PK MAT-FYZ-INF

Poznáme výsledky matematickej olympiády PANGEA

29Apríl

pozname-vysledky-matematickej-olympiady-pangea

Zabojovali ste v Pangei – celoeurópskej matematickej olympiáde pre žiakov základných a stredných škôl. Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugálsko a Španielsko. Naši študenti Sebastián Petruška (tercia B)a Ján Gerčák (kvarta B) opäť preukázali výborné logické myslenie a schopnosti spájať vedomosti z rôznych oblastí matematiky.

Genius Logicus 2014

04Apríl

genius-logicus-2014

Najobľúbenejšia medzinárodná logická súťaž štartuje! Ak si sa u svojho vyučujúceho prihlásil, príď v pondelok 7. 4. 2014 pred 1. vyučovacou hodinou pred učebne informatiky a dokáž svoj prirodzený intelekt ;)
Zoznam prihlásených Genius Logicus.pdf Tešíme sa na Teba! ;)

Víťazstvo v krajskom kole matematickej olympiády

03Apríl

vitazstvo-v-krajskom-kole-matematickej-olympiady

V priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa 19. marca 2014 konalo krajské kolo Matematickej olympiády v kategórii Z9. Náš študent Ján Gerčák (kvarta B) nielenže úspešne vyriešili zadané úlohy, on ich dokonca vyriešil stopercentne a z celkového počtu 58 súťažiacich obsadili spolu s dvoma žiakmi z Košíc a jedným z Gelnice vynikajúce 1. miesto. Svojim víťazstvom sa tak stal v svojej kategórii nie len najlepším matematikom Spišskej Novej Vsi no dokonca jedným zo štyroch najlepších Košického kraja. Jankovi srdečne blahoželáme ;)

Matematická olympiáda

31Marec

matematicka-olympiada

Milí študenti – všetci tí, ktorí ste sa zapojili do matematickej súťaže Pangea, si môžete pozrieť výsledky na oficiálnych stránkach. Potrebujete k tomu Váš pridelený kód (vo výsledkovej tabuľke nie sú uvedené mená, iba kódy).

1. miesto v okresnom kole fyzikálnej olympiády

18Marec

1-miesto-v-okresnom-kole-fyzikalnej-olympiady

Akou veľkou silou je napínané lanko, na ktorom je upevnený meteorologický balón? Ako efektívne ochladzovať vodu? Doliatím 1 l vody alebo pridaním 1 kg ľadu (oba s teplotou 0°C)? Ako správne zostrojiť hojdačku v podobe dvojramennej páky?

Odpovede na tieto a množstvo ďalších otázok musel Ján Gerčákkvarty B počas svojej domácej prípravy na fyzikálnu olympiádu nájsť, aby sa mohol vydať na okresné kolo tejto náročnej prírodovednej súťaže. Prípravu pod vedením Mgr. Evy Lajčákovej nepodcenil a tak si v okresnom kole s prehľadom vybojoval najcennejší kov – zlaté 1. miesto.

K úspechu blahoželáme a v krajskom kole budeme držať prsty ;)

GENIUS LOGICUS

11Február

genius-logicus

Najobľúbenejšia medzinárodná logická súťaž je tu opäť! Súťaž už zaujala 300 000 žiakov celého sveta. Ak sa chceš zaradiť k nim aj ty a dokázať, že patríš medzi najlepších, prihlás sa u svojho učiteľa matematiky a prečítaj si pravidlá pre súťaž s meraním času, do ktorej prihlasovanie práve prebieha. Že naši žiaci patria ku špičke sa môžeš presvedčiť na stránke súťaže v archíve výsledkov.

V obvodnom kole Matematickej olympiády máme opäť 1. miesto

23Január

v-obvodnom-kole-matematickej-olympiady-mame-opat-1-miesto

V januári sa už tradične konal 63. ročník Matematickej olympiády. Kategórie Z9 (deviaty ročník základných škôl) sa zúčastnilo 27 žiakov z celého spišsko-novoveského okresu. Rovnako, ako minulý rok, aj tentokrát získal 1. miesto náš študent Ján Gerčák z Kvarty B. Srdečne gratulujeme! Tešíme sa, že máme takých nadaných a snaživých žiakov. Prajeme veľa úspechov aj naďalej.

iBobor 2013

04November

ibobor-2013

Ako sme sľúbili, je to tu!

Medzinárodná internetová súťaž iBobor, do ktorej sa už teraz prihlásilo viac ako 36 000 žiakov z celého Slovenska práve naberá na obrátkach! Tak prekonaj svoju lenivosť a poď si zmerať sily so svojimi rovesníkmi ;)

Súťaž bude podľa jednotlivých kategórií prebiehať budúci týždeň (presný harmonogram včas zverejníme). Ak máš záujem, zaregistruj sa najneskôr do piatku 8. 11. pomocou tohto jednoduchého formulára .

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa pýtať Mgr. Moniky Sedlákovej ;)

Bavia Ťa prírodovedné predmety? Je tu nová online súťaž!

08Október

bavia-ta-prirodovedne-predmety-je-tu-nova-online-sutaz

Milí študenti, dovoľujeme si Vás týmto informovať o novej online súťaži spoločnosti SLOVNAFT, a.s., ktorou chceme prispieť k podpore väčšieho záujmu študentov stredných škôl o prírodné vedy, najmä matematiku, chémiu a fyziku.

Veda na hranie

07Október

veda-na-hranie

Dňa 1. októbra 2013 sa triedy kvarta A a tercia A spolu s p. učiteľkami Lučkovou a Osvaldovou zúčastnili zaujímavej exkurzie v Košiciach. Výlet sa začal ráno o 8:30, keď sme všetci stepovali od zimy na železničnej stanici. Cesta rýchlo zbehla a už zanedlho naše kroky smerovali k Technickému múzeu v centre Košíc.

Expozícia „Veda na hranie“ ponúkala malým i veľkým návštevníkom množstvo hlavolamov využívajúcich rôzne fyzikálne javy.

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5 6 7 8