PK MAT-FYZ-INF

Stránkovanie
1 [2] 3 4 5 6 7 8

Úspechy v celoslovenských informatických online súťažiach

18Marec

uspechy-v-celoslovenskych-informatickych-online-sutaziach

iBobor a Hodina kódu – dve celosvetové online aktivity, ktoré sa snažia u študentov všetkých ročníkov podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, o programovanie zvlášť . Javorka sa do nich aj v tomto roku zapojila, a tak ako v minulosti, ani v tomto ročníku nechýbali najcennejšie percentily. Ale pekne po poriadku:

Prejsť na celý článok

Krajské kolo Zenitu

10Marec

krajske-kolo-zenitu

Sériu informatických súťaží uzatvárame výsledkami v krajskom kole súťaže Zenit, v ktorej javoráci zabojovali v dvoch kategóriách – programovanie a webdizajnér. V oboch síce chalanom medaila tesne ušla, umiestnili sa na nepopulárnom 4. mieste, avšak v silnej konkurencii, dokonca i o dva roky starších študentov, je to úspech.

Prejsť na celý článok

Zlato v krajskom kole olympiády v informatike

10Marec

zlato-v-krajskom-kole-olympiady-v-informatike

Po úspešne absolvovanom domácom kole Olympiády v informatike boli do Košíc na krajské kolo pozvaní až piati naši sextania, pričom Jankovi Gerčakovi (Sx.B) sa dokonca podarilo vybojovať zlatú medailu.

Prejsť na celý článok

Pravidlá pre prácu s Internetom na škole

15Október

pravidla-pre-pracu-s-internetom-na-skole

Pravidlá pre prácu s intenetom na škole nájdete v sekcii Dokumenty školy alebo priamo na tejto adrese .

Celoslovesnké kolo NAG 2015

22Jún

celoslovesnke-kolo-nag-2015

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach v celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. Študentskú súťaž Networking Academy Games 2015 organizuje spoločnosť Cisco Systems Slovakia v spolupráci s ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach, ITC pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a ITC Žilinskej univerzity.

Prejsť na celý článok

Čestné uznania IT Valley pre študentov Javorky

21Jún

cestne-uznania-it-valley-pre-studentov-javorky

Predseda správnej rady IT Valley Ivan Hruška pozval na deň 12.6.2015 všetkých študentov stredných škôl a gymnázií zo Slovenska, ktorí v tomto školskom roku dosiahli úspechy v slovenských informatických a matematických súťažiach. V príhovore vysoko ocenil ich výsledky a potrebu takýchto študentov pre Slovensko.

Prejsť na celý článok

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť

10Máj

lepsie-raz-vidiet-ako-stokrat-pocut

Reálnou cestou, ako zmenšovať rozdiely medzi vzdelávaním a praxou je nepochybne organizovanie exkurzií, v ktorých môžu študenti na vlastné oči vidieť a zažiť to, čo sa v škole naučili. Firmy Slovalco, a.s. a Sapa Profily a.s. zo Žiaru nad Hronom svojim aktívnym prístupom pomáhajú rozvíjať záujem študentov o technické smery a vytvárajú priestor na zapájanie študentov do riešenia reálnych výziev vo výrobnej sfére.

Práve tam sme sa boli pozrieť. Ján Štiffel to videl takto:

Prejsť na celý článok

Hviezdy a Javorka

06Apríl

hviezdy-a-javorka

Javorka je všade. Aj pri hviezdach. Čo o nich vieme? Niektorí naši žiaci sa chceli dozvedieť viac a zapojili sa do súťaže „Čo vieš o hviezdach?“.

Prejsť na celý článok

Viete, že...

09Marec

..

Čo by ste o ňom mali vedieť? Čítajte v sekcii Pre uchádzačov.

Ako sme na tom s logikou a algoritmickým myslením?

10December

ako-sme-na-tom-s-logikou-a-algoritmickym-myslenim

Súťaž iBobor je obľúbená informatická súťaž, ktorá dôkladne preverí logiku a algoritmické myslenie študentov. Vznikla v Litve a rozšírila sa do ďalších krajín. Súťažiaci tak mohli odpovedať na úlohy, ktoré vznikli napríklad vo Fínsku, Kanade, Rusku, Švajčiarsku, Nemecku, Česku, Taliansku, Švédsku, Rakúsku či dokonca na Taiwane.

Prejsť na celý článok

Stránkovanie
1 [2] 3 4 5 6 7 8

Cisco