PK MAT-FYZ-INF

V obvodnom kole Matematickej olympiády máme opäť 1. miesto

23Január

v-obvodnom-kole-matematickej-olympiady-mame-opat-1-miesto

V januári sa už tradične konal 63. ročník Matematickej olympiády. Kategórie Z9 (deviaty ročník základných škôl) sa zúčastnilo 27 žiakov z celého spišsko-novoveského okresu. Rovnako, ako minulý rok, aj tentokrát získal 1. miesto náš študent Ján Gerčák z Kvarty B. Srdečne gratulujeme! Tešíme sa, že máme takých nadaných a snaživých žiakov. Prajeme veľa úspechov aj naďalej.

iBobor 2013

04November

ibobor-2013

Ako sme sľúbili, je to tu!

Medzinárodná internetová súťaž iBobor, do ktorej sa už teraz prihlásilo viac ako 36 000 žiakov z celého Slovenska práve naberá na obrátkach! Tak prekonaj svoju lenivosť a poď si zmerať sily so svojimi rovesníkmi ;)

Súťaž bude podľa jednotlivých kategórií prebiehať budúci týždeň (presný harmonogram včas zverejníme). Ak máš záujem, zaregistruj sa najneskôr do piatku 8. 11. pomocou tohto jednoduchého formulára .

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa pýtať Mgr. Moniky Sedlákovej ;)

Bavia Ťa prírodovedné predmety? Je tu nová online súťaž!

08Október

bavia-ta-prirodovedne-predmety-je-tu-nova-online-sutaz

Milí študenti, dovoľujeme si Vás týmto informovať o novej online súťaži spoločnosti SLOVNAFT, a.s., ktorou chceme prispieť k podpore väčšieho záujmu študentov stredných škôl o prírodné vedy, najmä matematiku, chémiu a fyziku.

Veda na hranie

07Október

veda-na-hranie

Dňa 1. októbra 2013 sa triedy kvarta A a tercia A spolu s p. učiteľkami Lučkovou a Osvaldovou zúčastnili zaujímavej exkurzie v Košiciach. Výlet sa začal ráno o 8:30, keď sme všetci stepovali od zimy na železničnej stanici. Cesta rýchlo zbehla a už zanedlho naše kroky smerovali k Technickému múzeu v centre Košíc.

Expozícia „Veda na hranie“ ponúkala malým i veľkým návštevníkom množstvo hlavolamov využívajúcich rôzne fyzikálne javy.

Excellent international solver v Genius logicus

23September

excellent-international-solver-v-genius-logicus

Simona Starinská, Lucia Kaščáková, Katarína Krajňáková, Matej Jakubek a Andrej Barč získali titul Excellent international solver (Vynikajúci medzinárodný riešiteľ) v prestížnej medzinárodnej súťaži Genius logicus. Do súťaže sa zapojilo niekoľko desiatok tisíc súťažiacich z niekoľko tisíc škôl zo sedemnástich krajín Európy. Okrem nich ocenenie Zlatý genius logicus získali Lucia Kaščáková, Matej Jakubek, Tomáš Rovder, Jakub Dovčík a Sebastián Petruška. Podrobnejšie umiestnenie týchto súťažiacich nájdete v súbore Genius logicus - výsledky 2013.pdf

Poradie ďalších súťažiacich môžete nájsť na www.geniuslogicus.eu . Všetkým študentom blahoželáme a ďakujeme za šírenie dobrého mena školy.

Mgr. Eva Lučková

Liga mladých 2013

15September

liga-mladych-2013

Sudoku je hra, ktorá podporuje logické myslenie, rýchlosť, kombinačné schopnosti i vizuálne vnímanie. Zaregistruj sa zdarma na liga.slovaksu­doku.com a môžeš on-line súťažiť. Nájdeš tam aj hlavolamy a iné logické úlohy, tiež pomôcky a návody na riešenie. Najlepší riešitelia budú odmenení zaujímavými cenami.

Mgr. Eva Lučková

Naša čerstvá maturantka druhá najlepšia na Slovensku!

18Jún

nasa-cerstva-maturantka-druha-najlepsia-na-slovensku

Minulý týždeň sa konalo v Žiari nad Hronom celoslovenské kolo fyzikálnej súťaže Čo vieš o hviezdach“. Naša čerstvá maturantka Alica Kačengová sa po víťazstve v krajskom kole súťaže zúčastnila. Išlo už o jej 9-tu (zároveň aj poslednú stredoškolskú) účasť na celoslevenskej úrovni. Na našu veľkú radosť Alica získala úžasné 2. miesto, čím dokázala, že naozaj patrí medzi celoslovenskú špičku.

Otestuj svoje IT zručnosti a vyhraj!

14Jún

otestuj-svoje-it-zrucnosti-a-vyhraj

IT asociácia v spolupráci s Ministerstvom školstva – odborom informatiky spustila už 3. ročník testovania IT FITNESS TEST 2013 ako samostatnú aktivitu v rámci Slovenskej republiky. Hlavným cieľom tejto aktivity je prispieť k zvyšovaniu digitálnych zručností predovšetkým mladej generácie.

Učiteľka fyziky v CERNe

12Jún

ucitelka-fyziky-v-cerne

V termíne 1.6.-9.6.2013 sa zrealizoval v poradí 5. študijný pobyt učiteľov fyziky ZŠ a SŠ zo Slovenska v Ústave časticovej fyziky v CERNe v Ženeve. Zaujímavosťou je, že to bol prvý spoločný pobyt slovenských a českých učiteľov. Z našej školy sa zájazdu zúčastnila PaedDr. Eva Puchalová. Spolu s ňou vycestovali aj ďalší zástupcovia základných a stredných škôl – RNDr. Viera Dzurňáková zo ZŠ Hutníckej, Mgr. Terezia Petreková z Cirkevného gymnázia a Mgr. Jozef Dunajský z Gymnázia Školská. Učitelia sa oboznámili s najnovšími poznatkami z oblasti fyziky elementárnych častíc. Cieľom programu je prenášať získané poznatky priamo do slovenských škôl, do vzdelávania mladých ľudí, možno budúcich vedcov.

Podporujeme program Daphne

12Jún

podporujeme-program-daphne

Nepoviem iste nič nové, ak spomeniem, že informačno – komunikačné technológie sú už neoddeliteľnou súčasťou života mladých ľudí. Vieme sami, ako úžasne nám vedia technológia uľahčiť, či spríjemniť bežný deň. Poznáme ale všetky nástrahy moderných nástrojov? A čo je dôležitejšie – vedia o týchto nebezpečenstvách naše deti?

Stránkovanie
1 2 3 4 [5] 6 7 8