PK MAT-FYZ-INF

Stránkovanie
1 [2] 3 4 5 6 7 8

Genius logicus

27Jún

genius-logicus

Toho roku sa súťažiacim v medzinárodnej online súťaži Genius Logicus mimoriadne darilo. Všetkým súťažiacim ďakujeme za to, že nelenili a trošku si svoje závity prevetrali, no zvlášť blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo umiestniť na popredných národných, či medzinárodných priečkach tejto súťaže. Výsledky: Genius Logicus - výsledky.pdf

Exkurzie v železiarňach a Biotike

08Jún

exkurzie-v-zeleziarnach-a-biotike

Možno nám dáte za pravdu keď povieme, že generácia súčasných stredoškolákov pozná prostredie výroby takmer výhradne z obrázkov v učebniciach alebo videí na Youtube. Hoci sú väčšinou kvalitné, zachytávajú len určité momenty a nie sú až také výstižné. A práve preto sa oplatí chodiť na exkurzie. Viac o nich Vám prezradia naši študenti:

Prejsť na celý článok

Zlato v okresnom kole Pytagoriády

23Marec

zlato-v-okresnom-kole-pytagoriady

Svoj matematický talent a logické myslenie predviedli dňa 9. 3. 2016 naši žiaci zo sekundy A a B. Zúčastnili sa okresného kola Pytagoriády. Napriek tomu, že celková úspešnosť súťažiacich bola len 8,7%, tak Jakub Šťastný a Lenka Dzurňáková (obaja zo sekundy A) úspešne zabojovali a urobili nám veľkú radosť. Z 57 riešiteľov boli síce len piati úspešní, a práve Jakub skončil na víťaznom 1. mieste a Lenka na peknom 4. mieste.

Prejsť na celý článok

Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

18Marec

uspechy-v-celoslovenskych-informatickych-online-sutaziach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

Prejsť na celý článok

Krajské kolo Zenitu

10Marec

krajske-kolo-zenitu

Sériu informatických súťaží uzatvárame výsledkami v krajskom kole súťaže Zenit, v ktorej javoráci zabojovali v dvoch kategóriách – programovanie a webdizajnér. V oboch síce chalanom medaila tesne ušla, umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste, avšak v silnej konkurencii, dokonca i o dva roky starších študentov, je to úspech.

Prejsť na celý článok

Zlato v krajskom kole olympiády v informatike

10Marec

zlato-v-krajskom-kole-olympiady-v-informatike

Po úspešne absolvovanom domácom kole Olympiády v informatike boli do Košíc na krajské kolo pozvaní až piati naši sextania, pričom Jankovi Gerčakovi (Sx.B) sa dokonca podarilo vybojovať zlatú medailu.

Prejsť na celý článok

Pravidlá pre prácu s Internetom na škole

15Október

pravidla-pre-pracu-s-internetom-na-skole

Pravidlá pre prácu s intenetom na škole nájdete v sekcii Dokumenty školy alebo priamo na tejto adrese .

Celoslovesnké kolo NAG 2015

22Jún

celoslovesnke-kolo-nag-2015

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach v celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. Študentskú súťaž Networking Academy Games 2015 organizuje spoločnosť Cisco Systems Slovakia v spolupráci s ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach, ITC pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a ITC Žilinskej univerzity.

Prejsť na celý článok

Čestné uznania IT Valley pre študentov Javorky

21Jún

cestne-uznania-it-valley-pre-studentov-javorky

Predseda správnej rady IT Valley Ivan Hruška pozval na deň 12.6.2015 všetkých študentov stredných škôl a gymnázií zo Slovenska, ktorí v tomto školskom roku dosiahli úspechy v slovenských informatických a matematických súťažiach. V príhovore vysoko ocenil ich výsledky a potrebu takýchto študentov pre Slovensko.

Prejsť na celý článok

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť

10Máj

lepsie-raz-vidiet-ako-stokrat-pocut

Reálnou cestou, ako zmenšovať rozdiely medzi vzdelávaním a praxou je nepochybne organizovanie exkurzií, v ktorých môžu študenti na vlastné oči vidieť a zažiť to, čo sa v škole naučili. Firmy Slovalco, a.s. a Sapa Profily a.s. zo Žiaru nad Hronom svojim aktívnym prístupom pomáhajú rozvíjať záujem študentov o technické smery a vytvárajú priestor na zapájanie študentov do riešenia reálnych výziev vo výrobnej sfére.

Práve tam sme sa boli pozrieť. Ján Štiffel to videl takto:

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 [2] 3 4 5 6 7 8

Cisco