Uchádzačom o bilingválne štúdium

Pre uchádzačov o bilingválne štúdium

Stránkovanie
[1] 2 3

Informácia pre záujemcov o bilingválne štúdium v školskom roku 2020/2021

05Jún

informacia-pre-zaujemcov-o-bilingvalne-studium-v-skolskom-roku-2020-2021

V zmysle Rozhodnutia Ministerstva školstva o termínoch, organizácii prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020 zo dňa 29.4.2020 sa 4. júna 2020 ukončilo 1. kolo prijímacieho konania do 1. ročníka zápisom prijatých uchádzačov.

Pre štúdium v študijnom odbore7902 J 74 – bilingválne štúdium v školskom roku 2020/2021 máme ešte 5 voľných miest.

Bližšie informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle 0948 612 526.

PaedDr. Ingeborg Skalská, RŠ

Výsledky prijímacieho konania - bilingválne štúdium

12Máj

vysledky-prijimacieho-konania-bilingvalne-studium

Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium.

Prinášame Vám výsledky prijímacieho konania pre bilingválne štúdium v anglickom jazyku do 1. ročníka v školskom roku 2020/2021:

Prijímacie konanie pre 5-ročné bilingválne štúdium do 1. ročníka v školskom roku 2020/2021

05Máj

prijimacie-konanie-pre-5-rocne-bilingvalne-studium-do-1-rocnika-v-skolskom-roku-2020-2021

Milí žiaci, vážení zákonní zástupcovia,

na základe Rozhodnutia Ministerstva školstva SR o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020 Vám dávame do pozornosti upravené KRITÉRIÁ PRE PRIJÍMANIE ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA GYMNÁZIA pre školský rok 2020/2021, 7902 J 74 – BILINGVÁLNE ŠTÚDIUM V ANGLICKOM JAZYKU :

Upozornenie pre záujemcov o bilingválne a 8-ročné štúdium

03Apríl

upozornenie-pre-zaujemcov-o-bilingvalne-a-8-rocne-studium

Vážení uchádzači o štúdium na Javorke!

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 150 ods. 8 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) svojim rozhodnutím 2020/10610:1-A1030 :

• mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách od 30. marca 2020 do odvolania; riaditelia škôl zabezpečia podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami ško­ly,
  • určuje termíny rozhodujúce pre organizáciu školského roka 2019/2020 takto:

Záujemcom o bilingválne štúdium

18Február

zaujemcom-o-bilingvalne-studium

Vážení záujemcovia o bilingválne štúdium!

Myslíte to so štúdiom u nás vážne? V tom prípade Vám naša škola pre ľahšiu a kvalitnejšiu prípravu na prijímacie skúšky z anglického jazyka prináša

Požiadavky k prijímacím pohovorom z ANJ.pdf

Ak chcete mať konkrétnejšiu predstavu o tom, čo Vás čaká na teste z anglického jazyka, prípadne aj zistiť, kde sú Vaše rezervy, nahliadnite do cvičných prijímačkových testov z ANJ:

Pozývame záujemcov o bilingvál

14Január

pozyvame-zaujemcov-o-bilingval

Si ôsmak alebo deviatak?

Riešiš kam na strednú školu?

Si šikovný a otvorený všetkým možnostiam?

Rád cestuješ a spoznávaš nové krajiny?

V tom prípade príď 30. januára 2020 zistiť niečo viac o bilingválnom štúdiu v anglickom jazyku u nás!

Londýn 2019

14Január

londyn-2019

Tak tento výlet do Londýna bol fakt zážitok“. Myslím si, že toto by vám povedal každý, kto s nami na tomto výlete bol. Ak mám byť úprimná zážitok to bol aj po organizačnej stránke, pretože ako to už s plánovaním výletov býva, vždy sa niečo trochu skomplikuje. V našom prípade bol kameňom úrazu let, ktorý sa preložili o deň neskôr, čo zasa spôsobilo, že sme nemali ubytovanie na poslednú noc. Ale naše šikovné pani učiteľky to samozrejme zvládli a hotel na poslednú noc sa im podarilo vybaviť.

LRN2 be Intercool2ral, Štokholm, Švédsko 2019

25Október

lrn2-be-intercool2ral-stokholm-svedsko-2019

Javorka tentokrát zamierila na sever. Cieľom mládežníckej výmeny bola pre nás opäť trošku netradičná destinácia – Švédsko.

A ako tú výmenu vnímali samotní študenti?

Koncom prázdnin, v termíne od 28. augusta do 4. septembra, sme sa štyria spolužiaci z III.B zúčastnili mládežníckej výmeny vo Švédsku, ktorá niesla názov LRN2 be Intercool2ral. Na projekte sa okrem nás zúčastnili mladí ľudia z ďalších piatich krajín, a to – Bulharsko, Taliansko, Švédsko, Srbsko, Rakúsko.

Kus Javorky na Azorských ostrovoch

22Október

kus-javorky-na-azorskych-ostrovoch

Táto mládežnícka výmena KA1 programu Erasmus+ sa konala v Ponta DelGada na Azorských ostrovoch a ako už názov Going green našepkáva, bola zameraná na životné prostredie.

A čo si z nej odniesli naši Javoráci? Čítajte ďalej ;)

4 medajly Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu putovali i na Javorku.

04September

4-medajly-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu-putovali-i-na-javorku

Vyše 300 mladých ľudí z Prešovského a Košického kraja si včera v Hanušovciach n/Topľou prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Medzi nimi i 4 študenti z Javorky. Išlo o tretí ročník oceňovania absolventov programu na východe republiky. DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred vyše šesťdesiatimi rokmi založil manžel britskej kráľovnej, princ Philip a dodnes je jeho patrónom. Javorákom, ktorí prekonali samých seba blahoželáme ;)

Stránkovanie
[1] 2 3