PK MAT-FYZ-INF

Cyklus 4 medzinárodného projektu iTEC práve prebieha

04Jún

cyklus-4-medzinarodneho-projektu-itec-prave-prebieha

Gymnázium Javorová, ako jedna zo zopár vybraných slovenských škol, je zapojená do medzinárodneho projektu iTEC (Innovative Technologies for an Engaging Classroom), o ktorom ste už snáď čo to aj počuli. Tento mesiac beží v rámci projektu už štvrtý cyklus, do ktorého sme zapojili triedy 2.B, 2.A v predmete francúzsky jazyk a triedy Kv.B, Sp.B v predmete informatika. O čom to je?

Prvé miesto v matematickej olympiáde

26Apríl

prve-miesto-v-matematickej-olympiade

Tento mesiac sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, ktorej sa zúčastnil náš študent Janko Gerčák z Tercie B. Môžeme s radosťou konštatovať, že svoje matematické zručnosti pretavil do nádherného 1. miesta. Nie je to však jediný Jankov úspech na matematickom poli – v ďalšej matematickej súťaži „Pytagoriáde“ obsadil krásne 2. miesto. Jankovi srdečne gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy. V neposlednom rade držíme palce v budúcich aktivitách.

Prvenstvo v košickom kraji - opäť!

23Apríl

prvenstvo-v-kosickom-kraji-opat

Po víťazstve v okresnom kole populárnej súťaže „Čo vieš o hviezdach“ sa naša študentka Alica Kačengová zúčastnila pokračovania na krajskej úrovni v Košiciach. Držali sme jej palce a nepochybovali o jej úspechu. Alica jednoznačne potvrdila svoje kvality a získala s prehľadom 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo účasť na celoslovenskom kole súťaže. 13. júna sa teda stretnú tí najlepší z celého Slovenska a my veríme, že Alica sa zaradí na popredné miesto. Gratulujeme k 1. miestu a už teraz sa tešíme na celoslevenské kolo.

ICILS 2013

10Apríl

icils-2013

Naša škola bola vybraná medzinárodným centrom, aby sa zúčastnila testovania v Medzinárodnej štúdii počítačovej a informačnej gramotnosti (ICILS – International Computer and Information Literacy Study). ICILS je prvá medzinárodná porovnávacia štúdia pripravenosti žiakov na život v „informačnej dobe“.

Približne 20 krajín vrátane Slovenska sa zúčastní hlavného testovania, ktoré u nás na Javorke prebehne budúci týždeň.

Konkrétne sa testovania zúčastnia vybraní študenti tercie A a tercie B.

Pre viac informácií o priebehu a cieľoch čítajte ďalej:

Genius Logicus

07Apríl

genius-logicus

Príď tromfnúť Mateja J a k u b e k a, ktorý sa minulý rok umiestnil na 6. mieste v konkurencii ôsmich európskych krajín v najobľúbenejšej medzinárodnej logickej súťaži Genius Logicus a ukáž svoj prirodzený intelekt ;)

Čakáme Ťa v stredu 10. 4. 2013 pred začiatkom 2. vyučovacej hodiny na poschodí v Rest area ;)

Prines si so sebou heslo!

3F

01Marec

3f

Natoč film a zaujmi kamarátov. Pozri na www.fyzikalnefilmy.sk/ Porozmýšľaj, možno je to tvoja parketa a zapoj sa do súťaže o zaujímavé ceny. Na stránke nájdeš aj zaujímavé krátke filmy, ktoré Ťa nakopnú:)

Poďakovanie

26Február

podakovanie

Úprimné „Ďakujem!“ patrí Ing. Albínovi Kravecovi a reklamnej agentúre DAVID za sponzorské zhotovenie dvoch bannerov do učebne fyziky.

Veríme, že nebudú len estetickým doplnkom učebne, ale zároveň motiváciou pre študentov.

Fašiangy v v Národopisnom múzeu v Smižanoch

29Január

fasiangy-v-v-narodopisnom-muzeu-v-smizanoch

Fašiangy neodmysliteľne patria k tomuto ročnému obdobiu. Pri ich príležitosti sa dňa 16.1. naša trieda tercia A zúčastnila zaujímavej besedy v Národopisnom múzeu v Smižanoch, kde sme sa dozvedeli o tradíciách, ktoré sa zvykli vykonávať od Lucie až do fašiangov.

GENIUS LOGICUS

07December

genius-logicus

Obľúbená medzinárodná súťaž Génius logicus je už spustená.

Návšteva atómových elektrární Mochovce

25November

navsteva-atomovych-elektrarni-mochovce

Ani sme nevedeli, čo nás presne čaká…