Uchádzačom o bilingválne štúdium

Pre uchádzačov o bilingválne štúdium

Stránkovanie
[1] 2 3

Upozornenie pre záujemcov o bilingválne a 8-ročné štúdium

03Apríl

upozornenie-pre-zaujemcov-o-bilingvalne-a-8-rocne-studium

Vážení uchádzači o štúdium na Javorke!

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 150 ods. 8 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) svojim rozhodnutím 2020/10610:1-A1030 :

• mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách od 30. marca 2020 do odvolania; riaditelia škôl zabezpečia podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami ško­ly,
  • určuje termíny rozhodujúce pre organizáciu školského roka 2019/2020 takto:

Záujemcom o bilingválne štúdium

18Február

zaujemcom-o-bilingvalne-studium

Vážení záujemcovia o bilingválne štúdium!

Myslíte to so štúdiom u nás vážne? V tom prípade Vám naša škola pre ľahšiu a kvalitnejšiu prípravu na prijímacie skúšky z anglického jazyka prináša

Požiadavky k prijímacím pohovorom z ANJ.pdf

Ak chcete mať konkrétnejšiu predstavu o tom, čo Vás čaká na teste z anglického jazyka, prípadne aj zistiť, kde sú Vaše rezervy, nahliadnite do cvičných prijímačkových testov z ANJ:

Pozývame záujemcov o bilingvál

14Január

pozyvame-zaujemcov-o-bilingval

Si ôsmak alebo deviatak?

Riešiš kam na strednú školu?

Si šikovný a otvorený všetkým možnostiam?

Rád cestuješ a spoznávaš nové krajiny?

V tom prípade príď 30. januára 2020 zistiť niečo viac o bilingválnom štúdiu v anglickom jazyku u nás!

Londýn 2019

14Január

londyn-2019

Tak tento výlet do Londýna bol fakt zážitok“. Myslím si, že toto by vám povedal každý, kto s nami na tomto výlete bol. Ak mám byť úprimná zážitok to bol aj po organizačnej stránke, pretože ako to už s plánovaním výletov býva, vždy sa niečo trochu skomplikuje. V našom prípade bol kameňom úrazu let, ktorý sa preložili o deň neskôr, čo zasa spôsobilo, že sme nemali ubytovanie na poslednú noc. Ale naše šikovné pani učiteľky to samozrejme zvládli a hotel na poslednú noc sa im podarilo vybaviť.

LRN2 be Intercool2ral, Štokholm, Švédsko 2019

25Október

lrn2-be-intercool2ral-stokholm-svedsko-2019

Javorka tentokrát zamierila na sever. Cieľom mládežníckej výmeny bola pre nás opäť trošku netradičná destinácia – Švédsko.

A ako tú výmenu vnímali samotní študenti?

Koncom prázdnin, v termíne od 28. augusta do 4. septembra, sme sa štyria spolužiaci z III.B zúčastnili mládežníckej výmeny vo Švédsku, ktorá niesla názov LRN2 be Intercool2ral. Na projekte sa okrem nás zúčastnili mladí ľudia z ďalších piatich krajín, a to – Bulharsko, Taliansko, Švédsko, Srbsko, Rakúsko.

Kus Javorky na Azorských ostrovoch

22Október

kus-javorky-na-azorskych-ostrovoch

Táto mládežnícka výmena KA1 programu Erasmus+ sa konala v Ponta DelGada na Azorských ostrovoch a ako už názov Going green našepkáva, bola zameraná na životné prostredie.

A čo si z nej odniesli naši Javoráci? Čítajte ďalej ;)

4 medajly Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu putovali i na Javorku.

04September

4-medajly-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu-putovali-i-na-javorku

Vyše 300 mladých ľudí z Prešovského a Košického kraja si včera v Hanušovciach n/Topľou prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Medzi nimi i 4 študenti z Javorky. Išlo o tretí ročník oceňovania absolventov programu na východe republiky. DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred vyše šesťdesiatimi rokmi založil manžel britskej kráľovnej, princ Philip a dodnes je jeho patrónom. Javorákom, ktorí prekonali samých seba blahoželáme ;)

Holá, Malaga!

13Jún

hola-malaga

Tak znie priateľský pozdrav, ktorý znie z každej strany po príchode do jedného z najväčších a najznámejších letovísk v španielskej oblasti, zvanej Andalúzia.

25-členná skupinka študentov Javorky spolu so svojimi učiteľkami mala možnosť pobudnúť pár slnečných dní v tomto meste a užiť si tak dejepisnú exkurziu na pobreží Stredozemného mora.

Lenka, Saška a Mimka na zasadnutí OSN

10Jún

lenka-saska-a-mimka-na-zasadnuti-osn

Snívaš o tom, že budeš v budúcnosti diplomatom? Že budeš riešiť na medzinárodnej úrovni najkritickejšie problémy súčasného sveta? Chceš si túto prácu vyskúšať ešte počas štúdia na strednej škole? Pomôže Ti projekt ZAMUN.

Working for You (th)!

03Jún

working-for-you-th

Zelené hory, vôňa mora, vinice, pokoj a Parmigiano. Massicelle, dedinka nachádzajúca sa na juhu Talianska v provincii Salerno v Kampánii nás zaujala nie len svojim zvukomalebným názvom, ale predovšetkým pôvabom, ktorý ponúkala naším očiam celých 7 dní. Práve na tomto krásnom mieste sa konal od 11. – 18. Mája 2019 tréningový kurz „Working for You(th)!“ v rámci projektu Erasmus+, ktorého sme sa spolu s p.uč. Ondzikovou a p.uč. Užákovou zúčastnili.

Stránkovanie
[1] 2 3