Študentská rada

Stránkovanie
1 2 3 4 [5]

KomPrax - "Umenie a čo s ním"

14December

Tento týždeň sa rozbehla fotografická súťaž „Umenie a čo s ním“. Cieľom tejto súťaže je priblížiť umenie pomocou fotografií a poskytnúť naň viacero pohľadov. Bola by som veľmi rada, keby ste sa zapojili práve Vy a ukázali nám Váš pohľad pomocou fotografie, Váš malý príbeh na obrázku. Či už ste skúsený fotograf alebo len nadšené dieťa, veľmi radi uvítam Vašu prácu. Podmienky tejto súťaže sú jednoduché. Stačí si vybrať 5 najlepších fotografií na nižšie uvedené témy, zaslať ich na e-mailovú adresu umenieacosnim@gmail.com v čo najlepšej kvalite a uviesť svoje osobné údaje v podobe Vášho mena, tel. čísla a veku. Uzávierka súťaže je 31. decembra 2011.

Témy:

1. Umenie byť výnimočný
  2. Svetlo umenia
  3. Ako vnímam umenie ja

Verím, že sa mnohí z Vás zapoja a že práve Vy prostredníctvom tejto súťaže v sebe nájdete skrytého umelca! S otázkami sa obráťte na žiačky sexty A alebo svoju otázku zašlite na vyššie spomínanú e-mailovú adresu.

Lenka Kleinová, sexta A

KomPrax - "Vidím svet inak"

14December

komprax-vidim-svet-inak

V rámci národného projektu KomPrax (kompetencie pre prax) sme my – študentky Sexty A – v sobotu 10.12.2011 s pod­porou Európskej únie zrealizovali malý projekt.

Deň študentstva 2011

28November

den-studentstva-2011

18. novembra sa na našej škole konal deň študentstva. Študentská rada sa spolu s učiteľmi snažila otvoriť čo najviac aktivít rôzneho charakteru, aby si každý našiel to svoje. Od športových aktivít (volejbal, florbal, cvičenie pilates, tlak na lavičke, hrazda, pravidlá baseballu – Jack Brofman), zábavných hier (partička, grafity, javoroloviny, piškvorky) cez besedy (Rozvoj osobnosti mladého človeka, Ako správne získavať vedomosti – bezbolestne, „Pírko“) a rôzne iné aktivity (miestnosť spoločenských hier, premietanie filmov, nemecké reálie, Cesta do a zo školy, môj ZOO-priateľ). Z môjho pohľadu si myslím, že sme robili všetko, aby bol tento deň pre Vás zaujímavý a veríme, že každého z Vás niečo aspoň trošku zaujalo. Tešíme sa na ďalšie ročníky :)

Tóno Smatana, predseda Študentskej rady

Uličnica na Javorke

15November

ulicnica-na-javorke

Dlhodobé fungovanie peer aktivistov na našom gymnáziu pod vedením Mgr. Jely Böhmerovej sa pomaly ale iste pretavuje do aktívnej pomoci aj v iných formách. Po dobrovoľnom darcovstve krvi a pomoci pri realizácii oficiálnych verejných zbierok Ligy za duševné zdravie (Nezábudka) a pri prevencii týrania detí (Bez modrín) sa naši študenti rozhodli pomôcť aj pri ďalšom projekte – Hodina deťom.

Dnes to riadi študentská rada

14November

Milí študenti,

Deň študentstva sa blíži. Tento rok ho budeme oslavovať 18.11. (piatok) rovnakou formou ako po minulé roky. V spolupráci s učiteľmi sme pre vás pripravili 25 aktivít, ako ste si mohli všimnúť na plagáte dole pri schodoch.

Študentská kvapka krvi

26Október

studentska-kvapka-krvi

Dňa 20. októbra sa 16-členná skupinka študentov 4. ročníka zúčastnila akcie s názvom Študentská kvapka krvi. O tejto kampani sme sa dozvedeli prostredníctvom pani profesorky Osvaldovej, ktorá sa jej zúčastnila spolu s nami.

Miesto dlhšieho spánku sme si vybrali túto alternatívu. Pre niekoho snáď možnosť uliať sa na deň z vyučovania, no pre nás presvedčenie, že ideme urobiť správnu vec. Kto by si bol pomyslel, že už o siedmej hodine ráno budeme nastúpení na hematologicko- transfúznom oddelení v novoveskej nemocnici…

Stránkovanie
1 2 3 4 [5]