PK MAT-FYZ-INF

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8

Noc výskumníkov - boli sme tam!

17Október

noc-vyskumnikov-boli-sme-tam

Dňa 28.9.2018 triedy Sexta A a I.B navštívili festival vedy Noc výskumníkov v Košiciach. Festival sa odohrával v OC Atrium Optima. Po celom centre boli pre nás pripravené rôzne vedecké prezentácie a stánky z univerzít z celého Slovenska.

CERN 2018

17Máj

cern-2018

Pre tých šikovných, ktorí sa už stihli u p. Štubňu predbežne zapísať, ale hlavne pre ich rodičov, prinášame základné informácie o exkurzii do Švajčiarskeho CERNu, ktorá je naplánovaná na október 2018. Aký je presný harmonogram a čo všetko, okrem tohto najväčšieho laboratória časticovej fyziky na svete, budú môcť študenti vidieť, sa dozviete v priloženom dokumente.

CERN 2018 - základné informácie.pdf

Školský šachový turnaj

12Február

skolsky-sachovy-turnaj

V dňoch 30.1. 2018 až 7.2.2018 sa na Gymnáziu Javorová 16 SNV uskutočnil Šachový turnaj Winter 2017–18.

Žiaci Prímy až Sexty hrali vyraďovacím systémom s obmedzeným časom na jednu partiu podľa veku. Ako sa im darilo?

Hologramy a Steel Park

30Október

hologramy-a-steel-park

Poznáte hologramy? Naši prváci už áno. A nielen to. Poznajú už aj, v čom ten fígeľ spočíva. Stačilo zájsť do kreatívneho centra Steel Park v Košiciach. A tu sú dojmy našich študentov:

Záujem o vedu stúpa!

24Október

zaujem-o-vedu-stupa

V piatok 13.10.2017 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Festivale vedy a techniky (FVAT) AMAVET v Prešove. FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju bádateľskú činnosť pomocou panelovej (posterovej) prezentácie. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov a vysokoškolských pedagógov.

Medailoví terciania do Majstrovského kola Genius Logicus

20November

medailovi-terciania-do-majstrovskeho-kola-genius-logicus

Začiatkom leta sa našim mladším gymnazistom v logickej súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Do prvej pätnástky sa v medzinárodnom rebríčku podarilo dostať až piatim z nich.

Genius logicus

27Jún

genius-logicus

Toho roku sa súťažiacim v medzinárodnej online súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Všetkým súťažiacim ďakujeme za to, že nelenili a trošku si svoje závity prevetrali, no zvlášť blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo umiestniť na popredných národných, či medzinárodných priečkach tejto súťaže. Výsledky: Genius Logicus - výsledky.pdf

Exkurzie v železiarňach a Biotike

08Jún

exkurzie-v-zeleziarnach-a-biotike

Možno nám dáte za pravdu keď povieme, že generácia súčasných stredoškolákov pozná prostredie výroby takmer výhradne z obrázkov v učebniciach alebo videí na Youtube. Hoci sú väčšinou kvalitné, zachytávajú len určité momenty a nie sú až také výstižné. A práve preto sa oplatí chodiť na exkurzie. Viac o nich Vám prezradia naši študenti:

Zlato v okresnom kole Pytagoriády

23Marec

zlato-v-okresnom-kole-pytagoriady

Svoj matematický talent a logické myslenie predviedli dňa 9. 3. 2016 naši žiaci zo sekundy A a B. Zúčastnili sa okresného kola Pytagoriády. Napriek tomu, že celková úspešnosť súťažiacich bola len 8,7%, tak Jakub Šťastný a Lenka Dzurňáková (obaja zo sekundy A) úspešne zabojovali a urobili nám veľkú radosť. Z 57 riešiteľov boli síce len piati úspešní, a práve Jakub skončil na víťaznom 1. mieste a Lenka na peknom 4. mieste.

Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

18Marec

uspechy-v-celoslovenskych-informatickych-online-sutaziach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8