PK MAT-FYZ-INF

Genius Logicus

07Apríl

genius-logicus

Príď tromfnúť Mateja J a k u b e k a, ktorý sa minulý rok umiestnil na 6. mieste v konkurencii ôsmich európskych krajín v najobľúbenejšej medzinárodnej logickej súťaži Genius Logicus a ukáž svoj prirodzený intelekt ;)

Čakáme Ťa v stredu 10. 4. 2013 pred začiatkom 2. vyučovacej hodiny na poschodí v Rest area ;)

Prines si so sebou heslo!

3F

01Marec

3f

Natoč film a zaujmi kamarátov. Pozri na www.fyzikalnefilmy.sk/ Porozmýšľaj, možno je to tvoja parketa a zapoj sa do súťaže o zaujímavé ceny. Na stránke nájdeš aj zaujímavé krátke filmy, ktoré Ťa nakopnú:)

Poďakovanie

26Február

podakovanie

Úprimné „Ďakujem!“ patrí Ing. Albínovi Kravecovi a reklamnej agentúre DAVID za sponzorské zhotovenie dvoch bannerov do učebne fyziky.

Veríme, že nebudú len estetickým doplnkom učebne, ale zároveň motiváciou pre študentov.

Fašiangy v v Národopisnom múzeu v Smižanoch

29Január

fasiangy-v-v-narodopisnom-muzeu-v-smizanoch

Fašiangy neodmysliteľne patria k tomuto ročnému obdobiu. Pri ich príležitosti sa dňa 16.1. naša trieda tercia A zúčastnila zaujímavej besedy v Národopisnom múzeu v Smižanoch, kde sme sa dozvedeli o tradíciách, ktoré sa zvykli vykonávať od Lucie až do fašiangov.

GENIUS LOGICUS

07December

genius-logicus

Obľúbená medzinárodná súťaž Génius logicus je už spustená.

Návšteva atómových elektrární Mochovce

25November

navsteva-atomovych-elektrarni-mochovce

Ani sme nevedeli, čo nás presne čaká…

Viete ako hviezdy umierajú?

06Október

viete-ako-hviezdy-umieraju

Obrovskou hviezdnou explóziou, takou jasnou, že ju tu na Zemi týždne, či dokonca mesiace pozorujeme. A vedeli ste, že Polárka či Severka neukazovala vždy na sever? A že o pár tisíc rokov opäť nebude? Alebo že okolo Polárky (žltého nadobra) obiehajú tri malé planéty(biele trpaslíky), ktoré voľným okom nevidieť?

Výstava umeleckého skla

05Október

vystava-umeleckeho-skla

Cestou do observatória SAV v Starej Lesnej sa študenti pod vedením PaedDr. Ľubici Cvengrošovej zastavili v Tatranskej galérii Elektráreň, aby si pozreli jedinečnú výstavu slovenského umeleckého sklára žijúceho od roku 1970 vo Francúzsku, Jána Zoričáka. Výstava Veľký tresk a tajomstvo života (Múzeum mesta Brna ) láka svojou priehľadnosťou, svetelnosťou a nekonečnými optickými variáciami. Základným motívom tejto výstavy je vesmír – jeho univerzum a priestor nekonečných možností.

Noc výskumníkov 2012- Košice

01Október

V piatok 28. septembra mala Javorka po roku opäť zastúpenie na celoslovenskej akcii s názvom „Noc výskumníkov 2012“. Študenti sexty a oktávy absolvovali v košickom obchodnom centre Optima sériu prednášok z humanitných i technických vied a taktiež sa oboznámili s prácou a experimentmi rôznych slovenských vysokých škôl, univerzít a výskumných ústavov, pričom mimoriadne pútavé boli najmä stanoviská Ústavu experimentálnej fyziky v Košiciach.

Observatórium SAV Stará Lesná

24Jún

observatorium-sav-stara-lesna

Žiaci septimy B sa dňa 20.6.2012 počas pobytového školského výletu vo Vysokých Tatrách zúčastnili prehliadky observatória v Starej Lesnej. Mali možnosť prejsť po Náučnom chodníku Astronomického ústavu SAV, ktorého cieľom bolo stručne sa oboznámiť s prístrojovým vybavením a vedeckým zameraním pracoviska, ktoré má svoje observatóriá aj na Skalnatom plese a Lomnickom štíte. Prechádzkou vesmírom nás sprevádzal pán Bendík, ktorý skupine žiakov poskytol zaujímavé informácie o najdôležitejších objektoch astronomického výskumu.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 [6] 7 8