

27November

pripravne-stretnutie-k-dalsej-mladeznickej-vymene-erasmus

Stretnutie sa konalo v polovici novembra a samotná výmena sa bude konať začiatkom nového roka, tentokrát v Rakúsku. Vycestovať budú mať príležitosť štyria Javoráci (pod 18 rokov) s možnosťou získať YouthPass certifikát.

Naša úspešná Andrea

25November

nasa-uspesna-andrea

Andrea Lengvarská (Sp.A) si v stredu 16. novembra pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva prevzala z rúk predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu a podpredsedu KSK Emila Ďurovčíka symbolické ocenenie.

Florbalová Javorka

20November

florbalova-javorka

A máme za sebou Okresné majstrovstvá vo florbale. V kategórii žiakov SŠ získali naši chalani zlaté 1. miesto, tím chlapcov v kategórii ZŠ obsadil bronzovú pozíciu. Zahanbiť sa nedali ani dievčatá, v kategórii žiačok ZŠ si naše florbalistky vybojovali parádnu striebornú medailu.

Návšteva ÚPSVR

20November

navsteva-upsvr

V piatok 11. 11. 2016 sme sa v rámci Seminára z ekonómie zúčastnili besedy na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, kde sme získali informácie o základných službách, ktoré úrad práce poskytuje. Diskutovali sme

Slovenčinárska elit/k/a

03November

slovencinarska-elit-k-a

Kto vie po slovensky? Jasné, že my všetci sme Slováci sťa repy, no s tou slovenčinou to až také jednoduché veru nie je. A najmä, keď ide o olympiádu v slovenskom jazyku. Termíny horia, kategória C – naše tercie a kvarta teda vyslali tých najlepších zo svojich radov.

KLASICI V KOMIKSE

23Október

klasici-v-komikse

…zdanlivo nezlučiteľné javy spája názov výtvarnej súťaže, do ktorej sa ešte koncom uplynulého školského roku zapojila Ema Lavríková, študentka III. B.

Inšpirovala sa biografickou prózou publicistu, historika a spisovateľa Tomáša Winklera Čas pred nesmrteľnosťou, v ktorej autor pútavou formou približuje čitateľom okamihy zo života slovenského národovca Svetozára Hurbana Vajanského.

LENKA na celoslovenskom finále súťaže EUSTORY

28September

lenka-na-celoslovenskom-finale-sutaze-eustory

EUSTORY je sieť dejepisných súťaží po celej Európe. Do 11.ročníka tejto súťaže sa zapojila aj naša študentka Lenka GORECKÁIII.A. Hlavnou časťou jej práce bola historická fotografia, ktorá dokumentovala udalosť, epochu v minulosti. Jej výskumná práca mala názov Ján Cvaniga zo Šuňavy.

Genius logicus

27Jún

genius-logicus

Toho roku sa súťažiacim v medzinárodnej online súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Všetkým súťažiacim ďakujeme za to, že nelenili a trošku si svoje závity prevetrali, no zvlášť blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo umiestniť na popredných národných, či medzinárodných priečkach tejto súťaže. Výsledky: Genius Logicus - výsledky.pdf