Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Víťazi národného kola MLADÝ EURÓPAN v Bruseli.

03Marec

vitazi-narodneho-kola-mlady-europan-v-bruseli

Dvojmiliónové hlavné mesto Belgicka je považované za metropolu Európskej únie. Tiež tu sídli NATO. Napriek križovatke kultúr si drží jedinečný charakter. Jeho neopakovateľný kolorit boli spoznávať víťazi národného kola vedomostnej súťaže „Mladý Európan“: Andrea Lengvarská (Sx.B), Karin Štiffelová (IV.B) a Daniel Hanuščin (Ok.B).

V okresnom finále vo volejbale žiakov sa nám darilo

03Marec

v-okresnom-finale-vo-volejbale-ziakov-sa-nam-darilo

Študenti našej školy opäť potvrdili, že v športovej činnosti dosahuje Javorka dlhodobo výborné výsledky. Dôkazom toho sú aj druhé miesta žiakov a žiačok v okresnom finále vo volejbale, ktoré sa konalo v ZŠ na Nejedlého ulici v dňoch 26.2 a 1.3. 2016.

Skvelý výkon podali hlavne

Strieborné umiestnenie aj v dejepisnej olympiáde

24Február

strieborne-umiestnenie-aj-v-dejepisnej-olympiade

Iste ste počuli o zlatom a striebornom umiestnení našich geografov. Podobný víťazný triumf sa v tom istom týždni podaril aj Filipovi Bajtošovi (K.A), ktorý zabojoval v okresnom kole dejepisnej olympiády. V kategórii C (9. ročník ZŠ) obsadil z 25 súťažiacich krásne 2. miesto.

1. a 2. miesto v geografickej olympiáde

24Február

1-a-2-miesto-v-geografickej-olympiade

V poslednom týždni pred jarnými prázdninami nám urobili veľkú radosť mladí geografi Marek Žilavý (P.A) a Jakub Šťastný (S.A). V obvodnom kole geografickej olympiády súťažili v kategórii F (6. a 7. ročník ZŠ) a spomedzi 47 súťažiacich obsadili nádherné 1. (Marek) a 2. miesto (Jakub).

1.miesto v celoslovenskej súťaži Speaker´s Corner!

10Február

1-miesto-v-celoslovenskej-sutazi-speaker-s-corner

Aj tento rok sa naša škola zapojila už do 8.ročníka súťaže v rečníckych prejavoch žiakov stredných a základných škôl v anglickom jazyku pod názvom Speaker`s Corner. A hádajte čo? 1.miesto získala naša študentka z bilingválnej triedy Lenka Volková. Súťaž sa organizuje z dôvodu, že čoraz viac a viac ľudí hovorí po anglicky a sú to hlavne mladí ľudia. Počítalo sa preto so širokým spektrom súťažiacich. Keďže mladí ľudia veľa cestujú a prinášajú si so sebou v jazyku určité veľmi hovorové a neformálne zvyky.

Zuzička opäť potešila!

09Február

zuzicka-opat-potesila

Zaiste si spomínate na obrovský úspech našej Zuzany Hricovej, ktorá koncom minulého školského roka vyhrala II. miesto v celonárodnom kole recitačnej súťaže Dilongova Trstená 2015. Zuzka študuje tento rok už v sekunde a vo svojom víťaznom ťažení pokračuje ďalej.

Športové výsledky Javorky v prvom polroku

29Január

sportove-vysledky-javorky-v-prvom-polroku

Študenti našej školy pravidelne dosahujú výborné výsledky v športovej činnosti a úspešne reprezentujú našu školu na okresných, krajských, ale aj celoslovenských súťažiach. Aj v prvom polroku šk. r. 2015/2016 sa môžeme pochváliť peknými výsledkami.

Olympiádová žatva úspešná

19Január

olympiadova-zatva-uspesna

V utorok a vo štvrtok minulého týždňa nás ešte tak trošku prázdninovo naladených čakala už po druhýkrát organizácia Okresného kola olympiády v nemeckom jazyku a olympiády v anglickom jazyku. Išlo o kategórie starších študentov – 2A (1. a 2. roč. gymnázií a hotelových akadémií ),2B (3.a 4.ročník gymnázií a hotelových akadémií) a 2D (ostatné stredné odborné školy) a v prípade anglického jazyka 2C2 (anglofónni študenti).

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

20December

skolske-kolo-olympiady-zo-slovenskeho-jazyka

Vo štvrtok 10. decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo 8. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka v dvoch kategóriách – A a B.

Zúčastnili sa ho: Andrea Lengvarská ( Sx.A), Maroš Mariančík ( Sx.A ), Andrea Makarová ( Sx.B ), Lenka Volková ( I.B ), Eva Psotiaková ( II.A ), Alexandra Škovránová ( II.A ), Veronika Kacvinská ( II.A ), Denis Dzurňák ( II.B ) a Mária Dudžáková ( IV.B ).

Samotná súťaž pozostávala z troch častí.

Papier kole

15November

papier-kole

Pod týmto záhadným názvom sa skrýva unikátna výstava slovenskej koláže, ktorú navštívili 4. novembra 2015 v rámci vyučovania výtvarnej výchovy žiaci prímy A v Galérii umelcov Spiša. Galerijné priestory umožnili našim najmladším študentom oboznámiť sa s tvorbou 53 slovenských výtvarníkov, ktorých spája práve spomínaná technika koláže.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21