PK MAT-FYZ-INF

Veda na hranie

07Október

veda-na-hranie

Dňa 1. októbra 2013 sa triedy kvarta A a tercia A spolu s p. učiteľkami Lučkovou a Osvaldovou zúčastnili zaujímavej exkurzie v Košiciach. Výlet sa začal ráno o 8:30, keď sme všetci stepovali od zimy na železničnej stanici. Cesta rýchlo zbehla a už zanedlho naše kroky smerovali k Technickému múzeu v centre Košíc.

Expozícia „Veda na hranie“ ponúkala malým i veľkým návštevníkom množstvo hlavolamov využívajúcich rôzne fyzikálne javy.

Excellent international solver v Genius logicus

23September

excellent-international-solver-v-genius-logicus

Simona Starinská, Lucia Kaščáková, Katarína Krajňáková, Matej Jakubek a Andrej Barč získali titul Excellent international solver (Vynikajúci medzinárodný riešiteľ) v prestížnej medzinárodnej súťaži Genius logicus. Do súťaže sa zapojilo niekoľko desiatok tisíc súťažiacich z niekoľko tisíc škôl zo sedemnástich krajín Európy. Okrem nich ocenenie Zlatý genius logicus získali Lucia Kaščáková, Matej Jakubek, Tomáš Rovder, Jakub Dovčík a Sebastián Petruška. Podrobnejšie umiestnenie týchto súťažiacich nájdete v súbore Genius logicus - výsledky 2013.pdf

Poradie ďalších súťažiacich môžete nájsť na www.geniuslogicus.eu . Všetkým študentom blahoželáme a ďakujeme za šírenie dobrého mena školy.

Mgr. Eva Lučková

Liga mladých 2013

15September

liga-mladych-2013

Sudoku je hra, ktorá podporuje logické myslenie, rýchlosť, kombinačné schopnosti i vizuálne vnímanie. Zaregistruj sa zdarma na liga.slovaksu­doku.com a môžeš on-line súťažiť. Nájdeš tam aj hlavolamy a iné logické úlohy, tiež pomôcky a návody na riešenie. Najlepší riešitelia budú odmenení zaujímavými cenami.

Mgr. Eva Lučková

Naša čerstvá maturantka druhá najlepšia na Slovensku!

18Jún

nasa-cerstva-maturantka-druha-najlepsia-na-slovensku

Minulý týždeň sa konalo v Žiari nad Hronom celoslovenské kolo fyzikálnej súťaže Čo vieš o hviezdach“. Naša čerstvá maturantka Alica Kačengová sa po víťazstve v krajskom kole súťaže zúčastnila. Išlo už o jej 9-tu (zároveň aj poslednú stredoškolskú) účasť na celoslevenskej úrovni. Na našu veľkú radosť Alica získala úžasné 2. miesto, čím dokázala, že naozaj patrí medzi celoslovenskú špičku.

Otestuj svoje IT zručnosti a vyhraj!

14Jún

otestuj-svoje-it-zrucnosti-a-vyhraj

IT asociácia v spolupráci s Ministerstvom školstva – odborom informatiky spustila už 3. ročník testovania IT FITNESS TEST 2013 ako samostatnú aktivitu v rámci Slovenskej republiky. Hlavným cieľom tejto aktivity je prispieť k zvyšovaniu digitálnych zručností predovšetkým mladej generácie.

Učiteľka fyziky v CERNe

12Jún

ucitelka-fyziky-v-cerne

V termíne 1.6.-9.6.2013 sa zrealizoval v poradí 5. študijný pobyt učiteľov fyziky ZŠ a SŠ zo Slovenska v Ústave časticovej fyziky v CERNe v Ženeve. Zaujímavosťou je, že to bol prvý spoločný pobyt slovenských a českých učiteľov. Z našej školy sa zájazdu zúčastnila PaedDr. Eva Puchalová. Spolu s ňou vycestovali aj ďalší zástupcovia základných a stredných škôl – RNDr. Viera Dzurňáková zo ZŠ Hutníckej, Mgr. Terezia Petreková z Cirkevného gymnázia a Mgr. Jozef Dunajský z Gymnázia Školská. Učitelia sa oboznámili s najnovšími poznatkami z oblasti fyziky elementárnych častíc. Cieľom programu je prenášať získané poznatky priamo do slovenských škôl, do vzdelávania mladých ľudí, možno budúcich vedcov.

Podporujeme program Daphne

12Jún

podporujeme-program-daphne

Nepoviem iste nič nové, ak spomeniem, že informačno – komunikačné technológie sú už neoddeliteľnou súčasťou života mladých ľudí. Vieme sami, ako úžasne nám vedia technológia uľahčiť, či spríjemniť bežný deň. Poznáme ale všetky nástrahy moderných nástrojov? A čo je dôležitejšie – vedia o týchto nebezpečenstvách naše deti?

Cyklus 4 medzinárodného projektu iTEC práve prebieha

04Jún

cyklus-4-medzinarodneho-projektu-itec-prave-prebieha

Gymnázium Javorová, ako jedna zo zopár vybraných slovenských škol, je zapojená do medzinárodneho projektu iTEC (Innovative Technologies for an Engaging Classroom), o ktorom ste už snáď čo to aj počuli. Tento mesiac beží v rámci projektu už štvrtý cyklus, do ktorého sme zapojili triedy 2.B, 2.A v predmete francúzsky jazyk a triedy Kv.B, Sp.B v predmete informatika. O čom to je?

Prvé miesto v matematickej olympiáde

26Apríl

prve-miesto-v-matematickej-olympiade

Tento mesiac sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, ktorej sa zúčastnil náš študent Janko Gerčák z Tercie B. Môžeme s radosťou konštatovať, že svoje matematické zručnosti pretavil do nádherného 1. miesta. Nie je to však jediný Jankov úspech na matematickom poli – v ďalšej matematickej súťaži „Pytagoriáde“ obsadil krásne 2. miesto. Jankovi srdečne gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy. V neposlednom rade držíme palce v budúcich aktivitách.

Prvenstvo v košickom kraji - opäť!

23Apríl

prvenstvo-v-kosickom-kraji-opat

Po víťazstve v okresnom kole populárnej súťaže „Čo vieš o hviezdach“ sa naša študentka Alica Kačengová zúčastnila pokračovania na krajskej úrovni v Košiciach. Držali sme jej palce a nepochybovali o jej úspechu. Alica jednoznačne potvrdila svoje kvality a získala s prehľadom 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo účasť na celoslovenskom kole súťaže. 13. júna sa teda stretnú tí najlepší z celého Slovenska a my veríme, že Alica sa zaradí na popredné miesto. Gratulujeme k 1. miestu a už teraz sa tešíme na celoslevenské kolo.

Stránkovanie
1 2 3 4 [5] 6 7 8