PK MAT-FYZ-INF

Otvorené laboratóriá na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach

18Jún

otvorene-laboratoria-na-prirodovedeckej-fakulte-upjs-v-kosiciach

Dňa 15.6.2012 sa vybraní žiaci kvinty B (členovia klubu fyziky) a septím (seminaristi z fyziky) zúčastnili vzdelávacieho podujatia „Otvorené laboratóriá“, ktoré organizovala PF UPJŠ v Košiciach. Na základe záujmu žiakov z vybraných 4 tém zrealizovali merania prvkov v jednosmernom elektrickom obvode v počítačom podporovanom laboratóriu.

Sieň elektrických výbojov

27Marec

sien-elektrickych-vybojov

Blýskalo sa a hrmelo… a potom vyšli hviezdy a Peťovi aj vlasy dupkom stáli.

iBobor 2011/2012

02Február

ibobor-2011-2012

Už ste sa nemohli dočkať? Je to tu! Po vynikajúcom úspechu z minulého roku sa 78 študentov Javorky rozhodlo i tento rok popasovať so zaujímavými logickými a algoritmickými úlohami. Zapojili sa do celoslovenského kola medzinárodnej internetovej súťaže iBobor, ktorej sa zúčastnilo 36 382 žiakov z celého Slovenska. A naša bilancia? 27 úspešných riešiteľov, z toho jeden víťaz v kategórii Benjamín: Ján Gerčák(S.B).

Úspech v medzinárodnej súťaži Genius Logicus

29Január

uspech-v-medzinarodnej-sutazi-genius-logicus

Matej J a k u b e k, študent štvrtého ročníka ( kvarta B ) osemročného štúdia Gymnázia na Javorovej ulici v Spišskej Novej Vsi, významne zabodoval v medzinárodnej súťaži Genius Logicus. Je to najobľúbenejšia medzinárodná logická súťaž, ktorá precvičuje prirodzený intelekt žiakov a ich kombinačné schopnosti ako ten najlepší základ pre správne riešenie problémov. Matej súťažil 23. novembra 2011 v Košiciach a následne sa umiestnil na 6. mieste v konkurencii ôsmich európskych krajín, pričom od prvého miesta ho delilo iba deväť bodov. Blahoželáme :)

PaedDr. Gabriela Zahurancová

Naša účasť na medzinárodnej konferencii projektu iTEC v Londýne

17Január

nasa-ucast-na-medzinarodnej-konferencii-projektu-itec-v-londyne

V dňoch 12. 1. – 14.1. 2012 sa konala v Londýne medzinárodná konferencia programu iTEC.
Javorka, ako jedna z 3 vybraných škôl Slovenska, v zastúpení Mgr. Márie Kaľavskej, sa jej zúčastnila.

Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY "FytoParádu" vyhrali

16Január

kvintan-vyskumnikom-alebo-ako-riasy-fytoparadu-vyhrali

Vyučovací proces nie je na Javorke skostnatelý a modernizácia vzdelávania nie je pre nás len prázdny pojem. Naznačuje to aj podporený projekt v tohoročnom grantovom programe Nadácie Orange Školy pre budúcnosť 2011/2012 z pera Ing. Jarmily Jendrichovskej a Mgr. Moniky Sedlákovej – Kvintan výskumníkom alebo ako RIASY „FytoParádu“ vyhrali.

Tento projekt využíva metódy a formy vzdelávania bežné vo vyspelých krajinách Európy, v ktorých moderné technológie umožnia študentom Javorky samostatne bádať a aktívnym spôsobom prostredníctvom vlastných experimentov skúmať, uvažovať, argumentovať a tak získavať nové vedomosti.

Matematický klokan

16Január

Trénuj, hraj a súťaž s rovesníkmi celého sveta

Je to drevené a milé. Čo je to?

18December

je-to-drevene-a-mile-co-je-to

No predsa vlastné výrobky našich sekundanov!

Študenti sekundy A v rámci technickej výchovy získavajú vedomosti z techniky, technické zručnosti, naučia sa o základných surovinách a oboznámia sa s postupom vzniku výrobku – myšlienka, konštrukcia, výroba a využitie. Tieto vedomosti môžu aplikovať pri realizácii vlastného výrobku. Zhotovia si vlastný technický výkres, vyberú vhodný materiál, zvolia si konštrukčné riešenie a navrhnú technológiu.

Vo fotogalérii môžete posúdiť, ako sa zhostili tohto problému.

Mgr. Ľubomír Duch

Genius logicus

08December

genius-logicus

Súťaž spustená

Expertom do pozornosti!!!

01December

expertom-do-pozornosti

EXPERTI, pripravte sa! Náš deň nastane 8. decembra 2011 o 8.00 hod. v jedálni školy.

Súťažíš v dvoch rôznych témach z piatich ponúknutých (Dejiny a spoločnosť; Bity a bajty; Astronómia; Tajomstvá prírody…).

Tému si vyberáš, až keď uvidíš otázky;

Viac o pravidlách súťaže a o jej priebehu nájdete na www.sutazexpert.sk

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 [7] 8