Študentská rada

Pomôžme rodinám v kríze

25November

pomozme-rodinam-v-krize

V tento predvianočný čas organizuje OZ Život v meste SNV a mesto Spišská Nová Ves zbierku na pomoc v rodinám v kríze. Aj v tomto roku chceme podporiť túto peknú myšlienku a preto vás, milí žiaci prosíme, aby ste do školy prinášali trvanlivé potraviny, z ktorých sa dá uvariť teplé jedlo. Okrem potravín môžete prinášať aj drogériu, hlavne plienky, sušené mlieko pre dojčatá, detskú drogériu, sprchové gély, zubné pasty a pod. Zbierku zastrešuje u nás pani Mgr. Zuzana Kaščáková. Na chodbe bude pripravený kôš, kde budete môcť prinesené veci ukladať.

Vopred vám všetkým ďakujeme za vaše dobré srdce, ktoré chce pomôcť.

Čo znamená „nežná revolúcia“?

18November

co-znamena-nezna-revolucia

Milí naši žiaci a študenti. V spolupráci so Žiackou školskou radou sme pre vás na stredu, 20. novembra 2019, pripravili predpoludnie s témou novembrových udalostí roku 1989. Budeme rozprávať o živote pred rokom 1989 z rôznych uhlov pohľadu a pripomínať si udalosti nežnej revolúcie. Veríme, že v daný deň spoznáte podrobnejšie obdobie, v ktorom žili vaši rodičia, niektorí učitelia a starí rodičia a doceníte význam zmeny režimu, o ktorú sa zaslúžili odvážni ľudia v roku 1989.Tešíme sa na vás.

Vyučovanie bude prebiehať v netradičnom režime. Bližšie informácie nájdete v prílohách: Nežná_príma-kvarta.docx Projekt Nežná.xlsx

Študenti prímy – kvarty pôjdu na obed po absolvovaní svojich projektových blokov o 12.00, študenti vyššieho stupňa gymnázia po skončení triednych aktivít o 13.00.

Svetový deň výživy

15Október

svetovy-den-vyzivy

16. október ako Svetový deň výživy vyzýva k zdravému stravovaniu sa, čo je významný faktor ovplyvňujúci naše zdravie. Cieľom je dosiahnuť zníženie energetického príjmu, príjmu tukov, cholesterolu, sacharidov a soli v strave. Správna výživa sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave obyvateľstva, ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení.

Kam na vysokú? Kam po strednej?

17Jún

kam-na-vysoku-kam-po-strednej

Milí študenti prinášame Vám aktuálny prehľad možností štúdia na vysokých školách. Pozrite si elektronický časopis Kam na vysokú a informácie v ňom Vám iste pomôžu sa správne rozhodnúť! Pre tých, ktorí sa chcú rovno po strednej škole zaradiť na pracovný trh, sú uvedené aj mnohé pracovné príležitosti.

Plus pripravuje sa výstava Kam na vysoku dna 17.10.2019 v pri­estoroch hotela Satel v Poprade. Na podujatí očakávame účasť slovenských a zahraničných vysokých škôl. Na jeseň Vás budeme informovať o tom, aké školy sa budu na výstave prezentovať.

Prezidentské voľby na Javorke

07Február

prezidentske-volby-na-javorke

Prvé kolo simulovaných volieb na post prezidenta SR sa bude na našej škole konať v stredu 13.2. 2019.

Tieto simulované voľby organizuje OZ Pre stredoškolákov a ďalšie informácie o ich aktivitách si môžete nájsť na na linku https://www.studentskevolby.sk/.

Študentské voľby sú apolitický projekt, ktorý nemá a ani nesmie tvoriť študentom názory, ale vedie ich k tomu, aby si vytvárali vlastné názory a otvorili diskusiu o témach spojených s inštitúciou prezidenta.

Pozývame na Deň otvorených dverí - aktualizácia

29Január

pozyvame-na-den-otvorenych-dveri-aktualizacia

Uvažujete o štúdiu v bilingválnej podobe v anglickom jazyku? V tom prípade je pre Vás deň D 30.január 2019. Presne vtedy totiž organizujeme Deň otvorených dverí, kedy môžete prísť k nám zistiť info o štúdiu, prijímačkách, môžete zažiť ukážky hodín vyučovaných v ANJ, pozhovárať sa s aktuálnymi študentmi, stretnúť učiteľov, lektorov zo zahraničia a urobiť si tak presný pohľad na štúdium u nás!

Pozývame žiakov 8-meho a 9-teho ročníka základných škôl, ale aj rodičov, babky, dedkov, kamošov či našich priaznivcov :) Tešíme sa na Vás!

Pridané 29.1.2019:

Modelové zasadnutie Európskej Únie sa bez nášho zastúpenia nezaobišlo

05December

modelove-zasadnutie-europskej-unie-sa-bez-nasho-zastupenia-nezaobislo

V dňoch 29.–30. novembra sa na Gymnáziu arm.gen.L.Svobodu v Humennom uskutočnil už 13. ročník Modelového európskeho parlamentu, na ktorom sa zúčastnili aj naše študentky. Pracovalo 26 dvojčlenných delegácií žiakov gymnázií z takmer celého Slovenska.

Potravinová zbierka - aj my chceme pomôcť

03December

potravinova-zbierka-aj-my-chceme-pomoct

Nie je samozrejmosťou mať doma vždy plnú chladničku a dopriať si to, na čo máme práve chuť. Aj v našom okolí sú rodiny, ktoré bojujú s existenčnými problémami ako je absencia jedla. Zapájame sa do zbierky „Kilo na pomoc pre rodiny v kríze“ a chceme pomôcť. Aj TY? Podrobnosti čítaj ďalej…

Výnimočný projekt – výnimočné školy

30November

vynimocny-projekt-vynimocne-skoly

Vážený predseda KSK pán Trnka, vážený pán riaditeľ, …na vašich školách sa dejú úžasné veci. …“ Takto znie začiatok listu pána Zachara – riaditeľa Národnej kancelárie DofE Slovensko, ktorý listom chcel upriamiť pozornosť najvyšších predstaviteľov Košického samosprávneho kraja na výnimočný projekt DofE. 8 zo 63 stredných škôl v košickom kraji sa do uvedeného projektu zapojilo. My do tejto osmičky patríme!

Deň študentstva & Mikuláš 2017

05December

den-studentstva-mikulas-2017

Nielenže je 6.12. Mikuláša a na vás beťárov budú doma ráno čakať dobroty, ale študentská rada má pre vás ďalšie prekvapko.

Streda bude SPEŠL. Nenos knihy, domáce úlohy ani referáty, lebo v stredu sa učíme POKROKOVO a spoznávame svoje možnosti.

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5