Úspechy

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

"Selfies" nášho mesta do Austrálie!

selfies-nasho-mesta-do-australie

Už ste si urobili „selfie“? Pre tých, ktorí by náhodou nevedeli o čo ide, tak je to fotka, na ktorej vyfotíte sám seba. Ide o veľmi populárnu zábavu najmä medzi mladými ľuďmi. Naši študenti sa ale rozhodli urobiť selfie nášho mesta. Ako to? Nuž, v rámci projektu INTERNATIONAL SELFIES trieda Tercia A vytvorila zábavnou formou projekty o meste Spišská Nová Ves za pomoci fotiek selfies. Tieto projekty boli odoslané do Kanady a Austrálie, kde majú reprezentovať naše krásne mesto a jeho atrakcie. Študenti v súčasnosti očakávajú podobné odpovede z týchto zemí. Pozrite si niektoré podarené selfies v galérii.

Lekcie "naživo" z Kanady, Bermúd a USA

lekcie-nazivo-z-kanady-bermud-a-usa

Od februára sa žiaci prvých a druhých ročníkov bilingválnych tried a tercie A aktívne zapájali do špecifických hodín anglického jazyka a to spoločne so študentmi z iných štátov. Ako? Ide o projekt LIVE SKYPE LESSONS and INTERNATIONAL SELFIES. Znamená to, že naši žiaci zažili 5 anglických lekcií v priamom spojení cez Skype so študentmi v Ontáriu v Kanade, na Bermudách a v USA.

Otvorená hodina anglického jazyka

otvorena-hodina-anglickeho-jazyka

Naša škola mala tento týždeň česť hosťovať metodický seminár pre učiteľov anglického jazyka stredných škôl GO BEYOND REGULAR TEACHING, ktorú usporiadalo s našou spoluprácou vydavateľstvo Macmillan Education. Vedúcim lektorom tohto seminára bol Mgr. Martin JelínekBright House Language Institute. Učitelia z rôznych škôl sa mali možnosť oboznámiť s moderným prístupom a motivačnými aktivitami vo výučbe anglického jazyka…

Naša krajská víťazka!

26Máj

nasa-krajska-vitazka

O talentoch našich študentov sa presviedčame neustále. Najnovším príkladom je študentka Ema Lavríková1.B triedy, ktorá sa pod vedením pani učiteľky Osvaldovej zapojila do výtvarníckej súťaže pre stredné školy v Košickom kraji. Súťaž sa nazýva „Oslava jari – prebúdzanie sa k životu“ a cieľom bolo, aby študent – autor diela (formou obrazu, koláže, či plagátu ľubovoľnou technikou) vytvoril svoju predstavu osláv prichádzajúcej jari. Naša Ema za zhostila témy súťaže a vytvorila svoje dielo,

Bilancujeme chemickú olympiádu v školskom roku 2014/2015.

25Máj

bilancujeme-chemicku-olympiadu-v-skolskom-roku-2014-2015

Začali sme kategóriou D (kvarta a pokúsila sa aj tercia). Po zvládnutí domáceho kola úspešne vyriešili školské kolo a na okres 26.3.2015 postúpili študenti Tamarka Krestianová a Sebastián Petruška. V konkurencii žiakov z 11– tich ZŠ sa umiestnili takto:

• 4. miesto – Sebastián Petruška (K.A)
  • 5. miesto – Tamara Krestianová (K.A)

Naši mladí zdravotníci aj tento rok na stupni víťazov!

25Máj

nasi-mladi-zdravotnici-aj-tento-rok-na-stupni-vitazov

Naše javorácke Družstvo prvej pomoci DPP obsadilo 2. miesto v regionálnej súťaži, kde súťažili stredoškoláci z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy a Levoča. Súťaž každoročne organizuje Slovenský Červený kríž so sídlom v našom meste.

Štúrov Zvolen

14Máj

sturov-zvolen

Lenka KRIŠANDOVÁ, žiačka Tercie A, a Denis DZURŇÁK, študent 1.B, si vyskúšali jedno umení v dejinách ľudstva – umenie rečniť pred publikom – v okresnej súťaži Štúrovho Zvolena. Súťaž pozostávala z dvoch disciplín – z prednesu voľnej témy v podobe výkladu či úvahy a improvizovaného prejavu podľa vyžrebovanej témy. Obom súťažiacim sa v početnej konkurencii podarilo získať 2. miesto vo svojich kategóriách, a tak im možnosť reprezentovať Javorku v celoštátnom kole unikla len o vlások!

Víťazstvo v krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína

06Máj

vitazstvo-v-krajskom-kole-hviezdoslavovho-kubina

Klasika Marka Twaina – alebo návod na „Skrotenie bicykla“ v podaní Adriána ONDOVA, študenta 1.B, očarili nielen okresnú, ale aj krajskú porotu. Adrián si zo súťaže v umeleckom prednese prózy v kategórii SŠ, ktorá sa konala 5. mája 2015 v Michalov­ciach, odnáša trofej najcennejšiu – 1. miesto ;) ;)

Rétorika po Javorácky

01Máj

retorika-po-javoracky

Práve Ty čítaš práve teraz tento riport? Práve Ty ma počúvaj, lebo práve Teba čakáme budúci rok podporiť rétoriku, si v práve prísť! Prečo? Lebo práve na Javorke sa skrýva v mladých ľuďoch dychvyrážajúci potenciál !

Práve v stredu, v deň, ktorý sa tváril právom ako nepravý piatok, práve o pol jedenástej, právom sa stal víťazom školského kola súťaže Štúrov Zvolen práve Denis Dzurňák (1.B), pravý majster v rétorike.

Mladý Európan 2015

28Apríl

mlady-europan-2015

,,Mladí Európania" z našej školy opäť úspešne zabodovali v regionálnom kole, ktoré bolo 22. apríla 2015 v Spišskej Novej Vsi. Získali 1.miesto a ich vedomosti boli ocenené tabletmi. Víťazi – Andrea Lengvarská (Kv.A), Daniel Hanuščin (Sp.B), Karin Štiffelová (3.B) postupujú do národného kola, ktoré sa bude konať v Bratislave v hoteli Bôrik.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21