PK MAT-FYZ-INF

Náboj Junior

18December

naboj-junior

Dňa 22.11.2019 sa dve 4-členné družstvá žiakov nášho gymnázia zúčastnili matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj Junior za účasti 25 družstiev z okresov Poprad, Spišská Nová Ves a Kežmarok.

Naši sekundáni v Steelparku

25November

nasi-sekundani-v-steelparku

Dňa 17.10. 2019 sa triedy S.B a S.A zúčastnili exkurzie, ktorá sa uskutočnila v Steelparku – parku vedy v Košiciach. Exkurzia bola zameraná na matematiku a fyziku a na poznávanie technických a prírodných zákonitostí napredovania. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne expozície a vyskúšať si vystavované exponáty. Formou netradičného vyučovania sme získali nielen nové poznatky, ale aj krásne zážitky z témy ,, Poznaj svoje zmysly“.

"Fotogaléria ":https://www.facebook.com/…ka16/photos/?…

Beseda s Mary Weber

17Október

beseda-s-mary-weber

26 žiakov nášho gymnázia sa v Poprade 30.9.2019 zúčas­tnilo popularizačnej prednášky americkej astronautky Mary Ellen Weber, ktorá sa zúčastnila 2 misií amerických raketoplánov STS-70 Discovery a STS-101 Atlantis, počas ktorých strávila vo vesmíre 450 hodín.

Vedecká inšpirácia pre študentov Javorky

26Jún

vedecka-inspiracia-pre-studentov-javorky

Uvedomujeme si, že medziodborovým disciplínam spojeným s informatikou patrí budúcnosť a tak sme len privítali možnosť predstaviť jeden z týchto vedeckých odborov našim končiacim študentom. Koncom šk. roka nám náš bývalý absolvent, Dávid Kampo, v súčasnosti študent biomedicínskej techniky a bioinformatiky v Brne, predstavil tento perspektívny vedný odbor a zároveň študentom priblížil oblasť kmeňových buniek a ich potenciál v liečbe rakoviny.

Dávid, ďakujeme a tešíme sa na novinky budúci šk. rok ;)

Noc výskumníkov - boli sme tam!

17Október

noc-vyskumnikov-boli-sme-tam

Dňa 28.9.2018 triedy Sexta A a I.B navštívili festival vedy Noc výskumníkov v Košiciach. Festival sa odohrával v OC Atrium Optima. Po celom centre boli pre nás pripravené rôzne vedecké prezentácie a stánky z univerzít z celého Slovenska.

CERN 2018

17Máj

cern-2018

Pre tých šikovných, ktorí sa už stihli u p. Štubňu predbežne zapísať, ale hlavne pre ich rodičov, prinášame základné informácie o exkurzii do Švajčiarskeho CERNu, ktorá je naplánovaná na október 2018. Aký je presný harmonogram a čo všetko, okrem tohto najväčšieho laboratória časticovej fyziky na svete, budú môcť študenti vidieť, sa dozviete v priloženom dokumente.

CERN 2018 - základné informácie.pdf

Školský šachový turnaj

12Február

skolsky-sachovy-turnaj

V dňoch 30.1. 2018 až 7.2.2018 sa na Gymnáziu Javorová 16 SNV uskutočnil Šachový turnaj Winter 2017–18.

Žiaci Prímy až Sexty hrali vyraďovacím systémom s obmedzeným časom na jednu partiu podľa veku. Ako sa im darilo?

Hologramy a Steel Park

30Október

hologramy-a-steel-park

Poznáte hologramy? Naši prváci už áno. A nielen to. Poznajú už aj, v čom ten fígeľ spočíva. Stačilo zájsť do kreatívneho centra Steel Park v Košiciach. A tu sú dojmy našich študentov:

Záujem o vedu stúpa!

24Október

zaujem-o-vedu-stupa

V piatok 13.10.2017 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Festivale vedy a techniky (FVAT) AMAVET v Prešove. FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju bádateľskú činnosť pomocou panelovej (posterovej) prezentácie. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov a vysokoškolských pedagógov.

Medailoví terciania do Majstrovského kola Genius Logicus

20November

medailovi-terciania-do-majstrovskeho-kola-genius-logicus

Začiatkom leta sa našim mladším gymnazistom v logickej súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Do prvej pätnástky sa v medzinárodnom rebríčku podarilo dostať až piatim z nich.

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8